сайт подобен на 9gag

infoblok

Member
възможно ли е да направя сайт подобен на 9gag, но всяко изображение, което потребител качи да се прави автоматично нова страница.
Примерно : Като потребител качвам снимка на котка, измислям си името на страницата, примерно е гарфилд, след което да мога да си намеря изображението на domainname.com/garfield.
качената снимка искам да може да бъде както на цял екран, така и на средата, в зависимост от други фактори.

Как се прави това ? Кой програмен език ? Къде да ги търся нещата, които ми трябват, за да се науча как се правят?
Възможно ли е да се случи на wordpress ?

infoblok

Member
Ще ми се изображенията да са само изображенията. Без меню, без сайдбарове, за това питам дали може да стане на wordpress...

Torbalan Trolski

Well-Known Member
Ще ми се изображенията да са само изображенията. Без меню, без сайдбарове, за това питам дали може да стане на wordpress...
image.php ftw!

cross

Well-Known Member
Трябва да си редактираш файла и да посочиш там тази настройка.

infoblok

Member
Очевидно никой няма да ми каже как точно да го направя. може ли поне да ми кажете къде да се науча ?

infoblok

Member
какво трябва да редактирам, къде да го намеря, как да го редактирам... такива дреболии :D

cross

Well-Known Member
Ами ти първо трябва да имаш сайта и после да ти го редактирам... иначе като сложиш някой плъгин дето засяга тоя файл файда, че някой го е настроил. ( ако говорим за WP )

Torbalan Trolski

Well-Known Member
image.php ftw!
Зависи от темата, но в общия случай темплейта image.php представлява нещо подобно
PHP:
<?php get_header(); ?>
...
Боза
...
<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>
Разкарваш сайдбара и опционално хедъра и футъра и се гавриш както ти е кеф с бозата вътре

Ами ти първо трябва да имаш сайта и после да ти го редактирам... иначе като сложиш някой плъгин дето засяга тоя файл файда, че някой го е настроил. ( ако говорим за WP )
Ти пък къде се вреш ...
Първо малко за мен. В последно време се занимавах с какво ли не - писане на стати, изграждане на онлайн магазини, правене на сайтове, продажби, блогове, дизайн и т.н.т. - може би всички от този форум го знаят. Вече обаче мисля, че определено намерих в какво ме бива и какво наистина добре мога. Това са 2 неща: продажбите ( дропшипинга ) и копирайтинга.
.

ReminD

Well-Known Member
Какви плъгини говори ония малкия кросчо, какви редакции, това което ти трябва е single педйдж, където ще има само снимката и стрелки наляво / надясно за следващи изображения евентуално. И какво да учиш? програмиране? дизайн? wp dev? wp theme dev?

infoblok

Member
успях да го направя но за page, а за да могат потребителите да го качват трябва да е post, нали така?
има ли някакъв начин да сменя default layout-a за постове ? и той да бъде изцяло празен, а хората да имат право да качват само изображения?

ReminD

Well-Known Member
Да, с custom post type > където има ролес контрол и инклудваш само featured image , тайтъл, категория и таг, и това нещо после го рънваш в темата, тоест лоопваш не върху постс, а върху custom post type който си направил

nsevimov

Active Member
WordPress, WordPress, WordPress ... а защо просто не си купиш клонинга на 9GAG изглежда доста добре освен това е направен специално за този тип сайтове. Разполагам с тази платформа и до момента не ми е създавала някакви сериозни грижи освен дребните корекции по кода на дизайна които подобряват една идея по-добре SEO оптимизацията.

infoblok

Member
WordPress, WordPress, WordPress ... а защо просто не си купиш клонинга на 9GAG изглежда доста добре освен това е направен специално за този тип сайтове. Разполагам с тази платформа и до момента не ми е създавала някакви сериозни грижи освен дребните корекции по кода на дизайна които подобряват една идея по-добре SEO оптимизацията.
защото искам всеки пост да е на отделна страница, в 9gag са твърде много постове на страница. Освен това искам постовете да бъдат full page изображения. Просто така да се виждат, а не да трябва да цъкнеш на тях и прочие и прочие

Да, с custom post type > където има ролес контрол и инклудваш само featured image , тайтъл, категория и таг, и това нещо после го рънваш в темата, тоест лоопваш не върху постс, а върху custom post type който си направил
Не съм сигурен, че разбрах. Тоест сигурен съм, че НЕ разбрах какво трябва да направя :D

nsevimov

Active Member
защото искам всеки пост да е на отделна страница, в 9gag са твърде много постове на страница. Освен това искам постовете да бъдат full page изображения. Просто така да се виждат, а не да трябва да цъкнеш на тях и прочие и прочие
Имаш ли възможност да ми предоставиш някакъв пример на това което желаеш за да преработя скрипта така че да бъде според твоите предпочитания? Днес имам достатъчно свободно време което се чудя как да запълня и ще се радвам да ти бъда полезен.

Горе