смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

web-kafe

Member
Здравейте, направих сайта си с една тема която в последствие реших да я сменя но направо истрих сайта и наново го направих с новата тема google беше обходил стария сайт и сега му зададох нова sitemap карта стария сайт беше активен около 3-4 дена ,а сега вече от 5 дена е с новия сайт и новата тема , нов съм в сайта и като цяло от много скоро реших да се занимавам с това правене на сайтове + оптимизация ... та ако е възможно да ми дадете някой съвет откъде да започна във validator.w3 ми дава ,че имам следните грешки прикачил съм снимки с грешките



Много ще съм благодарен ако дадете съвет какво трябва да оправя по сайта
 

Прикачени файлове

  • 1-greshka.jpg
    1-greshka.jpg
    112 KB · Преглеждания: 34
  • 2.jpg
    2.jpg
    95.4 KB · Преглеждания: 51
  • 3.jpg
    3.jpg
    117 KB · Преглеждания: 29
  • 4.jpg
    4.jpg
    102.7 KB · Преглеждания: 24
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

забравих да спомена че, сайта е правен на wordpres
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Не съм много голям специалист но според мен, може да се отрази и зле и може и добре, по вероятно е да се отрази добре ако се направи както трябва.
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Щом стария сайт е бил активен само 3-4 дни, Гугъл няма да е индексирал голяма част от него. Направи си дизайна както искаш, едва тогава мисли за оптимизацията :)
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

е аз съм направил дизайна на сайта , и сега да почвам ли със същината на сео то да почвам да бутам линкове? какво още трябва да оправя по него?
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Тези грешки който ми дава валидатора трябва ли да ги оправя и ако може някой да даде съвет как да ги оправя ще съм много благодарен .Благодаря предварително!
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Не съм сигурен колко точно влияе html-a, но като цяло има доста сайтове, който няма да минат коректно проверката на валидатора, аз лично използвам готови системи за управление на съдържание с готови платени теми към тях и никога не съм ги минавал през валидатор. Надявам се като начинаещ не си се захванал да си пишеш сам сайта, защото ако си, ще трябва да почетеш доста преди да можеш да сътвориш нещо читаво. А едва от там нататък може да мислиш за seo..
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

сайта съм го направил с wordpres и готова тема не съм пипал кода а само съм инсталирал widgets и съм вкарал лого слайдер и т.н. както и уникален текст които ще обновявам постоянно със уникално съдържание също така ще качвам статии със линкове към моя сайт от други сайтове и бутам линкове в сайтове за регистрация на сайтове и такива за малки обяви и форуми
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Аз само не разбрах като какъв го играеш - като собственик на сервиза, който е решил сам да си прави сайт или като някой, който е решил да учи как се правят и оптимизират сайтове и да печели от това и сайта който си направил за пътната помощ е на твой клиент, на който му вземаш пари за да му направиш сайта?

И защо реши, че точно това ти е най-спешното, да валидираш кода предвид останалите грешки в сайта: неграмотно написани текстове, смесване на url адреси, лош дизайн, неработещи неща в сайта, бутони поставени не на мястото им...

Питам се дали ти не си поредния, решил да спести малко пари, и вместо да си плати на някой да му направи хубав, работещ сайт, който да му привлича клиенти, решава, че и от това "разбира".
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Колега, недей така с лошо по Коледа, то като му видиш правописа, ти става ясно за какво иде реч.
И Бог да закриля сайта на Пътна помощ!
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Колега, недей така с лошо по Коледа, то като му видиш правописа, ти става ясно за какво иде реч.
И Бог да закриля сайта на Пътна помощ!

Еее, пък ти сега, не мога ли да задам един нормален въпрос? Ако той се притеснява нещо от тези въпроси и му е неудобно, то проблема си е негов, а не мой. Нали все пак за да му помогна трябва да знам кое с каква цел прави? А пък и на всичкото отгоре съм му показал половин дузина грешки за оправяне, само тях да оправи и сайта му направо ще "литне"...
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Здравей, смяната на сайтът и темата няма да се отрази зле на Google, но може да има негативни последици за твоя сайт.

Здравейте, направих сайта си с една тема която в последствие реших да я сменя но направо истрих сайта и наново го направих с новата тема google беше обходил стария сайт и сега му зададох нова sitemap карта стария сайт беше активен около 3-4 дена ,а сега вече от 5 дена е с новия сайт и новата тема , нов съм в сайта и като цяло от много скоро реших да се занимавам с това правене на сайтове + оптимизация ... та ако е възможно да ми дадете някой съвет откъде да започна във validator.w3 ми дава ,че имам следните грешки прикачил съм снимки с грешките



Много ще съм благодарен ако дадете съвет какво трябва да оправя по сайта

Доколкото разбирам от написаното, сайтът с предната тема е бил активен само 3-4 дена, това не изключва възможността през това време да се индексира. В случая, обаче не е бил индексиран. Така, че смяната на старата тема с новата не би следвало да е проблем. Виждам, че индексиране на сайта е имало в деня, в който е била сменена старата тема с нова.

Относно валидацията - не бери толкова грижи. По принцип е желателно да има 0 грешки, но тези поне по мое мнение са незначителни, така че по-скоро се фокусирай върху по-важните фактори, които оказват влияние на класирането и оправи тях.

Когато триеш сайта и го правиш наново има вариант да изтриеш старите урл-та и да ги замениш с нови и без подходящо пренасочване, всичките индексации и ползи от Google ще изчезнат. В случая сайта е нов, урл-тата малко, не са индексирани старите, така че проблем според мен няма в това отношение.

Така като гледам каква тема използва сайта - нещо ми подсказва, че е спамерска. На такава ми прилича. Препоръчвам ти да погледнеш functions.php файла за скрити линкове към спамерски сайтове или въобще към сайтове, към които не си слагал линкове.

Има доста работа по сайта, така че се фокусирай върху нея, а валидирането остави накрая, защото е най-малкия проблем.

Весели празници!
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Благодаря много за отговорите от всички ви! Честита Коледа на всички! Относно въпроса на :Странникът отговорът ми е , сайта си е лично мой аз съм го правил не разбирам много от изработка на сайтове и в момента се уча, извинявам се за правописните грешки... ще ги поправя...исках просто да се допитам за някои съвет от по компетентен човек от мен нямам намерение да се заяждам и да обиждам ще помоля за същото отношение и от колегите във форума... все пак сме тук да си помагаме , а не да се заяждаме нали?Мерси предварително ако може да ме насочите от къде да започна с промяна на сайта за да ОК.
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Благодаря много на : fifi за коректния отговор сега ще проверя за линкове в functions.php ,а линковете който са долу в footer не мога да ги махна трия ги и темата спира да работи... ако може съвет как да ги премахна
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Благодаря много на : fifi за коректния отговор сега ще проверя за линкове в functions.php ,а линковете който са долу в footer не мога да ги махна трия ги и темата спира да работи... ако може съвет как да ги премахна

Обикновено ги криптират в някакви скриптове, то и това е идеята на човека които е правил темата, не иска да му махнеш линка. Ако е някоя по-популярна тема пробвай да напишеш името и виж дали някои не е написал как се махат, другия вариант е да си платиш на някои да ги махне или просто да си купиш/донейтнеш темата(обикновено по-този начин автора премахва линковете си).
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Windboy Мерси:) някой съвет можеш ли да дадеш за тези неща които колегата по горе е избройл: смесване на url адреси, лош дизайн, неработещи неща в сайта, бутони поставени не на мястото им...
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Windboy Мерси:) някой съвет можеш ли да дадеш за тези неща които колегата по горе е избройл: смесване на url адреси, лош дизайн, неработещи неща в сайта, бутони поставени не на мястото им...

Ами те колегите не знам как ги правят тези изводи, вероятно са видели сайта ти. Без да видя сайта не мисля, че мога да давам съвети, иначе има доста seo плъгини за wp, но искат читава настройка за да вършат работа, като цяло при гугъл всичко е на проба грешка :)
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

не ми позволява да постна сайта за да го видиш
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

иска ми някакви бройки постове сега ще пробвам
 
От: смяна на сайта и темата ще се отрази ли зле на google?

Не махай линковете, остави ги, авторите на темата са го заслужили. Считам всеки, който прави това за идиот, неблагодарник. Аз винаги оставям линка в темите, форумите в знак на благодарност и не съм загубил абсолютно нищо, напротив, само печеля. Махам линковете само на компрометирани теми.
 

Горе