фирма, ддс и т.н.

nortrant

Well-Known Member
здравейте,
вярно ли е че може така да се регистрира фирма, да я водя че е на загуба или нещо подобно... и да не се плща ДДС?

разбах за това на парчета и не мога да сглобя едно правилно изречение..дано някой да се досеща за какво точно питам :mrgreen:
 
От: фирма, ддс и т.н.

То някакси нищо не е ясно от това което питаш
Първо може ли да си регистрираш фирма - да може
второто и третото не са в пряка връзка, т.е. може да си на загуба и да плащаш ДДС, може да си на печалба и да не плащаш ДДС
 
От: фирма, ддс и т.н.

Фирмата може да е действаща и недействаща. Ако е действаща си плащаш осигуровките и т.н. които са задължителни, ако е недействаща няма да плащаш това но няма и да можеш да издаваш фактури. Ако е действаща и си на загуба няма да платиш данък върху печалбата но пак ще си плащаш осигуровките. Може и да бъркам някъде, но в общи линии е това което знам.
 
От: фирма, ддс и т.н.

забавани разсъждения имате:)


би ли споделил - как мислиш фирмата ти а е на загуба постоянно?
 
От: фирма, ддс и т.н.

може да се направи така, че да не плаща ДДС, обаче ако прекалиш (2-3 месеца така) и веднага ще ти цъфнат на проверка. А това означава поне 5к глоба. Защото те винаги ще намерят за какво да те глобят.
 
От: фирма, ддс и т.н.

А това означава поне 5к глоба. Защото те винаги ще намерят за какво да те глобят.
Колко човека познаваш глоебени с по 5к глоба?
Това са несериозни твърдения. Има фирми, които с години само си възстановяват ДДС и никога не са глобени с нто един лев. Всички глоби налагани от НАП са на хора, които са безкрайно неграмотни и големи селски тарикати. Ако работиш нормално и не си съвсем прост няма никакъв шанс да бъдеш глобен от НАП. По принцип данъчната система е импотентна и както и в живота някой имопотентен като поадне на някой будала и съответно си му го изкарва по някакъв начин.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Няма как да знаеш дали е несериозно или не. Имам сведения от няколко фирми. Всяка фирма която работи на загуба или държава не печели от нея подлежи на проверка. Ако обаче ми говориш за фирма която има връзки или чадър както му викат официално това си е друга работа.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Няма как да знаеш дали е несериозно или не. Имам сведения от няколко фирми. Всяка фирма която работи на загуба или държава не печели от нея подлежи на проверка. Ако обаче ми говориш за фирма която има връзки или чадър както му викат официално това си е друга работа.
На мен ми се струва, че има как да знам. Аз съм счетоводител и обслужвам над 30 фирми, някои печелят, други губят, някои плащат ДДС, други възстановяват ДДС и така. За разлика от повечето пишещи глупости по форумите минавам по 15-20 проверки годишно, не давам рушвети и не ползвам чадъри, шапки и други предпазни средства и понеже поемам гаранции пред миоте клиенти и ако има глоби ги плащам аз съвсем точно знам как стоят нещата. За мен това е професия, не е хоби или развлечение, от там ям хляб. Така, че като видиш да пиша по такава тема просто го ползвай като професионален съвет и не си позволявай да ми даваш квалификации или оценки. Ако си забелязал пиша от доста време във форума, но никога не съм писал по теми свързани със СЕО, МЕО, афилейти и други подобни - просто не ги разбирам тия работи. Пиша за това, което разбирам. Останалото само го чета и се опитвам да се уча.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Спомням си, че скоро имаше някаква тема в която се опитах да опонирам на @account-bg но после се отказах, когато си е прав - прав е. Добре е да си имаме във форума и човек който е наясно със фирмено счетоводство и понякога трябва да слушаме а не само да искаме да ни чуват. Той самия си казва - пиша за това което знам а останалото само чета и уча. Един + от мен.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Спомням си, че скоро имаше някаква тема в която се опитах да опонирам на @account-bg но после се отказах, когато си е прав - прав е. Добре е да си имаме във форума и човек който е наясно със фирмено счетоводство и понякога трябва да слушаме а не само да искаме да ни чуват. Той самия си казва - пиша за това което знам а останалото само чета и уча. Един + от мен.

акаунт-бг е професионалист
и си му личи,
ако беше в София бих сменил счетоводителя си веднага и бих ползвал неговите услуги!
ако има вариант да ми води счетоводството от Варна пълноценно, направо да ми драсне едно лс и да се заемаме :) или поне да ми препоръча специалист от неговия ранг в София, който да ми помага да спя спокойно.
Когато той пише в пост не му опонирам, а чета докато му разбера поста правилно и се поучавам от него.
 
От: фирма, ддс и т.н.

За пример - този месец ще се наложи да платя между 6 - 10 000 лева ддс
миналия месец платих около 4 ...
и никак не мие приятно да го правя...
 
От: фирма, ддс и т.н.

Ами незнам, още горе казах, че не мога да обясня.

Случая е следен: трябваха ми детина магазини за дрехи и обувки в моя град но повечето не могат да издават фактура за купеното? защо ?
 
От: фирма, ддс и т.н.

Извинявам се, че малко се отклонявам от темата, но снощи чух, че вече ще се иска от електронните магазини да имат реален склад с наличните продукти които предлагат с оправданието "клиента да може ако желае да отиде и да види стоките които се предлагат". Просто се сетих за това.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Ами незнам, още горе казах, че не мога да обясня.

Случая е следен: трябваха ми детина магазини за дрехи и обувки в моя град но повечето не могат да издават фактура за купеното? защо ?

Защото са глупави работещите в магазина. Това от една страна. И от друга - защото няамт документи за продаваната стока - който е пазарувал от Илиенци или от Димитровград знае за какво става въпрос. Това е сложен въпрос.

Към AMOUN
За пример - този месец ще се наложи да платя между 6 - 10 000 лева ддс
и защо си мислиш, че ако аз ти водя счетоводството ще плащаш по-малко ДДС?
И да знаеш аз съм по мързелив и от тебе. Не си търся работа. Вземам само толкова работа, колкото може да свърши жената, щото аз не работя, аз само търся работата и събирам парите.
 
От: фирма, ддс и т.н.

При всички положения да имаш работеща фирма и да не ти струва нищо - няма такъв филм. Дори и при спряна дейност има разходи по съставяне и публикуване на отчетите. Да е години наред на загуба също не е незаконно, както и да възстановяваш ДДС. Ако счетоводството се води кадърно, това не би трябвало да притеснява никого.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Извинявам се, че малко се отклонявам от темата, но снощи чух, че вече ще се иска от електронните магазини да имат реален склад с наличните продукти които предлагат с оправданието "клиента да може ако желае да отиде и да види стоките които се предлагат". Просто се сетих за това.

Ей това пьк ще е пълна пародия ако стане. Аз пьк като имам офлайн фирма и продавам по каталог стока, дето я няма в Бя какво правя???
 
От: фирма, ддс и т.н.

Е да де. Нали и аз това казвам, обаче постоянно има някакви хора по форумите, които разпространяват разни слухове за глоби, санкции и какво ли още като че ли в НАП работят някакви джелати, които само точат брадвата и чакат да те сложат на дръвника. В една друга тема четох лафа че затворниците и баннатите от Адсенс са винаги невинни - същоото важи и за глобените от НАП - винаги за нищо са глобени - те ей тъй си стояли тихи и кротко и току минал някой данъчен покрай тях и ей тъй за нищо ги ошамарил някоя глоба.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Аз мога да дам пример със себе си за действие на НАП при което вината си бе изцяло тяхна но там всяко решение е крайно.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Аз не твърдя, че от НАП са ангели и че са безгрешни. Но виновни не може да са. Те се опитват да ни прецакат, точно както и ние тях. Само казвам, че да ги прецакам аз е много по лесно отколкото те мене.
 
От: фирма, ддс и т.н.

Е да де. Нали и аз това казвам, обаче постоянно има някакви хора по форумите, които разпространяват разни слухове за глоби, санкции и какво ли още като че ли в НАП работят някакви джелати, които само точат брадвата и чакат да те сложат на дръвника. В една друга тема четох лафа че затворниците и баннатите от Адсенс са винаги невинни - същоото важи и за глобените от НАП - винаги за нищо са глобени - те ей тъй си стояли тихи и кротко и току минал някой данъчен покрай тях и ей тъй за нищо ги ошамарил някоя глоба.
Това което казвам изобщо не са слухове а реален случай. Щом ти си такъв факир и ги лъжеш и не ти праскат глоби ОК, обаче явно не сички са като тебе. А пък и до колкото разбрах от един друг твой пост, не ти вършиш счетоводството ами жена ти.
 

Горе