форум(phpbb2) и сайт

petrov321

Well-Known Member
здравейте,
някой знае ли как се прави така че даден сайт и форума му да ползва една регистрация ?

т.е. да се регистрираш в сайта например и вече да имаш и в форум !?

като тук - http://www.sharebg.net/forum/

има няколко урока в WT но не ми вършат работа
не е обяснено - дали се ползва една бд или различни

защото си мисля че ако ползвам различни бд няма как да имаш и регистрация в форума и в сайта ?

Мерси предварително.

:arrow: Поздрави
 
От: форум(phpbb2) и сайт

Струва ми се че е обяснено само за логина,но нищо не е споменато за регистрациите.Както виждам и на petrov321 проблема му е по-точно,че иска при регистриране в сайта му,регистрацията да се отбелязва и във форума,а от там естествено и един и същ логин на две места.
 
От: форум(phpbb2) и сайт

Струва ми се че е обяснено само за логина,но нищо не е споменато за регистрациите.Както виждам и на petrov321 проблема му е по-точно,че иска при регистриране в сайта му,регистрацията да се отбелязва и във форума,а от там естествено и един и същ логин на две места.


точно това искам ..но никой не може да ме разбере .... :(
 
От: форум(phpbb2) и сайт

По-скоро проблема е там че за всеки сайт решението е различно - зависи от кода ти.Доколкото съм проучил въпроса има готови решения за системи като джумла или phpnuke.За жалост обаче ако искаш да го внедриш в твоя сайт ще ти се наложи сам да си кодираш свръзката.Ако някой е правил наскоро подобно нещо може и да ти удари едно рамо :)
 
От: форум(phpbb2) и сайт

Не е идеята потребителите да се регистрират и на двете места, а просто да се използва една и съща таблица с логини.
Примерно сайтът да използва базата данни на форума, а не да я копира. За това става въпрос в този урок. Иначе можеш да разгледаш някой компонент за CMS как е направен, да кажем jFusion. Там мисля, че имаше функция за merge на регистрациите, но не мисля, че някъде другаде я имаше.

Причината е, че на phpBB2 е адски много занимавка да му променяш системата за регистрации и е много по-лесно да използваш неговата направо.
 

Горе