1

От: Как да се защитим от кражба от сайта?

И аз имам въпросче :) как се заключва текст да не може да бъде копиран ?
 
От: От: Как да се защитим от кражба от сайта?

И аз имам въпросче :) как се заключва текст да не може да бъде копиран ?
Това няма да спре който и да е мераклия - винаги може да ти погледне кода и от там да се възползва от контента ти. Освен ако не се вика някак, но става объркано за търсачките. Поне така мисля, все пак не се чете от дадената страница.

По-добре издири собственика и го мейлни. Оня може да е точен и да го махне или поне преразкаже. В Г уебмастър центъра няма ли такова нещо, дай един сърч и ще го намериш. Няма начин - говоря за рипорта на сайта. ;)
 
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Абе братле земи линкни bizkonsult още 5 пъти белким някой ти отговори.. Ае съобразявайте се... Някъде да виждаш надпис "Линк ферма" ?
Точно заради тези 15 линка, които си наблъскал няма да ти отговоря. Нарочно го казвам.
 
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

да си си сложил watermark на снимката.
И защо пък реши че са ти откраднали снимката, как можеш да докажеш че са ти я откраднали??
 
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Размяна (взимане) на неуникално съдържание от друг сайт много често става чрез rss-фийдове, които съдържат обратен линк към оригинала. Тогава, ако собственикът на оригиналния контент не е съгласен с това, то първата стъпка е да напише мейл на копиращия с молба да премахне това съдържание. Обикновено това има ефект в 99% от случаите, дори изцяло се премахва фийда от базата данни на копиращия, за да няма и в бъдеще подобни проблеми. Но явно тук случаят не е такъв.

Ако оригиналът има доказателства за авторство и не става с добро, то най-правилното е да се пише на хостъра, тъй като по закон той носи отговорност за нелегално съдържание на сървърите си. При сигурни доказателства хостерите предупреждават авторите на сайта или го спират.

В случая обаче дори собствената ти снимка в собствения ти сайт е разположена на чужд сървър. При положение, че дори национални вестници в сайтовете си пишат под снимките "снимка: интернет" и дори им слагат водния си знак отгоре, то не виждам как би реагирал и Гугъл Адсенсе при подобно твърдение, едва ли ще ти иска оригинала на снимката с несъмнено авторство. Самият Гугъл беше подложен на стотици съдебни искове за това, че публикува авторски снимки при търсенето в Google Images. Най-вероятно, ще отправи предупреждение към собственика на сайта да махне снимката, ако не е негова или да посочи източника. Няма основания за окончателен бан, а дори и не съм сигурен, че този, който ползва снимката, знае, че е от твой сайт или е чувал за този сайт. Ако я я намерил от търсачка за снимки, то нищо чудно там за източник да се сочи netclime.
 
Последно редактирано:
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Здравейте . Днес установих нещо страшно неприятно - моя авторска снимка от сайта ми www.bizkonsult.net e използвана в сайт , който единствената му цел е реклами от гугъл. Не посочвам кой е сайта няма да му правя реклама. Четох някъде ,че може да бъде уведомен гугъл за сайтове които показват реклами от гугъл на сайтове с които се нарушават авторското право. В сайта няма изобщо никакви контакти , само една публикация и две снимки от които едната е авторска от моят сайт www.bizkonsult.net. Може ли да ми помогнете с повече информация как да защитя правата си или поне да подам този сайт на гугъл . И как да издиря създателя на този сайт?
има още доста сайтове с класация тип bgtop.net които не присъстват на твоя "сайт"
 
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Тогава ще се опитам да кажа същото с други думи:

1. Когато браузър чете дадена уебстраница, то картинките (снимките) физически не се намират на нея, той просто ги извиква оттам, където се намират наистина.
2. Снимката се намира на сървър на netclime.net, който е собственост на компанията Netclime (Netclime.com) , а е попаднала там, защото Netclime предлага Site Kreator, с който сте си правили сайта. И Гугъл го показва в url на снимката.
3. Това че снимката се извиква оттам на ваш сайт само по себе си не означава нищо - вие просто показвате на ваш сайт снимка, разположена на чужд сървър. Това може да направи всеки. Да, Гугъл има стандартно предупреждение, че снимката може да има законен собственик, но откъде взимащият я да знае кой е той и че ще изяви претенции? Аз, например, имам към 2000 лични снимки (повечето на селища и природни забележителности) и единственото, което се опитвам да спечеля от тях, е да ми подсигурят някакъв трафик, в България поне е почти абсурд да се продадат за що годе нормална цена. И не правя никакъв проблем, единствено помолвам за обратен линк, ако случайно видя моя снимка на друго място. Това, че вие виждате, че сте първи в Гугъл на запитване "кнежа" не означава, че българин, живеещ в САЩ и с английски езикови настройки на браузъра ще ви види на първо място по същото запитване. Откъде сте сигурни, че тази снимка я няма и на някой друг сайт и "крадецът" не я е взел от друго място? Да, ако беше влязъл на ваш сайт и вземе снимка с url на вашия сайт, то е редно поне да ви попита, разбира се, дали може, но явно просто е намерил снимката от Гугъл или в някоя фотогалерия. А тъй като търсачките се стараят да не дублират резултатите от търсенето и не показват всички еднакви снимки, то и трудно ще разберете на колко места още я има.
4. Така че съветът ми е да намерите начин за контакт със собственика на сайта, който е взел вашата снимка, и да го помолите да я махне. Ако не се съгласи (в което не вярвам), то тогава вече можете да го заплашвате, че ще пишете на Гугъл Адсенсе (макар че нито ми се вярва да изкарва много пари от една снимка и две статии... според вашето описание, нито Гугъл имат някакви реални основания да предприемат по-строги действия на такъв етап). Последователността за отстояване на интересите ви трябва да е такава (махни снимката или ще те натопя), а не обратната (аз те натопих - махни снимката), тъй като теоретично дори и до съд да стигнете и да имате всички доказателства, че снимката е била ваша, то ответникът ще каже, че е намерил снимката в търсачка, а съдията ще ви пита вас дали сте търсили начин да решите спора по нормалния начин. То и спор няма, всъщност, доколкото разбирам не сте намерили контакт със собственика на сайта и той хал хабер си няма, че е намерил в гугъл именно вашата снимка и че го обвинявате в кражбата й по форумите. Иначе отдавна да е сложил снимка на института по царевица :)
 
Последно редактирано:
От: От: Как да се защитим от кражба от сайта?

И аз имам въпросче :) как се заключва текст да не може да бъде копиран ?

Можеш да забраниш десен бутон, след това да си генерираш страницата през javascript, като ползваш уникод за да показваш символите си. Примерно един символ ще изглежда така #23DA
 
От: От: От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Имам снимка . Но е случайност че я поставих днес , ( не е следствие от това мнение ) Ако те интересува наистина ще ти изпратя в лично съобщение двата линка и сам ще сравниш - снимките от двата сайта . Няма да дам тук линк на сайта и да го рекламирам - (достатъчно щети ми нанася ) Снимката е авторска и част от сайта . И тъй като гугъл я показва първа се превръща вече в тенденция дая ползват неправомерно - втори сайт я използва без да посочи източника (но за това ще пиша в зависимост от реакцията на имейлите които им изпратих)
неможеш да докажеш че е твоя снимката ... това си е обществена сграда и всеки може да си я снима от какъвто си иска ъгъл ...
 
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Само не ми казвай че ти не си слагал снимки от Интернет
на твой сайт, които не са твои авторски :(
 
Последно редактирано:
От: От: От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Нали Ви е ясно че собственикът на "сайта" е напълно наясно че е използвал чужди материали и затова и не е поставил кординати.
А относно предложението Ви да пиша на използвалият моя снимка - във вторият случай го направих http://www.bnr.bg/Horizont/News/Cor_BG/Postings/0831+kneja.htm. Написах мейли на всички възможно адреси на БНР , но явно в нашата държава правилата не важат за БНР . Нямам никакви отговори . А относно заплащането изобщо не искам и не очаквам таково но когато някой използва снимка без моето съгласие най малкото следва да посочи източника ( а не както е във вторият случай да пише източник интернет) Не искам да цитирам закона за авторски права , и не искам да влизам в спор с вас въпреки , че имам възражения относно написаното за хостинга)

1. Изобщо не ми е ясно за собственика, тъй като чета само вас и нямам връзка с този, който е ползвал снимката ви, нито сте давали линк към неговия сайт. Вие твърдяхте, че не сте намерили начин за контакт с него (което не звучеше особено адекватно - дори да не е дал мейл, то в whois ако не него, то поне хостинга ще откриете).
2. Снимката ви се намира (намираше) на сървърите на netclime.net, независимо от това дали сте съгласен с това или не. Поне Гугъл вижда img src оттам, пък и в кода на страницата ви е така.
3. Няма никакъв смисъл да ми "цитирате закона за авторски права", тъй като авторското право се доказва. А вие в момента просто твърдите нещо по форумите. Преди време бях поканен за интервю в едно списание и другият събеседник бе доц. Нели Огнянова, известен медиен експерт и преподавател по медийно право в СУ. Тя доста подробно обясни тогава стъпките, които трябва да следва човек с накърнени права в интернет и аз просто ви препредадох някои от тях (възможно е да съм сгрешил в тълкуването на някой правен термин, нямам юридическо образование, но като цяло това е процедурата), няма смисъл да се повтарям. По форумите можете само да поискате съвет как да постъпите в подобна ситуация и той ви бе даден. Това, че не ви устройва и предпочитате да продължавате да се оплаквате по форумите е отделен въпрос.

пп. доц. Огнянова има и блог. Попрочетете малко там, може да ви е от полза.
 
Последно редактирано:
От: Как да се защитим от кражба от сайта?

Btw, погледнах линка към програма Хоризонт на БНР и се вижда, че хората вече са сложили линк към източника, в момента, в който са прочели нещо от вас. Наистина е чудно защо направихте такава негативна кампания по форумите да им очерняте кореспондента вместо просто да им пишете директно да сложат линк към вас или да махнат снимката. Да не сте могли да намерите преди мейл-адресите на Българското Национално Радио си е направо изумително, а точно над снимката ви има голям надпис "Пишете ни" , който води към форма за контакт.
 
Последно редактирано:

Горе