100$ за писане на статия?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, попаднах на един сайт с доста добри и интересни статийки за четене. Освен интересна информация, обаче сайта предлага и възможност да печелите пари и по-точно по 100$ за статия.

Необходимо е да пишете на любимата си тема - да е нещо атрактивно и интересно. За справка можете да видите други подобни статии, публикувани вече в сайта.

Статията трябва да е тип класация за 10 неща - нещо от типа "Топ 10 най-големи .... нещо си", "10-те най-страшни ... нещо си" и т.н. А цялата статия трябва да съдъжа общо 1500 думи. Тоест се връзва по 100-150 думи за всяко нещо от класацията.

Ето и линк с условията: http://listverse.com/write-get-paid/

Естествено, статиите трябва да са написани на английски.
Мисля, че това е една добра възможност за изкарване на допълнителен доход. Аз нямам опит и не мога да кажа дали са коректни, така че ще се радвам някой да сподели мнение. :)
 
От: 100$ за писане на статия?

Ако не се лъжа преди година две имаше същата тема със същите условия
 
От: 100$ за писане на статия?

Ако не се лъжа преди година две имаше същата тема със същите условия

Така ли? Не си спомням. Ако се дублира се извинявам и да я делийтнат модераторите.
 
От: 100$ за писане на статия?

Звучи доста добре. Благодаря за сайта, ще го пробвам. Ако успяваш да скалъпваш по 3-4 статии на месец ти идва една допълнителна заплата над средното ниво, а 3-4 статии на месец не е хич много.
 
От: 100$ за писане на статия?

Аз си мисля, че всеки път казват, че не е достатъчно добра статията за да платят. Пише, че понякога казват така в сайта, което значи, че повечето пъти е така според мен. И аз ще пробвам се пак.
 
От: 100$ за писане на статия?

Отдавна съм ги запазил като "алтернатива" за черни дни, но на много места гледам, че ги определят като scam. Споделете пряк опит ако имате такъв или ако добиете впоследствие. Ще бъде полезно за всички.
 
Последно редактирано:
От: 100$ за писане на статия?

Дори и да не са скам, най-вероятно самите материали трябва да са написани в native стил на английския. Тоест, на каквото и ниво да се владее езика, има някои специфични неща, които не се улавят така лесно и заради които ще отказват за щяло и нещяло статиите. Както казваш ти, за черни дни, е идеално, но не бих разчитал на това. На Yahoo програмата за статии беше страхотна, но жалко, че я затвориха. Това стана заради разни малоумници, които изпращаха яко контент от спинър. Наистина много жалко.
 
От: 100$ за писане на статия?

Тези симпатяги пък, предлагат 500$ за белетристика между 3000 и 8000 думи. И тях съм ги запазил, но нямам самочувствие да опитам нещо подобно на английски все още. Не, че на български имам де ..:) Бих се зарадвал, ако някой колега успее да се справи и си получи парите.
 
Последно редактирано:
От: 100$ за писане на статия?

Интересното е, че приемат и преводи на различни истории. Това вече си е сериозна оферта и си струва да се опита. Освен това изглеждат доста по-достоверни от горните, поне според мен.
 
От: 100$ за писане на статия?

Аз си мисля, че всеки път казват, че не е достатъчно добра статията за да платят. Пише, че понякога казват така в сайта, което значи, че повечето пъти е така според мен. И аз ще пробвам се пак.

Аз им пратих една преди няколко месеца - за пробата. Писах я няколко дни, за да е добре подбран материала. Накрая ги чаках 1-2 дни и ми отговориха, че статията ми не била това, което аудиторията им обичала. Да се пробвам пак, ако желая.

Та, затова ми стана интересно дали някой изобщо е получавал плащане от тях.
 
От: 100$ за писане на статия?

Интересното е, че приемат и преводи на различни истории. Това вече си е сериозна оферта и си струва да се опита. Освен това изглеждат доста по-достоверни от горните, поне според мен.

Да, между другото това с превода го бях пропуснал. Предполагам се подразбира, че същият следва да е оторизиран, т. е. да имаш най-малкото разрешението на автора.
 

Горе