100 лева от СЛОН.БГ

ivo.apostolov

Well-Known Member
Най-готиният СЛОН реши да даде награда от 100 лева на някой от своите фенове във Фейсбук.
Как така 100 лева?
Слонът е щедър и ще награди един от феновете си, който е качил снимка на слон във Фейсбук страницата ни. Условията са прости: качвате снимка на/със слон, добавяте коментар „За конкурса”. Фенът, качил снимката, която събере най-много “likes” (“харесва ми”) ще спечели 100 лева.
Как да увеличите шанса си да спечелите?
  • Поканете приятелите си да харесат Вашата снимка, по този начин увеличавате шансовете си да спечелите.
  • Изберете неповторима и готина снимка.
  • Ако имате блог или уеб сайт, агитирайте Вашите читатели и посетители да гласуват за Вашата снимка.

Успех :)
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

Сега остава и да пуснем по един СМС и идилията ще е пълна.
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

Жалко...Тъкмо си търсех телефона да пратя смс,плувнал в студена пот от вълнение:)
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

аз бих подходил малко по-сериозно - това си е урок по герила маркетинг на живо

Иво, не знам в конкурса дали ще участвам, но със сигурност ще следя развитието на проекта

Успех със ... слона!
 
Конкурсът е обявен преди 9 часа. В момента имаме "1,933 People Like This". Приключва на 26 септември. Интересно ще е да видим как конкурсът ще се отрази на бройката от 1933. :)
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

Firefox can't find the server at www.slon.bg.
 
Най-добре направете "Coming soon page" в такъв случай. Още по-добре е да сложите и поле за регистрация с мейл адрес, така че тези, които искат да получат уведомление когато сайтът стартира официално, да оставят мейла си.
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

Това ще стане следващата седмица :)
Спецификата на .бг домейните винаги може да те изненада и промени плановете на хората :)
 
Много добра идея! Вирусния маркетинг без съмнение ще даде много добри резултати тук.

Ако ти открадна метода ще се сърдиш ли? То не че други няма да го направят и без да те питат...
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

Между другото, за тези които не се интересуват от наградата, а от ефекта на вирал кампанията... феновете вече приближават 3,000.
Специално за BullBlogger и всички други, които приемат позитивно нещата :)
Можете да прочетете тази статия за слона, за да разберете долу горе как се спряхме на името и какво се опитваме да направим :)
Всъщност най-интересното е, че все още никой дори не знае какво е СЛОН :), но до момента има 1 (словом: един) човек, който нахейти нещо, всички други са позитивни.

Живи и здрави, да свърши кампанията, да анонсираме самата иновативна услуга успешно и ще пиша малко повече какво и как направихме. Цифри (пари) едва ли ще мога да споделя, но сумата не е нещо фрапантно и непосилно.

Edit: Има 306 качени снимки за конкурса :)
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

А до кога е срока ????? Кога ще бъде обявен победител :)
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

26 септември е за участие. Тогава замразяваме всичко по конкурса. Победителя ще бъде обявен максимално бързо след това, но предвид огромния интерес и все още неясното време нужно за обработка на данните, може да се проточи няколко дни. Като цяло целта (без гаранции) е до края на месеца галимацията около конкурса да е приключила от всякъде.
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

@BullBlogger - между другото не бих го нарекъл точно (по-скоро единствено) герила маркетинг, а по скоро вирусен маркетинг, защото ние се опитваме да караме хората да ни промотират и налагат (+ това да е позитивно, а не тип спам), а не ние да облъчваме сами!
Герила е до някаква степен, защото все пак тук и там побутваме както трябва. Въобще маркетинга не е толкова проста наука, колкото изглежда :)
 
От: 100 лева от СЛОН.БГ

WARNING!!!Предполагам АЗ съм въпросния хейтър.По тази причина бих искъл в крайна сметка и да се защитя...И.А., 2-та ми поста бяха в рамките на хумора.Предполагах,че си достатъчно широкоскроена личност за да разбереш сатирата във въпросните ми 2 поста.Наистина неочаквах да бъда критикуван за това мое изказване от ваша страна.



Между другото, за тези които не се интересуват от наградата, а от ефекта на вирал кампанията... феновете вече приближават 3,000.
Специално за BullBlogger и всички други, които приемат позитивно нещата :)
Можете да прочетете тази статия за слона, за да разберете долу горе как се спряхме на името и какво се опитваме да направим :)
Всъщност най-интересното е, че все още никой дори не знае какво е СЛОН :), но до момента има 1 (словом: един) човек, който нахейти нещо, всички други са позитивни.

Живи и здрави, да свърши кампанията, да анонсираме самата иновативна услуга успешно и ще пиша малко повече какво и как направихме. Цифри (пари) едва ли ще мога да споделя, но сумата не е нещо фрапантно и непосилно.

Edit: Има 306 качени снимки за конкурса :)
 
Резултатите са впечатляващи, както и очаквах!

Имам един въпрос... Как накарахте първите няколко човека да качват картинки? Направих нещо подобно с добра награда, а никой не се престрашава да се включи в конкурса. Имам почти 600 фена на страницата, а никой не се хваща!? Как тръгна при вас, ако не е тайна.
 

Горе