12 причини поради които сайта ви може да не успее

seoslav

SEO експерт в WebsiteDesign
Как да подариш на клиентите си най-добрия сайт за услугите си? 12 важни неща, които задължително трябва да знаеш :arrow: http://goo.gl/nwdNMi

да, публикацията е рекламна, но се абстрахирайте от това. Мисля че е много полезна. Поставете се и от двете страни, опитайте де да влезете в кожата освен на IT фирмата, но и на клиента. За съжаление мисля, че в България 90% от фирмите се възползват от незнанието на клиентите и злоупотребяват с това. Но го има и другото - че доста клиенти се опитват да злоупотребят с доверието на фирмата. Ще се радвам да обсъдим защо даден онлайн проект може да не успее :!:
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: 12 причини поради които сайта ви може да не успее

5. Красотата е моментна – функционалността е вечна!
това много ми хареса :) ще го плагиатствам :)

За плагиатство на 5 точка - 5 лева ;)
 
От: 12 причини поради които сайта ви може да не успее

бих поспорил малко по т. 5 и по специално с "Най-добре се стартира със скици на дизайна (mockups) и функционалността, преди дизайнера изобщо да започне работа. Какво следва след това: Започва съвместната работа между програмистите и дизайнерите и заедно те могат да достигнат до красиви и същевременно функционални решения."

Смятам, че е по-добре при изграждането на mockups да се създаде и съдържанието. Реално, е по-лесно първо да се напише съдържанието (или поне да се направи мокъп на съдържанието) и след това да се мисли как това съдържание да бъде представено визуално, сиреч вече да се намеси дизайнера. След това вече дизайнер + програмист + seo оптимизатор + копирайтър + UX оптимизатор (като някои от длъжностите могат да се изпълняват от един човек, разбира се). Защо ли? Защото дизайнът на един сайт е това, което "хваща" вниманието, а съдържанието е това, което "задържа" вниманието.
 
От: 12 причини поради които сайта ви може да не успее

бих поспорил малко по т. 5 и по специално с "Най-добре се стартира със скици на дизайна (mockups) и функционалността, преди дизайнера изобщо да започне работа. Какво следва след това: Започва съвместната работа между програмистите и дизайнерите и заедно те могат да достигнат до красиви и същевременно функционални решения."

Смятам, че е по-добре при изграждането на mockups да се създаде и съдържанието. Реално, е по-лесно първо да се напише съдържанието (или поне да се направи мокъп на съдържанието) и след това да се мисли как това съдържание да бъде представено визуално, сиреч вече да се намеси дизайнера. След това вече дизайнер + програмист + seo оптимизатор + копирайтър + UX оптимизатор (като някои от длъжностите могат да се изпълняват от един човек, разбира се). Защо ли? Защото дизайнът на един сайт е това, което "хваща" вниманието, а съдържанието е това, което "задържа" вниманието.

Аз не виждам нищо за спор, съгласен съм с нещата, които сте написали :)
 
Последно редактирано:

Горе