2 години във форума, или как може да се изкарват пари от това чудо наречено интернет.

ktomov

Premium
Внимавайте! Това което ще прочетете, ако вече не ви е омръзнало е в стил блог изповедалня, тъй че на който не му е интересно може директно да бие Х-а на темата и да не я отваря повече, ще има голяма доза селяния, ще има и просташки изказвания, както и глупости породени от почерпената ми кратуна (последното ще бъде само за да се създаде забавна обстановка)

Та от де да я почна. Всички знаете от де я почнах, ако не знаете - погледнете темата ми за първата година във форума. Бях мушмул, а и все още съм такъв. Всеки говори за СЕО, БЕО, МЕО и подобни сложни термити. Поправка - термини. Прави са! Материята не е лесна, иска се много четене, много бачкане и много загубено време (това май го бях писал и преди?).

Само ако знаете как ме мързеше да пиша днес, щяхте да съжалявате за повече от 90% от темите които сте пуснали днес. Седя, чета .. смея се, пак седя и чета и отново се смея. Хора - милионер за ден не се става. Не върви да продадеш един домейн за 3к, а и е практически невъзможно да го направиш това. Качествените имена вече са закупени, освен ако не вярвате като мен в другите зони. Има една такава (очаквам почерпка за идеята), като .LI. Примерно filmi.li, gleda.li, jeni.li и т.н. - все свободни домейни. За български специално са перфектни, защото са благозвучни, лесни за помнене, а и перфектни за брандиране. Такъв домейн съм докарвал до втора страница за думата парфюми. Иначе казано - всеки който разбира, може да изкарва пари от това - аз от SEO бъкел не хващам.

Май се отплеснах. Та да се върна на темата, май. Гледам форума в последните две години. Става на пумия. Не съм първия с такива впечатления, няма и да съм последния, но пък съм един от малкото които могат да си изкажат мнението без да им пука. Хванете се в ръце да го е*а. Репите не са важни, важни са нещата които помагат на останалите. На скоро имаше една тема, която се превърна в скандал между двама уважавани от мен потребители - не бъдете деца бе. С единия съм работил и е повече от коректен, другия ми е помагал по една или друга линия. СТЕГНЕТЕ СЕ!

Когато аз се регистрирах тук си мислех, че е поредната кофа в която мога да си изрина боклука. Да ама не. Специално този форум е нещо много голямо, поне за мен. Посещавам и конкурента, но е далеч от обстановката тук. Въпреки хапливите гласове, въпреки гадните коментари, това е мястото в което можеш да намериш хора с които да работиш и се радвам, че имам тази привилегия, а още повече се радвам, че имам уважението на една част от хората тук.

Та до тук с блог стайла, сега по темата. Преди година писах за моето хоби и за това, как то ми се отплаща тогава, сега мога да кажа, че то го прави Х3. Не е за да се хваля. Голяма част от вас знаят, че нямам интерес към програмирането и за да бъда честен, ако имам едно упътване как да ползвам javascript, пак няма да се справя. Аз имам други интереси, свързани с линукс дистрибуциите - просто хоби. Това не ми пречи да изкарвам допълнителни доходи, нали? Смешката беше, че преди няколко месеца имах период в който хобито ми, ми докарваше повече дивиденти от стандартните ми занимания.

С две думи, това което исках да кажа е - всеки може да изкарва пари, стига да знае какво цели и да не го мързи. След като аз успях, а до преди 3 години правих галерии за IRC канали за простата слава, значи шанса ви е много по-голям - нямате IRC :)


Сега се сетих. Ако написаното не ви харесва - ей ви един картоф.
POTATO.jpg
 
Последно редактирано:
От: 2 години във форума, или как може да се изкарват пари от това чудо наречено интер

Томов кофти ти е доставчика тая година - миналата каква хубава тема спретна за чудо и приказ.
От доста време други форуми не посещавам и не мисля че съм изпуснал нещо тук обстановката е каквато си я направиш - като си сериозен и питаш смислени неща получаваш смислени отговори - на който му се лигави и заяжда получава същото - дето се вика демокрация.
 
Re: 2 години във форума, или как може да се изкарват пари от това чудо наречено интер

Доставчика си е същият :) Проблема е в пропорцията, явно тази вечер бях по-скромен в напитките..

От друга страна, си прав, но и не си. В коментара ти се открояват настроенията в пазара, а и в темите свързани с питания. Прав си - в други форуми няма да получиш отговорите, които може да получиш тук, но въпреки това се прекалява в някои моменти. Правилно ли е според теб, когато си обявил цена за нещо да ти се репчат насреща камара народ, само защото те са решили, че това не струва толкова? Ти поне имаш досег до офлайн бизнеса и можеш да го кажеш от първо лице.
За мен е смешно, някой да се опитва да ми натяква неговата си цена.
 
От: 2 години във форума, или как може да се изкарват пари от това чудо наречено интер

Томов правилата на форума го разрешават - а ти вместо да им се връзваш може да си правиш гаргара с тях - Имам две стари теми в пазара за сайтове с цена над 1000лв и в двете стана голям панаир но лично мен ме забавляваше, защото и за мен както и за теб това е хоби и ми е през оная работа дали ще продам или не.
 
От: 2 години във форума, или как може да се изкарват пари от това чудо наречено интер

Томов, напълно съм съгласен с теб, въпреки че съм на трезва глава:D Форумът определено е добър за нашите мащаби. Има доста плява и в него, но в сравнение с другите подобни е много по-добре. Аз следя обаче и няколко англоезични форума, и трябва да ти кажа, че все още сме далеч от истината, но това е така за почти всички български форуми. При нас хейтването и тролването е на особена почит, меренето на пиш-и е национален спорт, а максимата "кой си ти, че да ми казваш на мен? ти знаеш ли кой съм аз?" е мироопределяща. Национален хаатктер, какво да го правиш?
 

Горе