250 или 500 думи? Погледнато от страна на Adsense и SEO

Качество или количество?

  • Количество (Повече статии, по-малко думи на статия)

    Votes: 2 18.2%
  • Качество (По-малко статии, повече думи на статия)

    Votes: 9 81.8%

  • Общо гласове
    11

toretic

Member
1306063144_att.png

Съжалявам малко съм разменил скобичките, моля имайте го впредвид!
трябва да е
Количество(Повече статии, по-малко думи на статия)
Качество(По-малко статии, повече думи на статия)

моля, ако е възможно модераторите/администартори да го променят

Здравейте,
чудих се дали да пиша темата в форума за PTC или SEO, но тъй като въпроса ми е за двете, го пиша тук в секцията на експерите :D.
Въпроса ми:
Какви статии е по-добре да имам на сайта си, такива с 250-300 думи или такива с 450-500 думи.
До момента съм забелязал, че статиите с по-малко думи привличат вниманието на потребителя към рекламите, а статиите с повече думи привличат повече потребители в дългосрочен период.

Какво е мнението ви по въпроса. Какво бихте избрали повече статии с по-малко думи или по-малко статии с повече думи.
Един сайт като стартира дали трябва да се съсредоточи върху "качествени"/повече думи на статия/ статии или трябва да се съсредоточи към количеството на статиите.

За момента плана ми е старт с 100 статии, като 9/10 са с 250-300 думи, а 1/10 са с 450-500 думи и така докато не постигна доволно количество редовни дневни посещения и мога да се съсредоточа върху качествени статии.

п.п.
Притежавам 4 сайта от които съм добил подобна представа, предстой ми стартиране на нов, който главно се съсредоточава върху статии на техническа тема. Въпросите ми се отнасят към нов сайт, а не стар.
 
Последно редактирано:
определено 500+ words, погледнато от страна на търсачките и юзърс
 
От: 250 или 500 думи? Погледнато от страна на Adsense и SEO

Да, но погледнато от страна на Adsense?
Ценя мнението ти, но можеш ли да се обосновеш
 
От: 250 или 500 думи? Погледнато от страна на Adsense и SEO

Според мен 500+ думи, разцепени в първата третина от адсенс блокче :) Евентуално в края на статията пак.
 
От: 250 или 500 думи? Погледнато от страна на Adsense и SEO

Определено по-дългите статии. На кратките не се гледа добре нито от гугъл, нито може да се събере достатъчно информация. А това че имаш много страници изобщо не помага. Има всякакви спамерски сайтове със стотици хиляди страници и кво от това? Само дето може би ще означава по-често обновяване.
 
От: 250 или 500 думи? Погледнато от страна на Adsense и SEO

Това е много относително. Най добре прави както дойде без да прекаляваш.
Ако статията се получи 200 думи, добре, ако стане 500 думи, пак е добре.
Иначе казано не може някоя по-обширна тематика да я събереш в 200 думи, както не става и нещо кратко да го разтягаш.
И най добре е в сайта ти да има статии с различна дължина, а не всичко да е под калъп. а прекалено дългите статии ги разбивай на подстатии със собствено меню
 
Аз даже бих заложил за над 800 думи, но това е крайно мнение, защото панда май не прости и на тези с 500+. Не, че е гранция за тези с над 800, но все пак качесвото и голямото количество, както и лайка на хората (като има повече инфо е по-цено, ако е качествено - е супер добре) е малка предпоставка да ви остави на мира зле разпознаващич читав контен алгориъм. Много зависи и за какво се пише, но каквото и да е като инфо, освен това е хубаво да си има юзър фриендли елемента, като подчертавания; болдване, абзаци, интерлинкинг към стаии с подобно съдържание (за да насочиш потребителя към подълнително инфо); подзаглавия )за отбелязване на важно начло на абзаца - подтемата) и все подобни. Една е идеята при писането за оптимизация сега - да се прави за потребители, а не за машини. Това се опитва и Гугъл да достигне като ефект, но малко не му се получава.

Вече за раположението на адсенса - мисля, че тук опитните ще кажат, но предполагам повечето ще кажат за инконтен разположение и ясно разграничаващо се от картинки и други фонове, за да е в правилата на ползването му. Честно да ти кажа не мисля, че 250 думи ще е добре, освен ако не е кратко описание на продукт в шопинг сайт. Но определено ще мине трудно за информация по дадена тема, че и да е всичко по нея - изчерпателна (полезна за потребителя). Пиши го както ти би искал да е пред теб, за да не се влачиш по скрола, да да го изчетеш на един дъх - с всичките му помощни средства.
 
От: 250 или 500 думи? Погледнато от страна на Adsense и SEO

Определено повече думи,но да не са празни ;)
 

Горе