3 лв. литър бензин?

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Реалност или предположение?

Скоро ще разберем :)

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5068311

Но с оглед на тенденцията всяка зима да поскъпва бензина, щом сега е 2.74 на зима нищо чудно да отиде 3 лв.

:twisted::twisted:
 
От: 3 лв. литър бензин?

Няма да се изненадам , като гледам как върви нагоре.
Само годината е грешна :)
1.jpg
 
От: 3 лв. литър бензин?

Ще има бум на газовите бутилки, ние 2008ма май сложихме на колата, пълен инжексион от най-хубавите 1800лв май да беше, отдавна са се избили и като е направено с акъла си, няма никакви проблеми. То тогава бензина беше 1.95 и гаста 90 стотинки де :D
 
От: 3 лв. литър бензин?

Ами ние с дизеловите автомобили само можем да си блъскаме главите ...
 
От: 3 лв. литър бензин?

хаха, аз пък съм в Беларус и бензина тука е стинки, 70 евроцента някъде е, газта е 40 евроцента
карам си кат пич и не ми дреме
 
От: 3 лв. литър бензин?

Я кажи как е в Беларус?
 
От: 3 лв. литър бензин?

Споко и над 3 ще минем, след като виждам по какъв курс ще ни водят западните политици, направо бойко е цветенце пред тях, макар че за кой ли път се убеждам че всички са един дол дренки.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Ще напиша подробно с картинки, не само от минск, а и от другите градове, села също тия дни
Но като цяло щом тук даже като кажа, че 350 евро е заплатата в България на която много хора работят и ме съжаляват, значи бате бойко да яде четвъртития и да се маха, в Беларус е или толкова, или по-висока даже, а цените са - нали ви казвам колко. Само старите автомобили са скъпи, за това почти всички карат нови...
 
От: 3 лв. литър бензин?

То хубаво газови бутилки, но тя и цената на газта се вдига постоянно. Просто трябва хората да спрат да карат колите си за 10 дена и цените ще паднат осезаемо.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Е вдига се, не знам точните статистики говоря по спомени, ама последите години да се е дигнала със 30ст, а бензина със 60-70 сиг, винаги е поне 2 пъти по-евтина, в момента е и повече. За дизела, наскоро 1 приятел ми каза, че някаква водородна клетка щяли да слагат, ще питам какво е станало. Иначе само на мотора бухкам бензин и не ме бърка колко струва, ама там е само лятото и кефа е друг :D
 
От: 3 лв. литър бензин?

И на дизела може да се сложи газ/метан.
Аз на алтернативни горива не съм карал, а и няма и да карам.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Просто трябва хората да спрат да карат колите си за 10 дена и цените ще паднат осезаемо.

това е все едно да кажеш да спрем водата или тока за 10 дни :shock:
 
От: 3 лв. литър бензин?

това е все едно да кажеш да спрем водата или тока за 10 дни :shock:

Щом караш кола, значи можеш да си го позволиш. В големите градове има градски транспорт, а в малките разстоянията са лесно преодолими пеш или с колело. Сравнението с тока и водата е неправилно, но всъщност аз вече съм 5 дена без топла вода и ми предстоят още 10 ...

Идеята е, че единственият начин по който може да се контролира цената от потребителите е това - количеството което се купува да намалее драстично. Сами си представете 1 месец никой да не зарежда личният си автомобил = масови фалити на бензиностанции. Ако народа си трае, не 3 ами 5 лева ще го направят, а хората ще продължат да си охкат че им е скъпо, но пак ще си карат колите.
 
От: 3 лв. литър бензин?

И аз си мисля , че ако поспрем 10-тина дни с консумацията ще им теглим ножа хахаха. Лично аз мога 10 дни без да карам колата, дори и повече. Добре че е газовата, че ... джипарата гълта като жигулка на смукач :D

Айде да организираме един бойкот. Тия идиоти само се оправдават че от тях нищо не зависи ... мамицата им. Някъде из нета имаше една разработка на електромобил, към 3лв на 100 излиза :) , сега ми се връзват 12-13 лв

Ако се дигне цената още ... всичко ще поскъпне, поне ще е оправдание .. щото всичко вече върви стремглаво на горе ... няма кой да дръпне спирачките
 
От: 3 лв. литър бензин?

Колкото и да протестирате има една много важна компонентна, която няма как промените а тя е в основата на всичко по линията
 
От: 3 лв. литър бензин?

Щом караш кола, значи можеш да си го позволиш. В големите градове има градски транспорт, а в малките разстоянията са лесно преодолими пеш или с колело. Сравнението с тока и водата е неправилно, но всъщност аз вече съм 5 дена без топла вода и ми предстоят още 10 ...

Идеята е, че единственият начин по който може да се контролира цената от потребителите е това - количеството което се купува да намалее драстично. Сами си представете 1 месец никой да не зарежда личният си автомобил = масови фалити на бензиностанции. Ако народа си трае, не 3 ами 5 лева ще го направят, а хората ще продължат да си охкат че им е скъпо, но пак ще си карат колите.


Силно се съмнявам, че може да се организира нещо такова...
за тях е все едно дали ще зареждат 10 човека за по 3 лв литъра, или 20 за по 1,50

а ти като можеш без кола - не я карай, които я кара въпреки, че увеличават цената - или не може без нея или цената не му пречи...

трите групи ползващи автомобили:
- които не могат без кола
- не ги тревожи увеличението
- тези които могат без кола


третата част е най-малка от цялото - не мисля, че бензиностанциите ще го усетят ако ги няма.
и както казах вече: съмнявам се да се организират толкова много хора (задължително трябва и от другите две групи), че да се промени нещо
като стане 5 лв. :lol: може да се помисли по въпроса :p

няма кой да дръпне спирачките

няма логика така да е вечно... не може само разходите ни да се увеличават...
нещо ще стане - но нз какво :) сигурно ще се блъснем в нещо :oops:
 
От: 3 лв. литър бензин?

Аз кола ползвам само ако ми е много наложителна, почти не карам. Като ми трябва да ходя до някъде - по центъра например, използвам метрото. Много по-удобно е и не търся място за паркиране. Имам и колело, карам си го и него, не само че е по-здравословно, а е безплатно и дори в някои случаи по-бързо.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Интересно кои според теб НЕ могат без кола? Освен фирмите, всички други с лични автомобили спокойно могат да изкарат и без кола. Нека направят в Гърция бензина 8 евро за литър и гледай сеир. Ще запалят парламента докато депутатите са вътре.
 
От: 3 лв. литър бензин?

Доколкото си спомням в Германия или Франция решили да увеличат с някакви центове бензина и народа направил за 10 дена бойкот.Тогава хем не увеличили бензина ,а дори го намалили с толкова,колкото искали да го увеличат.НО там имат дисциплина сред народа, заразлика от тука!
Да преебем някого!
 
От: 3 лв. литър бензин?

Дадох колелото на баща ми малко да го покара и той ми каза, че ще го накарам да си продаде колата и да си вземе колело. Аз навсякъде ходя с него. Нито ме интересува кога ще се прибера, има ли транспорт няма ли. Нито ме интересува цена на бензина. Единственото лошо е че, когато ми се наложи да ползвам градски транспорт много често го изпускам, понеже съм свикнал да излизам, когато на мен ми е удобно.

Имам и колело, карам си го и него, не само че е по-здравословно, а е безплатно и дори в някои случаи по-бързо.
Ако става на въпрос за градско каране из София е страхотно. Аз никога не съм си мислил, че мога да изляза от центъра и да стигне до велоалеята до Руски паметник за около 10-15 мин. Аз като гледам какво е задръстване... винаги съм по-бърз от автомобилите.
 

Горе