3D принтиране материал и време.

rujel

Well-Known Member
Мисля да се занимавам скоро с 3D принтиране с RepRap, но първоначално ми трябва малка консултация.
Прикачените детайли (при конкретни примерни размери, които вие кажете) колко материал и колко време ще отнемат? Освен това без проблем ли ще бъде принтирането на тези детайли (в смисъл подходящи ли са като геометрия)?
 

Прикачени файлове

  • pic1.png
    pic1.png
    187.6 KB · Преглеждания: 82
  • pic2.png
    pic2.png
    213.6 KB · Преглеждания: 80
От: 3D принтиране материал и време.

Така ориентирани детайлите ще ти замине доста материал за построения, поради опастност от провисване.
software.ultimaker.com/

Cura има rotate function с която може да си ориентираш детайлите така, че да пестиш материал за провисването.
А времето и колко материал ще ти замине, програмата ще ти каже.
 
От: 3D принтиране материал и време.

Ясно е, че ориентацията на детайлите няма да е тази, но това не решава проблемът изцяло.
Между другото напълно приемвил е вариантът детайлите да се разделят надлъжно и да се отпечатат двете им половини поотделно и след това да се залепят една за друга.
Синият детайл без проблем може да се направи, чрез горната процедура, но проблемът е в червения детайл. Има ли програма, чрез която да се визуализира принтерът какво поддържащи столбчета ще напрами, за да реализира съответния детайл (имам предвид половината, като основата започва от средата на детайла).
 
Имай предвид че 3 Д принтирането не дава голама точност на размерите.Какви допуски гониш в мм ? Посети сайта на ditra българия.
 
Помисли и сали нв може от есна заготовка да излезнат 2 обекта ... аз мога да ти дам помощ при проектиране със solidworks
 
Мен в момента ме интересуват хора, които сега са навлизащи в проектирането и по-нататъшното евентуално 3D принтиране на технически изделия (не скулптори или други подобни). По отношение на използвания материал - това съвсем скоро ще го имам...
 

Горе