4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

vladko82

Active Member
Току що прочетох тази новина за 4 дневна работна седмица и се чудя,възможно ли е това да се случи някога у нас?!..Интересно,че точно и единствено сатанизираната Русия е приела предложението на сериозно... :)
http://www.blitz.bg/news/article/294954
 
В някой американски щат го бяха приели този вариант временно. Аз съм с 2 ръце ЗА, защото уикенда наистина ми идва много кратък, а пък и без това понякога работя повече от 10 часа пред компютъра и съм свикнал ;)

Обаче хората, които практикуват тежък физически труд, не знам как ще им се отразява на тях.
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Ей, клошинги. Вместо да мислите как да скатаете от работата, мислете как да работите повече. Лично на мен, 6 дневна работна седмица не ми стига за нещата, които правя. Човек като вижда резултати от труда си, не му трябва да почива. Това форум за предприемачи ли е или форум за отегчени чиновници чакащи да стане 17 ч. всеки ден, за да си бият шута от работа? Я се стегнете.
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Нали се сещате, че след 3 дни лайф ис лайф понеделника ше ви дойде малко тегав:)

И без това у нас работния режим е следния:
Понеделник трудна работа след почивните дни здраво мързел.
Вторник нещата почват да се пораздвижват.
Сряда вече наляга лека умора.
Четвъртък е малкия петък, а петък си е ден на майстора, така, че вярно можем да го махнем, то кой бачка в петък:)
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Ей, клошинги. Вместо да мислите как да скатаете от работата, мислете как да работите повече. Лично на мен, 6 дневна работна седмица не ми стига за нещата, които правя. Човек като вижда резултати от труда си, не му трябва да почива. Това форум за предприемачи ли е или форум за отегчени чиновници чакащи да стане 17 ч. всеки ден, за да си бият шута от работа? Я се стегнете.
Eins,zwei,drei,Arbeit macht frei... ;)
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Принципно, това се прави или ако трудът е станал много производителен, или ако безработицата става сериозна пречка. В Русия едва ли е първото...
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Eins,zwei,drei,Arbeit macht frei... ;)

Ахтунг Владко! :twisted:
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Продължението на това мото на нацитата е много гадно...
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Продължението на това мото на нацитата е много гадно...

0326801001404385088_47693_600x458.jpg
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Ахтунг, Ахтунг:)
Редрум е прав, това мисля е форум за предприемачи, а не за чиновници, които отегчено чакат определен час/ден/дата до ''почивката''
 
От: От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Ахтунг, Ахтунг:)
Редрум е прав, това мисля е форум за предприемачи, а не за чиновници, които отегчено чакат определен час/ден/дата до ''почивката''

Не, не е прав. Тук не става въпрос за работното време на предприемачите - много ясно, че един предприемач работи непрекъснато. Тук става въпрос за служителите, които предприемача е наел! Разликата е огромна, и съм изненадан, че не я виждате!
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Който не коментира дали му се иска да работи само 4 дни в седмицата, да коментира самата идея
или нямате капацитет за тази дейност?
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Идеята всъщност е напълно приложима у нас и то със сериозен успех, но не като парче, а като част от по-глобални процеси.
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Абсурд е според мен да се мисли в тази посока.
5 работни дни ми се струва напълно нормално.
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

В какъв смисъл нормално? Че е достатъчно като свършена работа, или че двата дни почивка стигат?
 
Ххахахаа, то не стига, че тук през ден е официален празник, ами и 4-дневна работна седмица. :lol:

1500 евро МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА!
10 МИЛИОНА РАБОТНИ МЕСТА!
4-ДНЕВНА РАБОТНА СЕДМИЦА!

УРААААААААА - бюлетина N......
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Аз мисля, че има и друга гледна точка. Ако не бъркам, производителността на родния труд е под 30% от тази в Германия, например. Причините за това са много - професионализъм, фирмена организация, кадрова подготовка, адекватен мениджмънт, разбира се и материално обезпечаване. Но, пак, ако правилно си спомням, най-сериозната причина се беше оказала мотивацията. Не е тайна, у нас общата мотивация е като на чиновник през комунизма, логично и производителността да е също толкова идиотска.

Затова лично за мен съм убеден, че 4 дневна работна седмица ще мотивира хората да работят повече, и в рамките на тези 4 дни ще свършат повече работа, отколкото за 5 в момента, пребивавайки по-малко време във фейсбук.

И именно защото 5дневна седмица не може да се въведе навсякъде, това ще направи особно ценни позициите и фирмите, в които я има, съответно мотивацията ще е налице.

Не бих отхвърлил по-сериозна дискусия по темата така леко.
 
От: Re: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Ххахахаа, то не стига, че тук през ден е официален празник, ами и 4-дневна работна седмица. :lol:

1500 евро МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА!
10 МИЛИОНА РАБОТНИ МЕСТА!
4-ДНЕВНА РАБОТНА СЕДМИЦА!

УРААААААААА - бюлетина N......


ти ако щеш
може да си работиш и събота и неделя..може и да не спиш

п.п. никой не е предлагал това да става в България
идеята е на някаква (май американска) организация

нали разбираш, че щом съоснователя на Гугъл Лари Пейдж се е изказал положително, твоето мнение изглежда смешно и жалко
чак пък и капс лока забравил включен :cry:
 
От: 4 дневна работна седмица,възможно ли е това да огрее някога и нас?!...

Ако в България някога се въведе 4 часова работна седмица,пенсионната възраст ще се вдигне на 80г.Сега официално е 5 дни по 8 часа на ден,нищо не пречи да стане 4 дни по 10 часа,само че всеки би предпочел второто,като знае,че ще има 3 почивни дни.В България възможност за въвеждане и приложение на това НЯМА,и 2 работни дни да го направят,80+% от работещите няма да бъдат огрени.При 80+% от българските частници(предприемачи) законите и правилата на практика не важат.От моя скромен житейски опит,равносметката до тук е следната:за 12г. съм сменил 5 работодателя,при всички по документи е било едно,а на практика друго,плътно 6 работни дни по минимум 9-10 часа,работа на официални празници и отпуск от 3-4 до 5 дни изкопчен след дълги уговорки и пререкания.
Разликата между предишните и сегашната е,че на сегашната имам време да си бачкам на компа моите си неща през поне 50% от раб. време и дали ще ще съм си вкъщи на лаптопа или пред кома на работното ми място,ми е почти все тая.
 

Горе