404 за всички категории?

ivo1017

Active Member
Днес видях в GWT, че имам 404 грешка за една категория в 1 сайт на Wordpress. Оказа се, че за всички категории е така. Логично е като цъкнеш на дадената категория да ти изведе всички постове, публикувани там. Обаче ядец... Показва 404 страница.

Къде да търся проблема?
Тема, плъгини?
 
От: 404 за всички категории?

Опита ли да върнеш permalinks по подразбиране?
 
От: 404 за всички категории?

възможно е да има проблем и в .htaccess, ако си добавял правила за пренаписване на адреси. На мен ми се е случавало и с категории и с тагове
 
100% това ще се е случило след някаква манипулация на пермалинковете. Пример за възможни подобни ситуации е премахването на category бейс-а чрез YOAST SEO.
Пробвай да си презапишеш правилата, т.е. влез си в админ панела, пермалинкс, от там избери някакъв различен тип от сегашния ти -> запамети. Сега избери отново стария тип и отново запамети. Това ще флъшне записите и нещата трябва отново да бъдат нормални.
 
От: 404 за всички категории?

Да ъпдейтна темата. Оказа се, че в плъгина на Yoast е бил проблема. По-точно функцията му да маха category от уеб адреса. Махнах чавката за това от админ панела и се оправи. Интересно, че и други хора имат подобен проблем, поне това видях от форума на Wordpress. Иначе сега за махането на category сложих друг плъгин и той не прави проблеми.
 

Горе