500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Yurnero99

Active Member
Здравейте Колеги,

Пускам тази тема, защото видях нещо подобно преди време, но там се говореше за чуждестранни сайтове. Виждам, че има доста компетентни хора в този форум и предполагам, че всички начинаещи ще извлечем полезна информация от Вашите мнения.

До момента съм правил SEO единствено с безплатен линк билдинг и статии, които аз съм писал. Прочетох темата на колегата "SEO без пукната стотинка" и останах с впечатлението, че по-лесния начин е платеното SEO. Но уви не знам откъде да започна.

Та въпроса ми е : "Ако имате 500лв за SEO на онлайн магазин в България , как ще ги похарчите ?"
 
Ще си спестя парите или ще ги дам за AdWords, защото наистина добро SEO на онлайн магазин за 500лв няма къде да намериш.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Дай ги на мен колега , ако са ти излишни , до края на годината ще ти ги върна с 10% лихва :)

иначе анализ на ключови думи и за пазара.

и статиики в хубави сайтове. Тъкмо ще стигне за една статиика .
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Е айде да не го отчайваме чак така момчето. Парите наистина са малко, особено за онлайн магазин,но въпреки това може да се постигне нещо. Вече зависи от нишата, конкуренцията и най-вече какво и колко можеш и знаеш ти за SEO и разбира се дали имаш необходимото време да го направиш. Ето примерно анализ на думите можеш и сам да си направиш, статии сигурно можеш да пишеш също или поне да ги пренаписваш. Парите ще ги дадеш за линкове, разбира се няма да можеш да си позволиш от най-скъпите, но да речем по 30 лв. на линк са ти едно 15-16 хубави линка, другите ще търсиш безплатни, трябва да бъдеш изобретателен и полезен. После вече ще направиш малко поръчки и спечеленото няма да го инвестираш за теб, ами пак за SEO и така малко по-малко... Това разбира се, ако имаш знания, умения, не си мързелив и ти се работи. Ако не, не 500 ами и 5000 може да не ти стигнат. Разбира се по-лесно и по-бързо онлайн магазин се прави с доста пари- повече капитал=повече стока, повече реклама и т.н.
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

250 лв. на месец за хубави статии, които да дават отговори на въпросите, които търсят потребителите на онлайн магазина + пояснителни видеа. 100 лв. за адуордс. 100 лв. за гост блогинг. 50 лв. за коментари по форумите. Това ако ти работиш по твой си проект, ако трябва да останат и за теб пари (за работа) ще трябва да пишеш сам статиите и да спамиш по форумите, което ще ти е възнаграждението.
 
От: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Значи ми казвате, че няма да има файда, ако си купя 35 уникални статии с 350-500 думи с тия 500 лв ?

Fozzy колко пари трябва да отделя за SEO ?
 
От: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Някои има ли списък с платени линкове с висока SEO стойност? Или наричате така листването в директории с sms ?
 
От: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Е айде да не го отчайваме чак така момчето.

Напротив - човека се интересува и е хубаво още в началото да му се каже какви са реалностите, за да може да реагира и сам, да реши какво да прави, иначе остава в заблуждение, че когато купи десетина-двадесет статии в други сайтове и плати на някой да му сложи линковете по разни директории и е направил великото seo и ще мине конкуренцията. Ми не... не е така.
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

SEO е процес, не еднократно действие. Според нишата 500лв. може и да са добра първоначална инвестиция.

Та въпроса ми е : "Ако имате 500лв за SEO на онлайн магазин в България , как ще ги похарчите ?"
Повечето изказали се май пропуснаха същината на въпроса и се отдадоха на общи приказки.

Ще си спестя парите или ще ги дам за AdWords
Аз лично ще се съглася с фозката, дай ги за реклама ориентирай се в нещата и увеличенито на приходите от тази реклама постепенно реинвестирай 60/40 в реклама/СЕО.

наистина добро SEO на онлайн магазин за 500лв няма къде да намериш.
Така е, но ако се постараеш да понаучиш нещата може да го направиш частично сам ( СЕО одит, он-пейдж, гестблогинг итн.), частично да го аутсорснеш (най вече каналите за набавяне на по-силни линкове).
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Щом е магазин дай ги тия 500 кинта за лайкове малко и за реклама във фейсбук и адуордс, като за последните отдели по-малка сума, наблегни на фейсбука, гледай да развиеш страница и така ще се задвижи.
 
От: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Е то е ясно, че няма така лесно да бие конкуренцията, особено в неговата ниша и парите не са много. Аз този месец само толкова съм дал сигурно за линкове. Но същевременно началото като почвах не съм имал кой знае колко и пак съм правил SEO, просто комнепсираш с четене, знание, работа, време и т.н. ако можеш и искаш. Иначе ако имаш стабилно лев е друго. През фейсбук се цели бързи и лесни продажби, но го няма постоянството. Ако имаш пари да рекламираш често ок. С реклама веднага виждаш резултат. Със SEO-то минават месеци, та дори и години...статии, линкове, описания на продукти, клипове на продукти, име на картинки и кво ли не още..., но бавно и славно ти се покачват посещенията и то говорим за таргетирани такива, хора които търсят това което продаваш!
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Много общи приказки. Аз ще ти дам конкретен отговор.
- плати на някой 200лв да ти направи една консултация за това, как да оценяваш линкове и какво да си подобриш от към онсайт сео-то. За 2-3 часа някой, ако е добър, ще може да ти даде насоките
- 10 статии от файвър в нишата ти, като оценяваш сайтовете предварително, на база на критериите, които ти е посочил човека от горното предложение (статия + линк обикновено е 10$/15$)
- 30$ ти остават. Бих си направил тъмблър акаунт, качваш някакви яки снимки с линк към сайта ти, най добре към различни страници и с различни анчори, да има диверсификация и плащаш на 3-4 човека във файвър с много последователи в тъмблър в дадената ниша, да споделят постовете, като за всеки по един. От там ще хванеш доста линкове.

Преди да правиш линк билдинг, си направи много добри уникални описания на продуктите, поне 300-400 думи, с поне няколко картинки за всеки и видео, качено в ютюб с линк от видетото към страницата в магазина, където е продукта.

общо взето, за не много конкурентните ниши, това може да ти е достатъчно
 
Re: От: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Значи ми казвате, че няма да има файда, ако си купя 35 уникални статии с 350-500 думи с тия 500 лв ?

Fozzy колко пари трябва да отделя за SEO ?

SEO-то е възможно най-добрата инвестиция за онлайн магазини (уточнявам - при добре структурирана стратегия се наблюдава най-доброто ROI сравнено с други канали), но е доста скъпа услуга и дава резултати във времето. Затова ако имаш по-малък бюджет, започни с AdWords и когато смогнеш да отделиш повече средства, тогава включи и оптимизацията към микса.

За онлайн магазин, цените варират в зависимост от нишата, но нормална цена е:

1. ХХХХлв за първоначален технически одит.
2. ХХХХлв (от 1000-1200) на месец за оптимизация.

Като отново казвам, цената варира спрямо нишата.

П.С.: Ако искаш нещо еднократно за 500лв, то ги налей в качествено съдържание. Някъде бяха писали за коментари по блогове - това го забрави.
 
Re: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Така е, но ако се постараеш да понаучиш нещата може да го направиш частично сам ( СЕО одит, он-пейдж, гестблогинг итн.), частично да го аутсорснеш (най вече каналите за набавяне на по-силни линкове).

Ето заради подобни неща е по-добре да не си прави оптимизацията сам:

Някои има ли списък с платени линкове с висока SEO стойност? Или наричате така листването в директории с sms ?

Често в опита да спестят пари, хората правят безумни грешки, които впоследствие само оскъпяват услугата :)

Нека си гледа работата, аз затова като не разбирам нещо или го аутсорсвам или си наемам специалисти :)
 
От: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

SEO е процес, не еднократно действие. Според нишата 500лв. може и да са добра първоначална инвестиция.


Повечето изказали се май пропуснаха същината на въпроса и се отдадоха на общи приказки.


Аз лично ще се съглася с фозката, дай ги за реклама ориентирай се в нещата и увеличенито на приходите от тази реклама постепенно реинвестирай 60/40 в реклама/СЕО.


Така е, но ако се постараеш да понаучиш нещата може да го направиш частично сам ( СЕО одит, он-пейдж, гестблогинг итн.), частично да го аутсорснеш (най вече каналите за набавяне на по-силни линкове).

Благодаря колега. Полезно.

Може би съм формулирал въпроса неправилно.
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Много общи приказки. Аз ще ти дам конкретен отговор.
- плати на някой 200лв да ти направи една консултация за това, как да оценяваш линкове и какво да си подобриш от към онсайт сео-то. За 2-3 часа някой, ако е добър, ще може да ти даде насоките
- 10 статии от файвър в нишата ти, като оценяваш сайтовете предварително, на база на критериите, които ти е посочил човека от горното предложение (статия + линк обикновено е 10$/15$)
- 30$ ти остават. Бих си направил тъмблър акаунт, качваш някакви яки снимки с линк към сайта ти, най добре към различни страници и с различни анчори, да има диверсификация и плащаш на 3-4 човека във файвър с много последователи в тъмблър в дадената ниша, да споделят постовете, като за всеки по един. От там ще хванеш доста линкове.

Преди да правиш линк билдинг, си направи много добри уникални описания на продуктите, поне 300-400 думи, с поне няколко картинки за всеки и видео, качено в ютюб с линк от видетото към страницата в магазина, където е продукта.

общо взето, за не много конкурентните ниши, това може да ти е достатъчно

Благодаря колега. Също полезно. Но във fiverr няма БГ копирайтъри. И малко българи ползват tumblr особено моята клиентела.
 
Re: От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Благодаря колега. Също полезно. Но във fiverr няма БГ копирайтъри. И малко българи ползват tumblr особено моята клиентела.

Кой е говорил за tumblr? Тук във форума има достатъчно превъзходни копирайтъри.
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Колегата спомена по-нагоре.

Аз пропуснах да спомена вече имам Адуордс, които работи и дава резултати.

Друг въпрос. Какъв tool ползвате да анализирате SEO статуса си ?
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Колегата спомена по-нагоре.

Аз пропуснах да спомена вече имам Адуордс, които работи и дава резултати.

Друг въпрос. Какъв tool ползвате да анализирате SEO статуса си ?


http://semrush.com
http://prodvigator.bg

относно линковете, няма значение езика, стига да са от добри сайтове. т.е не ти пречи да имаш линкове от английски статии, но може да се разровиш в във форума, евентуално може да има някой, който да провада статии с линкове в твоята ниша
 
От: 500 лв. за SEO на онлайн магазин в България. Как ще ги похарчите ?

Освен Fozzy не видях някой друг да каже нещо смислено. Останалите май само си чешете езиците в тематика, която не Ви е ясна.
По-добре не спамете темата на човека!!!
 

Горе