77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския враг

niks

New Member
Марсилският атентат – събитието на миналия век

Вчера се изпълниха се 77 години от разстрела на югославския крал Александър и френския външен министър Барту. Извършва го инструкторът на изпълнителите във ВМРО и „Усташа” Владо Черноземски ( Величко Керин).

На 9 октомври, 1934 г. югославският крал Александър пристига на крайцера “Дубровник” в Марсилия на своето първо официално посещение във Франция. Целта е да се демонстрира пред света нерушимият съюз между двете страни. То става във време на оживена дипломатическа дейност между европейските страни и на събития, които постепенно трасират пъя на Втората световна война.

В адмиралска униформа кралят слиза на брега, където го посреща френският министър на външните работи Луи Барту. Привествено слово произнася генерал Жорж, сражавал се рамо до рамо със сръбската войска по време на Първата световна война на Солунския фронт. След това кралят се качва на чакащия го автомобил и се отправя към кметството, където го очаква официално посрещане.


Кортежът се движи по средата на улица “Ла Канебер” със скорост на пешеходец. Тротоарите са запълнени с граждани. На места се чуват аплодисменти, на други – свиркания. Колоната вече навлиза в площада пред борсата. Часът е 4,20 след обяд.

В този момент от тълпата между двама полицаи изскача добре облечен, с набито телосложение мъж, който притичва покрай коня на полковник Пиоле, викайки “Вив льо роа!”, скача на стъпалото на кралския автомобил и почти от упор дава поредица от изстрели с картечен пистолет срещу крал Александър, а след това и срещу Барту. Пръв се опитва да отблъсне атентатора генерал Жорж, но няколко изстрела го повалят на седалката. Шофьорът спира автомобила.....................:oops:


[video=youtube;6NgvJ1kOqJA]http://www.youtube.com/watch?v=6NgvJ1kOqJA[/video]


На 09.10.2011 г. във Велинград, Български Национален Съюз за поредна година почете подвига и геройската смърт на Владо Черноземски. В отбелязването на паметната дата се включиха и момчетата от „Кръв и Чест” – Пловдив.

Същият ден, но малко по-късно – от 18:00 часа на паметника на Незнайния воин в София, Младежката организация на ВМРО също почете подвига на героя. Беше произнесена реч, последва минута мълчание и поставяне на цветя.

След това от 19:00 беше проведен вече станалия традиционен турнир по стрелба “Владо Черноземски”. Мишените бяха с лика на убития на 9 октомври 1934 година в Марсилия сръбски крал Александър I, а всички участници, макар на някои да им беше за пръв път показаха завидни умения по стрелба. Тримата най-добри получиха награди, а всички останали получиха грамоти за участие.

===========================

Поклон пред великия Българин Владо Черноземски, нека неговия героичен подвиг срещу враговете на България служи за пример на всеки истински националист и патриот, а катафалките от Марсилия да разходим скоро в Париж, Белград, Москва, Атина, Анкара... и разбира се "жълтите павета" в София:twisted:
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

Тоя пак откачи....
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

Никси, обърка форума, човек :)
Не че е лошо да познаваш историята на страната си, тъкмо напротив, но не е тук мястото. Категорично.
Пусни нещо друго да си лафим - за имотите примерно
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

Никси, обърка форума, човек :)Не че е лошо да познаваш историята на страната си, тъкмо напротив, но не е тук мястото. Категорично. Пусни нещо друго да си лафим - за имотите примерно

Тук можете да си говорите за всичко

:)
10 символа...
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

petrov, да съм казвала, че е ЗАБРАНЕНО?
Теб радва ли те темата? Ама честно? Искаш ли да я коментираш? Интересува ли те?
Мм? И ако да, защо не се изказа по нея, ми даже 10 символа не пишеш?
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

Имотите е много относително...... Примерно в момента съм съгласен , че е по добре да се живее под наем няколко години до къто се излезе от кризата, защото цените падат, но винаги в дългосрочен план ще се вдигат, за това несъм съгласен с сметките на Амаун и примерите с неговите приятели ?????
Ми ако вземем пример с 2000 Година ? Тогава едно жилище беше 10,000 $ Зимаш ипотека за 10 години стават около 17 000$ Изплаща 17 000 $, А това жилище в момента струва минимум 40,000 $ !!! Ето в тази сметка Ипотекаря е на голяма далавера ! А наемателя е набивал пари напразно.
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

petrov, да съм казвала, че е ЗАБРАНЕНО?
Теб радва ли те темата? Ама честно? Искаш ли да я коментираш? Интересува ли те?
Мм? И ако да, защо не се изказа по нея, ми даже 10 символа не пишеш?

Няма какво да коментирам. Изчетох целия пост защото ми е интересно.
А аз не мога да разбера това:
Никси, обърка форума, човек :)

не виждам нищо объркано...
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

Какви са тези глупости за имоти в тази тема, вие Българи ли сте или лукови склавянски глави ?

Само не си купувайте имоти в Шумадистан защото не се знае утре на територията на коя държава ще бъдат и дали няма да ви трябва виза за там:p

 
Re: От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френски

Имотите е много относително...... Примерно в момента съм съгласен , че е по добре да се живее под наем няколко години до къто се излезе от кризата, защото цените падат, но винаги в дългосрочен план ще се вдигат, за това несъм съгласен с сметките на Амаун и примерите с неговите приятели ?????
Ми ако вземем пример с 2000 Година ? Тогава едно жилище беше 10,000 $ Зимаш ипотека за 10 години стават около 17 000$ Изплаща 17 000 $, А това жилище в момента струва минимум 40,000 $ !!! Ето в тази сметка Ипотекаря е на голяма далавера ! А наемателя е набивал пари напразно.

2000 Година банките не кредитираха защото директорите им бяха заплашени от затвор ако дадът лош кроедит даже чак до 2003 беше трудно да се вземе кредит от 10 000 лева а лихивте бяха по 14% нагоре

после почнаха с па па па па кредитите имотите се изтреляха в небесата и резулата е 21,5 лоши и престуктурирани кредити или от 5 човека един има затруднения с кредита си или въобще не го връща защото не е мислил достатъчно като го е взимал
 
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

Тоя пак откачи....
Бузлуджанецо, що да е откачил? Владо Черноземски трябва да се помни от всеки българин. Замисли се защо си е жертвал живота и дали съществуват такива хора днес.
[video=youtube;7r4g9kiL9Ko]http://www.youtube.com/watch?v=7r4g9kiL9Ko[/video]

Ай, заплакало ми Вардарско
от краля сръбски Александър,
от робството му най-кърваво,
от войските му най-жестоки!

Сакал ми той по Вардарско
всичко да бъде посръбчено,
да не се сбори български
и да нема живи българи!

Дотегна им на комитите
туй сръбско робство най-кърваво,
и го пратиа Черноземски
да си го краля зъл убие.

Таму далеко во Марсилия
причека си го Черноземски,
без да се плаши, че ке умре,
смело застреля сръбскио крал!

"Смърт на тиранина" -- се провикна
той Черноземски баш комита.
Туй е отплата за българи,
що ги измъчват по Вардарско!
1143.jpg

:twisted:​
 
Последно редактирано:
От: 77 години от смъртоносния удар на Владо Черноземски срещу Сръбския и Френския вр

Ми не са много фотогенични...

той никс не вдяна за бузлуджа, ама ти захапа с два реда зъби :)

па по ника ти мислех че си от наща партия...
 

Горе