8-годишен би Борисов на шах

Статус
Not open for further replies.

harkon

New Member
Глупавите ни политици, на които им липсва логическо мислене, се излагат дори и пред деца. Затова пък имат наглостта да ни управляват.

430x287.jpg


За 7 минути 8-годишният Цветан Стоянов победи премиера Бойко Борисов на партия шах в Министерски съвет. 8-годишният Стоянов все пак е европейски шахматен шампион. Той е и в ТОП 7 на световната ранглиста в неговата възрастова група.

Според инициаторите на двубоя - Сдружение „Азбукари", партията е била трудна. На премиера Борисов не му помогна помощта и на просветния министър Сергей Игнатов, както и на 9-годишната Гергана Пейчева, която има над 25 медала и 10 купи от европейски турнири по шахмат.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Harkon-е, тоя малкия ще те отнесе като куцо пиле - домат. Сигурен съм :lol:
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Е, ти искаш да избираме политици по шахматните им умения. Да си бяхме избрали Топалов тогава :) Бих простил на премиера да го бие и 2 годишно дете на шах, но да не прави нещата за които е избран, като 2 годишен, че взеха да стават вече в повече глупостите на управляващите.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Harkon-е, тоя малкия ще те отнесе като куцо пиле - домат. Сигурен съм :lol:
Дайте да направим едно ffa на шах онлайн/офлайн:) или да скочиме на веждите на харконката в стил ''всички срещу един'':)То аз не съм му виждал ''представителни извадки'' от негови партии, та толкова се пеняви на разбирач де:)
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

И мен сигурно ще ме бие, това означава че съм глупав ли? Не мисля че нямам логическо мислене, а просто не играя шах. Много ясно че това момче, което играе всеки ден и е шампион, ще ме бие. Има много повече опит от мен все пак. Не смятам че играта на шах е критерий за нечий ум и начин на мислене. Там има различни стратегии и ходове, които се учат и усъвършенстват с времето.

Не се опитвам да защитавам Борисов, но ми се видя глупава темата.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Бих простил на премиера да го бие и 2 годишно дете на шах, но да не прави нещата за които е избран, като 2 годишен, че взеха да стават вече в повече глупостите на управляващите.
Боко беше избран основно, заради неговата харизма и популистка/покажиперки натура, а не заради шах способности или каквото и да е друго:)
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Harkon-е, тоя малкия ще те отнесе като куцо пиле - домат. Сигурен съм :lol:


Току-що изиграх една партия с Josh Waitzkin (age 8) в Chessmaster Grandmaster. Ето го резултата:

14-09-2012 8-15-40 PM.jpg

Този не е по-добър.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Боко беше избран, защото още от 2001-ва почнаха да му градят култ към личността.
Всичко това е планирано отдавна ГЕРБ да дойде на власт в един момент, след това идва ред на Кунева в коалиция с Боко примерно и тн.
Опекли са си нещата и истинска демокрация скоро няма да видим.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Е, ти искаш да избираме политици по шахматните им умения. Да си бяхме избрали Топалов тогава :) Бих простил на премиера да го бие и 2 годишно дете на шах, но да не прави нещата за които е избран, като 2 годишен, че взеха да стават вече в повече глупостите на управляващите.


Глупаво предположение. Искам да избираме депутатите и по уменията им да следят детайлите, да имат стратегическо, и логично мислене.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Това дете сигурно ще бие повечето световни лидери на шах, това означава ли че не стават за длъжността си?
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Това дете сигурно ще бие повечето световни лидери на шах, това означава ли че не стават за длъжността си?

Това означава, че ти си малоумник, за да ги смяташ на твоето ниско ниво.

Връщам ти ряпата с лихва.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Това означава, че ти си малоумник, за да ги смяташ на твоето ниско ниво.

Връщам ти ряпата с лихва.

Мерси :) Възхищавам се на изключителните ти "логични" разсъждения. Мислещите хора ще стигнат сами до извода, дали ти си прав или аз. Оставям това на тях.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Мерси :) Възхищавам се на изключителните ти "логични" разсъждения. Мислещите хора ще стигнат сами до извода, дали ти си прав или аз. Оставям това на тях.

Само да те питам ... ти като си толкова глупав и без никакво логично мислене, какво правиш в Предприемач?
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Страхотно съотношение на силите при Checkmate...Явно е била доста интересна игра....От което следва, че все още няма добър шахматист във форума.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

harkon - логическо и стратегическо мислене не се определят от уменията в шаха. По тази логика трябва да избираме политици и ръководни органи чрез турнир по Го.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Само да те питам ... ти като си толкова глупав и без никакво логично мислене, какво правиш в Предприемач?

Мисленето ми е логично, не съм твърдял обратното. Не ме познаваш и нищо не знаеш за мен, за да ме анализираш. Обидите ти няма да ме провокират да се заяждам, не смятам и да споря повече, защото няма смисъл. Казах каквото мисля, всеки да си прави изводите и да реши кой е крив и кой прав.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

Страхотно съотношение на силите при Checkmate...Явно е била доста интересна игра....От което следва, че все още няма добър шахматист във форума.

Много грешно и нелогично предположение. Програмата винаги играе докрай, дори когато играта е видимо загубена.
 
От: 8-годишен би Борисов на шах

harkon - логическо и стратегическо мислене не се определят от уменията в шаха. По тази логика трябва да избираме политици и ръководни органи чрез турнир по Го.

Още едно глупаво мнение. Макар логическото и стратегическо мислене да не се определят от шаха, добрата игра на шах е атестация за тях.
 
  • Like
Реакции: ivok
Статус
Not open for further replies.

Горе