9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

TheEntrepreneur

Active Member
9-Awesome-Reasons-to-Use-Infographics-in-your-Content-Marketing-v21.jpgЖивеем във века на "Големите Данни", което значи че има повече данни откогато и да е било.

За един ден, създаваме повече от 1.5 милиарда съдържание, 140 милиона туита и 2 милиона видеота.

Да се опита човек да разбере цялата лавина от информация, която циркулира в интернет дневно е сериозно предизвикателство. Непрекъснато се опитваме да организираме и подреждаме информацията, която идва до нас.

Възприемането на данните е тежка задача.

Какво са инфографиките?

Те са микс от дизайн, текст и анализ и са идеални за века на големите данни.

Инфографиките са визуално провокираща комуникационна среда, която ако е изработена добре може да съобщи сложни данни във визуален формат с голям потенциал да се превърне във вайръл.

Инфографиката е един ефективен начин за комбинация между най-добрия текст, снимки и дизайн за представяне на история, която само се моли да бъде споделена с аудиторията.

Какво показва проучване относно инфографиките?

Скорошно проучване от Барбара М. Милър и Брук Барнет откриха следното за инфрафиките:

"Сами по себе си, информацията и графиките са полезни, но все пак несъвършени методи за комуникация. Писмения текст, който присъства в статиите, не е ограничен и същестуват почти безброй комбинации от думи позволявайки да се направи дълбок анализ на една идея, но в крайна сметка всичко зависи от способността на читателя да поглъща информацията. Графиките могат да улеснят читателя да схване смисъла, но пък за сметка на това са по-неефективни в комуникацията с абстрактни и сложни идеи. ... комбинацията от текст и графики позволява на говорителя да се възползва от силните страни на всяка една от средите както и да ограничи техните слабости."

Нужно ли е твоята индустрия да представи информация като по ефективен начин комуникира и ангажира своите клиенти и перспективи? Инфографиките могат да бъдат отговора.

Какви са ползите от включването на инфографиките във твоята маркетинг стратегия на съдържанието?

1. Увеличение в трафика

Инфографика, която е линкната и е естествено завладяваща ще донесе трафик до сайта ти, когато хората "споделят" и "кликат".

2. Ползи за SEO

Вайръл чертата на една инфографика кара хората да линкват към сайта ти и Гугъл ще индексира сайта по-добре благодарение на неговия "Пейдж Ранк" алгоритъм. Това увеличава значимостта, с която търсачките обхождат сайта ти.

3. Завладяващи и привлекателни

Едно нещо, което открих докато блогвах е обстоятелството, че хората обичат фактите, цифрите и статистиката. Добави няколко завладяващи снимки и графики и... "воала", имаш пристрастяващо съдържание!

4. Лесно се разглежда

Хората са доста зрителни и защото 90% от информацията, която отива към мозъка е визуална ти трябва да я направиш запомняща се за "зрителния нерв".

5. Вайръл възможности

Поради привлекателността на инфографиките, възможността да бъдат споделяни в социалните мрежи и да станат вайръл ги прави доста по-ценни от само статия с текст.

6. Прикрепване

Когато се проектира, развива и публикува инфографика, кода с който я слагаш в WordPress блог или уебсайт е представен като прикрепящ се код. Това създава автоматичен линк от сайта на другите към твоя.

7. Световен обхват

В свят, в който вече онлайн публикуването е видимо от всяка точка на света с кликването на бутон, инфографиките могат да ти осигурят глобален обхват.

8. Осведоменост за марката (Brand Awareness)

Създаване на инфографика, в която са показани твоето лого и марка е могъщо средство за създаване на по-силна осведоменост за марката.

9. Показва експертно мнение по даден предмет

Времето прекарано в проучването на инфографиката ще покаже твоите познания и позиция като експерт по дадена категория или предмет.

Предизвикателството в инфографиките е тяхното създаване.

Източник.

Който желае да разбие конкуренцията, да заповяда :)
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Супер, страхотна информация! Браво!
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Определено си има полза от тях, стига да съдържат точните данни.

П.П. Желая ти успех с изработките на инфографики.
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Ползата е огромна, стига човек да знае какво иска да му изготвят.

Благодаря!
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Казал съм все пак, не мога да се отметна. :)
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Супер инфографиките са и моя страст. Лошото е, че пазар няма :) Поне аз не успях да намеря. Стискам ти палци и ти желая успех!
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Инфографиките са силно оръжие, но малко го осъзнават. Времето ще покаже дали има пазар за тях :) Благодаря!
 
Re: От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Инфографиките са силно оръжие, но малко го осъзнават. Времето ще покаже дали има пазар за тях :) Благодаря!

Има пари. Но дори и тукашните големи фирми не са го разбрали това. Така де, не знаят или как да ги използват или като цяло за тях, че могат да бъдат силен маркетинг инструмент, който може да им генерира адки много трафик и популярност. И най-хубавото му е че генерира таргетиран трафик - споделят се и се разглеждат от хора, които имат интерес. Не бих шернал инфографика на женския цикъл, но бих (и шернах) инфографика за ръста на онлайн продажбите. ;)
 
Re: От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Здравейте, може ли да ми дадете детайли за връзка с вас? Поздрави
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Лично на мен като потребител, инфографиките са ми любимия вид съдържание. Текстът и видеото често ги пропускам, но каквато и да е инфографика- винаги давам zoom, за да разгледам за какво става въпрос. Просто няма друг начин да научиш толкова много информация за 10 секунди, колкото от инфографиките.
 
От: Re: От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Има пари. Но дори и тукашните големи фирми не са го разбрали това. Така де, не знаят или как да ги използват или като цяло за тях, че могат да бъдат силен маркетинг инструмент, който може да им генерира адки много трафик и популярност. И най-хубавото му е че генерира таргетиран трафик - споделят се и се разглеждат от хора, които имат интерес. Не бих шернал инфографика на женския цикъл, но бих (и шернах) инфографика за ръста на онлайн продажбите. ;)

Не е масово явление да видиш български сайтове със инфографики. Поне аз не съм попадал на такъв сайт. Но това си е само техен проблем, че изпускат възможностите.
 
Re: От: Re: От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Не е масово явление да видиш български сайтове със инфографики. Поне аз не съм попадал на такъв сайт. Но това си е само техен проблем, че изпускат възможностите.

Да, и аз рядко попадам на такива сайтове, но има чат пат, рядко, но има. Явно в световен мащаб нещата нещата са по-раздвижени там. Аз лично мисля, че един маркетинг отдел на даден бизнес не би се озорил много в създаване на поне 2 инфографики на месец, касаещи бизнеса и предаващи полезна информация на настоящите и потенциалните си клиенти. Дори и да е веднъж на месец, пак е ОК. ;)
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Напоследък виждам, че много компании пускат освен инфографики, а също и Cheat Sheet. Лично мен повече ми харесват Cheat Sheet-овете, защото ти дават много практични съвети. Примерно сайтове за готвене пускат такива чийт-шийт:

06-kitchen-cheatsheet.jpg


Или фирми, занимаващи с почистване също имат много готини чийт-шийтс:

10x10x10-Green-Thrifty-Cleaning-Products-791x1024.jpg


Виждал съм такива и като туториали към специфичен софтуер.
Ако се занимавате с инфографики, разширете портфолиото с някой друг чийт-шийт. Лично аз много ги харесвам, защото съдържат резюмирана информация, която влиза директно в употреба. Хендс-он на 100%.
Приемете го като съвет или идея.
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Пълен ташак са. А ако реша да потърся с част от текста в гугъл какво правим?
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Пълен ташак са. А ако реша да потърся с част от текста в гугъл какво правим?
:) Същото, каквото правиш и с видеото. Ако решиш да търсиш част от текста на видео, какво правиш? Гугъл все повече харесва полезния контент, а колкото повече мултимедия имаш, толкова повече ти се радва. Мога да се хвана на бас, че ако решиш да индексираш два сайта - единия само текстов контент, другия с картинки и текст - в едни и същи канали, тоя с картинките ще изплува много по-бързо и ще е по-посещаван.
 
От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Точно това и аз имам в предвид, сложи картинки но да има и текст, само една картинка да изплющиш е глупаво ЗА МЕН.
 
От: Re: От: Re: От: 9 ползи за сайта ти от силата на една инфографика

Да, и аз рядко попадам на такива сайтове, но има чат пат, рядко, но има. Явно в световен мащаб нещата нещата са по-раздвижени там. Аз лично мисля, че един маркетинг отдел на даден бизнес не би се озорил много в създаване на поне 2 инфографики на месец, касаещи бизнеса и предаващи полезна информация на настоящите и потенциалните си клиенти. Дори и да е веднъж на месец, пак е ОК. ;)

Така е, обаче на нашия пазар сайтовете или нямат достатъчно пари за инфографика, не ги смятат за достатъчно ценни или просто "маркетинг отдела" им е изостанал с новостите.

@madseason Благодаря за съвета. Човек е нужно да бъде в крак с новостите, ако иска да си вади хляба. Определено виждам потенциал в Cheat Sheet, въпроса е колко от организациите се интересуват.

Точно това и аз имам в предвид, сложи картинки но да има и текст, само една картинка да изплющиш е глупаво ЗА МЕН.

Целта на инфографиките е да привлекат вниманието, но само синфографика и заглавие на статията не става. Ако искаш да се ранкнеш, разумно е да напишеш и някакъв текст под нея.
 

Горе