AdBlock Plus ще продава реклами

tipto

Active Member
Най-популярното приложение за блокиране на реклами в уеб страници ще започне да продава реклами.
80% от приходите от тези реклами ще отиват при самите сайтове, докато останалите 20% ще бъдат разпределяни сред другите участници. Създателите на AdBlock ще взимат 6% от печалбата.

Ако му се чете на някой останалото

Ами честито ;)
 
Аз лично нямам голям проблем с рекламите, много добри и полезни сайтове се хранят единствено от тях. Но имам проблем с наглостта на някои и 100-те прозореца, поп-ъпи, излизащи прозорци, табове и всякакви други глупости, които ти пречат да видиш информацията от сайта ако не цъкнеш на тях и отвориш още толкова шитни. Ако пускат само малки реклами в сайдбара или някъде, където не пречат е ок.
 
80% от приходите от тези реклами ще отиват при самите сайтове, докато останалите 20% ще бъдат разпределяни сред другите участници...
Поне 1% да ни даваха и на нас, крайните потребители :)
 
Рекламите не ми пречат в повечето случаи, обаче тези попъпи са направо отвратителни. Някои се оливат с по няколко попъпа на клик, направо брутално:)
 
Туй не е ли равносилно на PPC сайтовете.. :)
Аз тия сайтове ги наричам Измамнически :) Но ако AdBlock ми предлагаха примерно 10 долара на месец за да това да ми показват специалните си реклами, може би щях да се замисля да ги оставя да ми ги показват. Само че вероятно не струвам толкова като индивидуален потребител :) Затова аз си ползвам uBlock Origin, а собствениците на сайтове да си намерят друга работа щом в тази не им се върви :D
 

Горе