Adsence - показва реклами само на начална страница

traiki

Well-Known Member
От 2-3 дни имам проблем с моите сайтове и показва рекламите само на началната страница. В публикациите не се визуализират рекламите, а нямам някакви наказания или предупреждения в акаунта. Каква може да е причината? На автоматични реклами съм. Пробвах на един сайт с ръчно поставени, но пак не се показват в публикацията - в сайдбара се визуализират, но в статията не. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
 
Аз го имам и все още нямам решение. Прати ми сайта ако искаш да ударя един поглед дали нямаме нещо общо.
 



Явно си е глобален проблем. Аз залагам на това със съдържанието. Драсни да кажеш как си оправил проблема. ;)
 
Честно казано все още не откривам решение на проблема. В статиите най-много да се покаже една реклама на 3-4 рефреша, а в момента, в който превключа на началната страница излизат всички реклами. Не мисля, че е съдържанието, тъй като там обикновено пуска сигнал, че има нещо нередно.
 



Явно си е глобален проблем. Аз залагам на това със съдържанието. Драсни да кажеш как си оправил проблема. ;)
Заложи на профила или домейна. Съдържанието отдавна не е фактор, стига да е изчистено от разни див-чета.
 
От около 2 седмици го има този проблем , намалете броя на рекламите ( ако са автоматични ) и до 2-3 дни ще се оправи
Защо не го пишат това в условията. Едно време беше ясно, дори имаше едно не повече от 3 карета на страница, с времето отпанда, но ако цялата ти страница свети в реклами, то е ясно, че сайта изглежда спамърски, адсенса траква това и реално не плейва нищо, защото стойността, което ще плати реално е обир за рекламодателя, особено ако е задал импресии.

И при мой познат му ги резнаха, ама може ли да имаш поне 3 мрежи и да боднеш и толкова адсенс. Според мен още не са му отпуснали толкова края на Гугъл, че да позволят целя сайт да цвети като денонощен магазин за алкохол и адсенса да е измежду тях. Най-малкото е доста имиджов срив. :)
 
И да допълня, щом е само на хоума, не направи ли сравнение между страниците. Според мен на хоума имаш повече контент като съотношение с рекламите, отколкото на вътрешните. ;)
 
Не, по-скоро е бъг в кода.. ако си ги имплентирал през сайта и после през google kit се дублират и докато гоогле осъзнае какво става ти спира рекламите, като намалиш рекламите през официалният сайт, минава повторно да ги оптимизира и премахва дублирането
 
Няма нищо общо с другите рекламни мрежи, без значение колко са на брои. Просто алгоритъма им е тъп и на 1 кратка статия може да ти блъсне 2 реклами през 1 абзац, а на някоя 500+ думи да не покаже нито 1 реклама.
 
Някой намерил ли е бъг как да се върне RPM или просто заради рецесията ще се показват тъпи реклами и хората ще цъкат по малко?
 
Някой намерил ли е бъг как да се върне RPM или просто заради рецесията ще се показват тъпи реклами и хората ще цъкат по малко?
Имам сайт с 0,05 € RPM. Дори обмислям блокиране на рекламни мрежи в adsense.
 
Някой намерил ли е бъг как да се върне RPM или просто заради рецесията ще се показват тъпи реклами и хората ще цъкат по малко?
AdCash
 
Значи да не се ядосвам, че не се показват рекламите...
Как няма се ядосваш, приходите ти сигурно са намалени ахахахха ще се ядосваш много ясно даже ще ги псуваш...
 
Значи да не се ядосвам, че не се показват рекламите...
Разбира се, че не трябва да се ядосваш по една единствена причина - да си държиш мозъка трезвен, за да намериш по-бързо решение от ситуацията. Виж дали случайно след като почнеш да пускаш по-дълги статии няма да се оправи. Имай предвид, че в алгоритъма им е заложен % съотношение съдържание реклами, което сигурно може да не им харесва. Както писах в преден пост, щом хоума не е засегнат, то значи това за сега им се вижда Ок, за другите, явно не са много ОК. Не съм топ специалист, просто от това, което чета и слушам от познати с подобни статии. Но дай му време след корекциите, които @slavchev , той яко ги чатка нещата съм забелязал. ;)
 
След известно време ще се възстанови показването. Имах този проблем 15 дни.
 

Горе