Adsence с доста ниска цена на клик за България

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

След края на 25 Декември 2016г - Кликовете паднаха до 0,02 / 0,03 евро цента!?

При Вас как е? Мисля, че ще се оправят нещата, и това е временно полужение защото сме Януари. Вие какво мислите?
 
Това положение го наблюдавам от както хората слагат повече от 3 реклами на Адсенс на страница. Започна устойчива тенденция на спад от края на септември миналата година и постепенно върви надолу. През декември и януари бележи своеобразен пик
 
Аз лично не съм слагал повече от 3, надявам се да се оправят нещата
 
Онзи ден ми беше 0,05 на клик, днес 0,03, а миналата седмица 0,02. Интересно ми е как е за англоезични сайтове
 
И при мен са ниски, имам си 3 реклами по старите правила. Просто сега няма рекламодатели явно, които да плащат като хората. Слаба работа е януари.
 
При англоезичните няма особен спад. Миналата година беше по-зле.
По-долу е статистиката от 1-ви Ноемрви насам. Черното е седмицата преди блЯк фрайдей. Червеното е седмицата преди Коледа. :)

cpc.png
 
Искаш да кажеш, че най-силното е било RPM около 0.90 евро? Не е ли малко за англоезичен? Поздрави
 
С адсенс се сбогувахме, преди месец и не мисля да ги ползвам отново. Бих заложил твърдо за афилет маркетинга. Просто в нишата, която работя адсенс не отърва, правиш всичко за жълти стотинки, поне така е при мен. Затова реших да мина на нещо по-доходоностно.
 
~10€ за последните 30 дена. Забелязва се покачване от 8.80 първата седмица на Януари до над 10 в момента.
 

Горе