Adsense за фирма, осчетоводство

wbg

Active Member
От доста време не се занимавам с Adsense, затворил съм си личният акаунт там. Но сега ми е нужен за един проект и си отворих друг, този път на името на фирмата за да е по лесно декларирането на доходите.
Та, по какъв начин се осчетоводяват доходите от Adsense? Дококлкото виждам, вече е възможно получаване на плащанията чрез банков превод. Трябва да се издаде фактура когато получа плащането или как? Фирмата е регистрирана по ДДС и разните виес декларации ги оправя счетоводителката.

Благодаря
 
От: Adsense за фирма, осчетоводство

От доста време не се занимавам с Adsense, затворил съм си личният акаунт там. Но сега ми е нужен за един проект и си отворих друг, този път на името на фирмата за да е по лесно декларирането на доходите.
Та, по какъв начин се осчетоводяват доходите от Adsense? Дококлкото виждам, вече е възможно получаване на плащанията чрез банков превод. Трябва да се издаде фактура когато получа плащането или как? Фирмата е регистрирана по ДДС и разните виес декларации ги оправя счетоводителката.

Благодаря
Издаваш фактура с 0% VAT, която си остава само за теб. При мен проблема беше, че каката се дзвери два дена къде да я завре в програмата на НАП и се вайка, но накрая я намести.
 
  • Like
Реакции: wbg
От: Adsense за фирма, осчетоводство

@ Torbalan Trolski, блгадорая за бързия отговор. Данните за фактура ги взимаме от този следниия адрес препдполагам: https://support.google.com/adsense/answer/1322031?hl=bg
Точно така, нямах линка под ръка, че ми е в офиса.

Пощенският ми адрес за получаване на плащания не е в Ирландия

В този случай плащанията Ви се нареждат от Google Ireland, дружество, регистрирано съгласно законите на Ирландия. В съответствие с условията на споразумението Ви с Google предоставяните услуги са обект на механизма за самоначисляване и следователно ДДС се дължи от получателя – Google Ireland, съгласно член 196 от Директива 2006/112/EО на Съвета.
 

Горе