Adsense и Facebook Popup Like Box

DiDokal

Active Member
Здравейте.

Искам да сложа Facebook Popup Like Box като този или този примерно, и когато някой влезне в сайта, да му изкача по средата на сайта. Със сигурност сте ги виждали и знаете за какво става на въпрос.

Проблема е там че, до колкото знам на adsense никак не са му приятни тези изчакащи прозорци.

Знам няколко сайта които ползват този popup заедно със adsense и очевидно нямат никакви проблеми вече няколко месеца.

Този popup реално би попречил на потребителя да навигира в сайта в продължение на няколко секунди, което от adsense не се приема...

Вие както мислите? Заслужава ли си риска и реално има ли огромен риск?

Кажете мнението си :)
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Реално си има риск, а другите сайтове просто адсенс не ги е хванал, за това не са и изгорели.
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Реално си има риск, а другите сайтове просто адсенс не ги е хванал, за това не са и изгорели.
Общо взето, всички ми казват същото... няма смисъл да рискувам...

Ако примерно искам да махна рекламите на adsense от сайта ми за няколко дена, трябва ли нещо специално да се прави или просто махам кода на всеки рекламен елемент и готово?
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Един познат беше сложил popup таргетирайки потребителите си. Така даже и да ти направят проверка от гугъл няма да разберат, че има popup. Разбира се пак има риск от "доброжелатели" които биха могли да те докладват.
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Чакайте сега. Забранено е да се слага адсенс реклама в поп-ъп, не изобщо поп-ъп за сайта. Ако поп-ъпа не закрива някоя реклама или по някакъв друг начин пречи на визуализацията на рекламите няма проблем. Примерно ако нямаш реклами на индекса, а поп-ъпа изскача само там, какъв е проблема? Ако искаш да си 100% сигура, направи го по този начин. Така и така, рядко се клика на началната страница, махни рекламите и сложи да изскача само на индекса с някакво уелкъм съобщение или подканящо такова.
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Един познат беше сложил popup таргетирайки потребителите си. Така даже и да ти направят проверка от гугъл няма да разберат, че има popup. Разбира се пак има риск от "доброжелатели" които биха могли да те докладват.
Как по точно става това таргетиране?



Чакайте сега. Забранено е да се слага адсенс реклама в поп-ъп, не изобщо поп-ъп за сайта. Ако поп-ъпа не закрива някоя реклама или по някакъв друг начин пречи на визуализацията на рекламите няма проблем. Примерно ако нямаш реклами на индекса, а поп-ъпа изскача само там, какъв е проблема? Ако искаш да си 100% сигура, направи го по този начин. Така и така, рядко се клика на началната страница, махни рекламите и сложи да изскача само на индекса с някакво уелкъм съобщение или подканящо такова.
Няма да слагам реклама на адсенсе в popup-а, в него ще има нормален facebook like box. Идеята е да изкача на началната и на всяка под страница (в противен случай сигурно няма и 50 Like да получавам на ден:)).
Разположението е следното, смятам да го сложа в средата и така няма да закрива нито една реклама. ВИЖ РАЗПОЛОЖЕНИЕТО
Другото което си мисля е тъй като сега трафика ми е малко, да махна за известно време adsense и да прасна popup-a без никакво притеснения... Трябва ли нещо специално да се прави или просто махам кода на всеки рекламен елемент и готово. Да не вземат да ме баннат заради това махане и слагане...
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Как по точно става това таргетиране?




Няма да слагам реклама на адсенсе в popup-а, в него ще има нормален facebook like box. Идеята е да изкача на началната и на всяка под страница (в противен случай сигурно няма и 50 Like да получавам на ден:)).
Разположението е следното, смятам да го сложа в средата и така няма да закрива нито една реклама. ВИЖ РАЗПОЛОЖЕНИЕТО
Другото което си мисля е тъй като сега трафика ми е малко, да махна за известно време adsense и да прасна popup-a без никакво притеснения... Трябва ли нещо специално да се прави или просто махам кода на всеки рекламен елемент и готово. Да не вземат да ме баннат заради това махане и слагане...

Няма нарушение тука, тоя поп ъп по никой начин не касае адсенс рекламите в сайта. А рекламите можеш да си ги махаш и слагаш колкото си искаш, ако щеш и по 100 пъти на ден. Нямаш проблеми с това. Искаш реклами, слагаш кода. Не искаш реклами, махаш го.
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Разположението е следното, смятам да го сложа в средата и така няма да закрива нито една реклама. ВИЖ РАЗПОЛОЖЕНИЕТО

Като скролираш страницата надолу или нагоре, тоя изкачащ прозорец попада ли над адсенса?
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

@traiki - изкачащ прозорец във фейсбук (ако рекламираш) се води нарушение на правилата им и рискуваш да ти блокират акаунта за реклами. Същото се отнася и за адсенс!
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

И за какво са ти тези изскачащи прозорци, за да дразниш посетителите и да ги изгониш ли?
 
От: Adsense и Facebook Popup Like Box

Моите посетители са предимно нови и общо взето не се връщат, използват от сайта нужното и бам, да ги няма - тъй че ще ги дразня не ми хахаха Не мога да разбера в тоя форум питаш нещо други петима не ти дават отговор а те тормозят защо питат. Нямам предвид твоя въпрос - по принцип хахаха
 

Горе