Adsense с фирма

momcheto

Well-Known Member
Все още не съм тръгнал да тегля пари от adsense, но ми е интересно - ако си юридическо лице също ли е нужна регистрация по ДДС?

Посъветваха ме да се регистрирам като самоосигуряващо се лице и след като получа приходите да прекратя дейност, да закрия профила си в адсенс и евентуално при ново плащане да повторя процедурата с нов профил в Адсенс и регистрация като самоосигуряващо се лице?


Освен това като физическо лице имам възможност за превод от WU, докато с фирмен профил е изцяло с чек.
Въобще е супер неясно.
 
Последно редактирано:
От: Adsense с фирма

Кой те е посъветвал сам да си слагаш въжето на гушата?
Тегли си парите и толкова.
 
От: Adsense с фирма

Кой те е посъветвал сам да си слагаш въжето на гушата?
Тегли си парите и толкова.

И като получат разпечатки?

Съвсем се обърках...някои декларират 10% данък и това е. Други намесват осигуровки. Вече ми стана каша. Като физическо лице какво трябва да правя?
В другата тема 12 страници за последните 3 години и нищо еднозначно. Какви са тези нормативни уредби, не мога да разбера. Едно нещо по 20 начина се тълкува.
 
От: Adsense с фирма

Теглиш си и си траеш... Кой ще получи и какво? Звездите ли ще им го говорят в НАП кой какво получава. Аз пари до сега не съм направил, но дори да дойде ден да изтегля нещо от там няма да дам %, за да купят някакви ръждясали изтребители с тях... Да си гледат работата...
 
От: Adsense с фирма

Човек тегли си парите и се кефи. Не се занимавай с глупости, а земи си изтегли парите. Некои укриват милиони а ти си тръгнал да декларираш 100 лева...
 
От: Adsense с фирма

Всички данни за получени пари от EU се въвеждат в единна система за отчитане на VAT сделки.

На НАП софтуерите им го говорят, не звездите.

Когато парите идваха от USA нямаше проблем, но от доста време вече са от Ирландия и данните ги има в дигитален формат. Въпрос на време и липса на пари в бюджета е данъчните да потърсят всички неизрядни субекти за малко глоби и попълване на дупки.

Друг е въпросът кои точно нарушители ще гонят - тези с по 1000 лева Western union превод на месец или всички.
 
От: Adsense с фирма

Глобата е еднаква, независимо дали си получил 1 лв или 1000 лева. Имам предвид глобата за това, че не си се регистрирал съгласно Закона за ДДС в срок 7 дена преди датата на данъчното събитие. Отделно има още купища глоби. Но дори и само заради глобата за неподадено заявление за регистрация по ЗДДС си струва да се глобяват наред.

НАП трябва да благодари на Google за приходите от глоби - не само участващите в Google AdSense, но и участващите в Google AdWrods паднаха в капана.

За сега бюджета им е наред, но ако случайно събираемостта падне - ще почнат да компенсират с глобите.
 
От: Adsense с фирма

Да, ако има капути, които ще им плащат 5000 лева заради недекларирани 100 лева добре.
 
От: Adsense с фирма

Каква трябва да е основната дейност на фирмата (регистрация на нова фирма ЕООД ) за работа с Адсенс ?
 
От: Adsense с фирма

Които иска да плаща данъци, да плаща. Не е необходимо, да се регистрираш нито като самоосигуряващо се лице, нито да имаш фирма, че и по ДДС.
Просто в края на годината в годишната си декларация пишеш доходи XXXXX лв и си плащаш данъка 10%...

П.С. Разходите (осигуровки) за фирма по ДДС са 140 лв на месец. + счетоводител поне още толкова...
 
От: Adsense с фирма

Които иска да плаща данъци, да плаща. Не е необходимо, да се регистрираш нито като самоосигуряващо се лице, нито да имаш фирма, че и по ДДС.
Просто в края на годината в годишната си декларация пишеш доходи XXXXX лв и си плащаш данъка 10%...

П.С. Разходите (осигуровки) за фирма по ДДС са 140 лв на месец. + счетоводител поне още толкова...

Това на всички ни е ясно всеки сам си преценява какво да прави а и такса за счетоводител под 250лв по ддс трудно се намира
 
От: Adsense с фирма

Не е така. Ако си декларираш доходите в раздела "други" се начислява и здравен данък 8% (и върху каквото остане след облагане със здравен данък - още 10% данък върху доходите).

Друг е въпроса дали си длъжен да се регистрираш по БУЛСТАТ за да плащаш и останалите осигуровки. Някои си плащат данъците така - здравен данък и данък върху доходите: Бъди ИДИОТ, декларирай приходи от интернет като доход от чужбина и плати 18 % Рекет.
 

Горе