AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

ThinkFast

New Member
Не съм сигурен дали тук и е мястото на темата, но току що се замислих като прохождащ в AdSense, та..

Отскоро реших да се пробвам с AdSense-a. Спрях се на варианта със WP + FeedWordPress + wizardrss.com + Г транслатора + леки модификации по кода за предпроцесинг на текста. Проблема е в уникалното съдържание.
Да допуснем че има 100 сайта за новини. Излязла е новина! Бинг се слива с Яху. Как тези 100 сайта трябва да напишат новината за да бъде уникална. Знаем че Г харесва уникалното съдържание, но открива дублирано съдържание дори и със използвани синоними и т.н. Та има ли 100 варианта да се напише една новина?? Дали Г е наистина толкова строг към сайтовете с дублирано съдържание? Какво му пречи на Г да сметне че сайт Х е копирал от сайт У, а това не е така? При толкова много сайтове е допустимо хората да се изразяват по подобен начин и да пишат също по подобен начин. Аз примерно съм прочел новината в няколко сайта и съм решил да я напиша и в моя. Така или иначе прочетеното ще ми е в главата така както съм го прочел и ще се опитам да го преразкажа, понеже не съм бил на мястото на събитието (ако е имало такова), за да бъда максимално оригинален. По същият начин и други сайтове ще преразказват заради това свещено "уникално съдържание". Какво ми гарантира че друг няма да го е преразказал с подобни думи и Г да сметне мен или другия за копиращ?
В крайна сметка не стигнах до никакво разумно заключение. Ще се радвам да си изкажете мнението по въпроса.

Другото за което се чудя е каква ще е конверсията юзер/клик при транслирано съдържание през Г транслатора? Примерно от EN->DE? Би трябвало в тази посока да е много по добре от EN->BG.

В една друга тема споменах за вариант да се взема контент от RSS канал, да се разбъркат изреченията и да се праснат в базата на WP. Това смята ли се за дублаж? Как Г ще ме разбере че не съм я преразказал в малко по различен начин тази проклета статия?

Преди малко ми дойде на главата и друга идея. Примерно вземам от 20 сайта RSS каналите. Единия писал "Г се слива с Яху", другия "Яху се слива с Г", третия "Г и Яху се сливат", четвъртия "Сливането между Г и Яху е факт". С алгоритъм откривам над 50% съвпадение на думите в заглавията, парсвам им текста от RSS-а, и създавам нов текст по следния начин:
1-во изречение от сайт 1
2-ро изречение от сайт 2
.....
5-то изречение от сайт 1
6-то изречение от сайт 2
.....
и така до края на света :)
Интересно ми е какво мислите за този вариант, дали Г би го зачел за уникално съдържание или дублаж? Съществува и вариант вместо с изречения да си играя и с абзаци.

Просто на моменти ми се струва много тънка границата между уникалното и дублираното. В млада и неразвита ниша е лесно, ама въпроса е с толкова конкуренти да се направи конкурентен сайт с минимална намеса.

Другото което си мисля е индексирането. Такъв сайт няма някаква тясна насоченост, keyword-ите са проблематичен момент. Мога да направя един скрипт който от текста да извлича най често повтаряните думи с идеална гъстота и да ги праска в keywords мета тага и разни други места. Проблема е че сайта ще стане със силно различни keyword-и на всяка страница и си мисля че Г малко трудно би определил нишата на сайта, ако въобще успее. Ще се радвам ако изкажете мнения и по този въпрос.

Просто засега не ми се захваща с нещо сериозно преди да съм проучил дали няма да си хвърля труда на вятъра. :(
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Ако използваш отделни абзаци или части от новини, има опасност да стане кофти съдържание - не безсмислено, но объркано от гледна точка на литературата. В смисъл, че човека, който ще чете, ще хване това, че нещо му е разпокъсано. .. Но ако основната цел е не да се хареса на хората ами търсачката, би могло да стане...
 
дублираното съдържание важи за 1 домейн, напр. 2 страници с еднакъв контент, всмисъл гогле не обича да го лъжеш че имаш много контент.
не съм имал проблеми да се кача понагоре в серп от original article-а, с малко повече линкове
но при unique, нещата стават полесно, няма ко да спорим:)

ако търсиш достатъчно може и да намериш някой (нов) сайт в твоята ниша, която се индексва трудно (3-4 часа,дена) и да му гепаш RSS и да се индексваш преди него :Д:Д
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Това с гепването на контент не е мн приятно. Представете си как ще се чувства човека като разбере. :(
Хвърлил толкова труд време или пари да си напише уникален контен и някой хитрец да му го вземе.
Бизнес граден по-този начин няма да издържи много. Ако искате да изкарвате пари от мрежата в дългосрочен план.
Проявявайте нужната етика към вашите конкуренти.

Мога да ви дам пример как можете съвсем легално с малко кеш да направите добър ROI:

Ако продавате продукт например в нишата weight loss. Направете си проучване в googlekeywordtool с weight loss
подредете си ги по GMS и започнете от думата с най-голям трафик и така надолу поне 20 думички можете да си изберете
след което отивате в Google и с всяка дума по-отделно разглеждате всички сайтове от 1 и 2 страница
познайте КАКВО търсим естествено TRAFFIC - сайтове от които можем да си купим реклама в пъти по-евтина от ADword
Ако няма информация, че продават реклама на техните сайтове, знаете какво e WHOIS Пишете им по-един е-мейл....
Има сайтове с мн ясно условия за реклама, които също така могат да се преговарят....

Ето ви една част от тях:
http://amerrylife.com
http://www.losethattyre.co.uk/
http://www.weightlossforgood.co.uk/advertising/index.htm
http://www.dietweightloss.co.uk/
http://www.theloseweightdiet.com/
http://dietforum.com/
http://www.weightloss-hq.biz/
http://www.weightlossforall.com
http://www.weightlosslib.com

Голяма част от тях са с приличен Alexa Rank.
Тези който са в час знаят за какво говоря.
А сега действайте това роботи за доста ниши
Успех.

PS Напишете си думата ЕТИКА, някъде където да си я виждате всеки ден
и проблемите, които изникват пред вас ще бъдат вашето предимство..... :)
Ако не ви мързи чак толкова, драснете дали този метод ви е помогнал :)
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Добре бе anri, що не си пусна отделна тема да спамваш там с твоите weight loss сайтове?
Как не те домързя да излееш спамерската си душа, а те домързя да се научиш как се пуска тема?

Аз изложих разсъждения на тема Adsense, RSS, уникално съдържание, спин, а ти ми обясняваш как да си купя ефтина реклама ако продавам продукти и то конкретно weightloss. Ти имаш ли изобщо някаква логична мисъл в кълбото над раменете си?

И защо пробутваш спамерски решения за търсене на реклама? Само от такива келеши като тебе получавам по безброй мейли със запитвания за реклама.

А иначе по темата мога да кажа че Г слабо индексира страниците. Ще си поиграя тези дни да направя разбъркване по абзаци и ще продължа тестовете.
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Да се включа и аз в темата. Напоследък чета на много места, че дублираното съдържание вече си е направо мит, но нямам личен опит с това. Никога не съм се пробвал със сайт, който да съдържа изцяло копирано съдържание, било то законно или незаконно копирано.

Think Fast - доколкото разбирам искаш да пуснеш autoblog, който да не е баш "auto", ами да има нещо, наподобяващо човешка намеса, като спинване с цел уникализация. На мен също ще ми е интересно какви биха били резултатите от гореописаната процедура. Защо не пробваш поетапно да тестваш какви са резултатите, ако просто публикуваш информацията, директно от RSS каналите. После да пробваш със спинването и тази идея за отделни изречения, сглобени от различни сайтове? Или не ти се рускува (незнам какви са ти целите) ?

Само не разбрах какво ще правиш с Г транслейт. НА скоро попаднах на някакъв autoblog уж на SEO тематика, а всъщност той грабеше статии от всезъможни места, които статии са минати от ЕН на БГ в транслатора и са набутани в хиляди категории. Четимост и разбираемост на текста - нулева. Количество съдържание - бол.

Поздрави и успех с бизнеса.
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Транслатора исках да го ползвам за превод от ен на бг, ама нещо се поотказвам. Едно че става манджа с грозде и друго че в бг адсенса нищо не пуска.
С транслатора може да направя едни по други схеми, ама трябва да ги обмисля.

Сега имам малко други задачи, но при първа възможност ще направя разбъркване на абзаците и ще постна резултата след 2-3 седмици тест.

Спинващите схеми не са ми много ясни. А това за сглобяване на статия от няколко рсс-а понеже ще отнеме повечко време, ще го тествам по нататък. Аз за никъде не бързам.
По мои бегли наблюдения с дублиран контент ще трябва наистина мноооого контент за да се направи нещо. Хубавото е че с този аутоблогинг това не е проблем.
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Да се цитирам малко:
Другото което си мисля е индексирането. Такъв сайт няма някаква тясна насоченост, keyword-ите са проблематичен момент. Мога да направя един скрипт който от текста да извлича най често повтаряните думи с идеална гъстота и да ги праска в keywords мета тага и разни други места. Проблема е че сайта ще стане със силно различни keyword-и на всяка страница и си мисля че Г малко трудно би определил нишата на сайта, ако въобще успее. Ще се радвам ако изкажете мнения и по този въпрос.
Какво мислите за това?
Дали сайт със силно различни кийурди на всяка страница ще е разбираем за Г?
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

От експериментите ми с агрегатори тотално се отказах от транслейта и залагам само на рсс-и със снимки и достатъчно текст а не 2 думи. Все пак искаш да има нещо за четене от хора. Ако спинваш и месиш изречения трудно ще имаш някаква конверсия. Ниша със 100мил резултата - 9 сателита 2.5к линка и агрегатора ми се движи 13-15та позиция.

Другия тънък момент е да дърпаш и публикуваш рсс-а бързо. Да си от първите, които го публикуват. Може да ползваш плъгини, като skolev.com/proekti/bg-crosstatus/ , които да ти набавят връзки на момента ( не го ползвай за повече от 5-10 статии на ден)

Реално агрегаторите са подходящи за сателити. До колкото знам повечето са с много ниска конверсия, но нищо не ти пречи да го оставиш да се напълни с контент и ако му набавиш линкове и се качи в серпа може да махнеш арегатора и да си го развиваш.

Агрегатора може да има тясна насоченост и да филтрира по кл думи. Теб думите с най-голяма гъстота те интересуват само заради релевантността на контента а кл думи отдавна нямат значение. По скоро ти трябват тагове в постовете.
 
Последно редактирано:
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Добре бе anri, що не си пусна отделна тема да спамваш там с твоите weight loss сайтове?
Как не те домързя да излееш спамерската си душа, а те домързя да се научиш как се пуска тема?

Аз изложих разсъждения на тема Adsense, RSS, уникално съдържание, спин, а ти ми обясняваш как да си купя ефтина реклама ако продавам продукти и то конкретно weightloss. Ти имаш ли изобщо някаква логична мисъл в кълбото над раменете си?

И защо пробутваш спамерски решения за търсене на реклама? Само от такива келеши като тебе получавам по безброй мейли със запитвания за реклама.

А иначе по темата мога да кажа че Г слабо индексира страниците. Ще си поиграя тези дни да направя разбъркване по абзаци и ще продължа тестовете.

Не за себе си не мога да говоря само, че ти господин дълбока мислъл, преди да нахраниш някой - чети,
за да напиша този пост в тази тема ме подикнаха думите на

HaRRo
ако търсиш достатъчно може и да намериш някой (нов) сайт в твоята ниша, която се индексва трудно (3-4 часа,дена) и да му гепаш RSS и да се индексваш преди него :Д:Д
Думата гепаш бе фактора
А пък за твойте бъркани яица, съм ги пробвал отдавна Г не ги харесва много...
Приходите от адсенс са м/у 5-10евра на сайт всеки месец. Ако това те устройва ще ти трябват към 100 сайта за да си докараш към 700-800
и това се случва след 3-4 месец. Пък метода, който съм описал работи в други ниши за него ти трябва 1 сайт и малко кеш за реклама
и достигаш тази сума в края на 1-вия месец.
Признавам темата, за която пиша може да не и е мястото тук, но обясних какво ме подикна да я напиша
Прости ми ThinkFast ако съм те объркал :)
Успех в разбъркването....
 
Последно редактирано:
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

5-10 евра на месец си е далавера пак, то почти нищо не му плащаш на сайта. Ако трябва и 1000 такива ще напрая. А за РСС-а да му мислят калпавите програмисти. Като не могат да си го ограничат ще им крадат съдържанието. Доста сайтове разгледах... еми да ви кажа доста малко са тези които са помислили за някаква защита.

djeims, мерси за инфото. Друго си е да чуеш нещо от "кухнята" на уебмастъра.
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Ако ще се правят няколко сайта и се пълнят много със съдържание /хиляди страници дето се вика/, е добре да се помисли и за хостинг.
Не е ли добър варианта с Хостгатора или има и други мнения по въпроса...
Защото общо взето формулата си е CMS+AutoRobotнякакъв+доста хост местенце все пак...
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Засега гледам да оправя другите неща, до хостинга има време. Мястото няма да е проблем а по скоро крон задачите и процесорното време. Аз в момента съм пуснал крона на 20 минути, като от всеки рсс през час се ъпдейтват промените. По десетина фийда на 20 мин ми се парсват + обработка и т.н.
Засега съм на най ефтиния план в суперхостинг,пък ако кажат нещо вече ще му мисля. И без това съм още на етап тестове.
 
От: AdSense, уникален контент, конверсия, RSS++

Прав си, въпросът е да не местиш бази данни, не че не става разбира се но....по добре да не се занимаваме.
Аз от край време съм любител на ауто-сайтовете, още повече, че не е трудова дейност и няма да ни пляскат с данъци :)
 

Горе