AdSense fixed

Valentinn

Active Member
Гугъл ще направи ли проблем, ако fix-на рекламите от адсенс ? От форума 1 потребител каза, че ще направят проблем, но гледам че 9gag са си я фикснали ?
 
От: AdSense fixed

Когато станеш като 9gag фиксвай, но ако мислиш, че и ти можеш така, действай смело, банването ти е сигурно ;-)
 
От: Re: От: AdSense fixed

Други мнения ?

Ти какво искаш, някой да ти угоди или да ти кажем истината?

Ако искаш някой да ти угоди, тогава да ти кажа: "Нямаш проблеми, няма да ти кажат нищо, няма да те накажат, това е правилно, не се страхувай, прави го, браво, много добре, че ти си се сетил да го правиш и да печелиш по този начин... ."

Ако искаш да чуеш истината: "Не го прави, ще загазиш, това не е добра практика, но май това вече ти го казаха, а на теб не ти хареса, или бъркам?"
 
Re: От: Re: От: AdSense fixed

Ти какво искаш, някой да ти угоди или да ти кажем истината?

Ако искаш някой да ти угоди, тогава да ти кажа: "Нямаш проблеми, няма да ти кажат нищо, няма да те накажат, това е правилно, не се страхувай, прави го, браво, много добре, че ти си се сетил да го правиш и да печелиш по този начин... ."

Ако искаш да чуеш истината: "Не го прави, ще загазиш, това не е добра практика, но май това вече ти го казаха, а на теб не ти хареса, или бъркам?"

Въпроса е, че искам да разбера защо на 9гаг не правят проблем, а на мен ще направят.
 
От: Re: От: Re: От: AdSense fixed

Въпроса е, че искам да разбера защо на 9гаг не правят проблем, а на мен ще направят.

Защото с големите сайтове сключват индивидуални договори, и имат други условия.

Между другото я разясни "фиксна"? Искаш да бараш по кода ли? Защо?
 
От: AdSense fixed

Аз си мисля, че става въпрос положението на рекламата спрямо прозореца на браузъра да е фиксирано, независимо от скролването на съдържанието.

Ако в условията не е забранено значи е разрешено. Стига да не се получава така, че рекламата да се закрива от други обекти, трябва да се вижда винаги.

Разбира се ще се наложи да прочетеш договора от горе до долу плюс всички страници в сайта на Google, отнасящите се за AdSense. Иначе няма как да разбереш дали не нарушаваш някакви правила.
 
Re: От: AdSense fixed

Защото с големите сайтове сключват индивидуални договори, и имат други условия.

Между другото я разясни "фиксна"? Искаш да бараш по кода ли? Защо?
Фиксна имам предвид колкото и да скролваш, рекламата да си седи на едно място( в css: position: fixed; ).


Аз си мисля, че става въпрос положението на рекламата спрямо прозореца на браузъра да е фиксирано, независимо от скролването на съдържанието.

Ако в условията не е забранено значи е разрешено. Стига да не се получава така, че рекламата да се закрива от други обекти, трябва да се вижда винаги.

Разбира се ще се наложи да прочетеш договора от горе до долу плюс всички страници в сайта на Google, отнасящите се за AdSense. Иначе няма как да разбереш дали не нарушаваш някакви правила.

Аз правилата съм ги преглеждал, но не помня да има такова нещо. Но все пак ще ги погледа пак.
 
От: Re: От: AdSense fixed

Аз правилата съм ги преглеждал, но не помня да има такова нещо. Но все пак ще ги погледа пак.

Не, няма такова нещо, не се разрешава, но май си търсиш повод, оправдание да го направиш ;).
 
От: AdSense fixed

Оказа се, че не е разрешено:

"Am I allowed to display Adsense in a fixed div on the top or side of a page so that it does not move when the page is scrolled, same as in the Gmail reader?"

No, doing this would be considered bringing unnatural attention to the ad. In addition, a site may not use symbols such as graphics, arrows, or misleading images that direct attention to the ads. This includes placing Google ads in floating box scripts.
AdSense Team

Защото това се счита за изкуствено привличане на внимание към рекламата.

> In order to ensure a good experience for users and advertisers,
> publishers participating in the AdSense program may not:
> ...
> Place ads in a floating box script.
 
  • Like
Реакции: KISS
От: AdSense fixed

@happyslacker
Благодаря за информацията. Аз преди време се чудех дори бях пуснал тема в техните велики форуми. Никой до днес не ми е отговорил :D.
 
От: AdSense fixed

@happyslacker
Благодаря за информацията. Аз преди време се чудех дори бях пуснал тема в техните велики форуми. Никой до днес не ми е отговорил :D.

Не само happyslacker, и аз от кое време казвам, че не е разрешено, ама не ме слушате. :)
 
Re: От: Re: От: AdSense fixed

Не, няма такова нещо, не се разрешава, но май си търсиш повод, оправдание да го направиш ;).

Няма защо да си търся оправдание да го направя човек. Просто не знаех, че с по големите фирми сключват индивидуални договори. Щот от една страна вие ми казвате че е не е позволено, а от друга гледам 9гаг че са си фикснали рекламката. Разбрах вече, мерси на всички :)
 
От: AdSense fixed

Ми като не ги знаеш ще ги прочетеш бе човек. И това също те съветвам - да отделиш време и да прочетеш правилата, там всичко си пише. Откъде мислиш, че ги знам аз? Просто отделих време, влязох и прочетох и след това обяснявам на хора, които ги мързи да влязат и да се информират сами, а чакат наготово.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: AdSense fixed

Има го в правилата, четох го имал съм същия проблем. Не искат банерите да са с фиксирани позиции или да се намират в frames.
 

Горе