Adsense ?? WTF?!?

Sammy

Well-Known Member
Вижте какъв имейл получих днес:
Здравейтe,

Пишем Ви, за да Ви уведомим за предстоящия старт на рекламирането въз основа на интереси. Във връзка с това трябва да прегледате декларацията за поверителност на сайта си и да направите необходимите промени. Ще видите също и някои нови опции на страницата си „Настройки на профила“.

Рекламирането въз основа на интереси дава възможност на рекламодателите да показват реклами според предишните взаимодействия на отделните потребители с тях, като например посещения на уебсайта на рекламодателя, както и да достигат до потребители според интересите им (напр. „любител на спорта“). За да разработим категориите по интереси, ние разпознаваме типовете уеб страници, посещавани от потребителите в съдържателната мрежа на Google. Ако например те посещават спортни страници, ще ги добавим в категорията по интереси „любител на спорта“. За да научите повече относно свързаните с това настройки в профила си, моля, посетете Помощния център на AdSense на адрес https://www.google.com/adsense/support/bin/topic.py?topic=20310&hl=bg.

Като резултат от това съобщение се налага декларацията Ви за поверителност вече да отразява използването на рекламирането въз основа на интереси. Моля, прегледайте информацията на адрес http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=100557&hl=bg, за да се уверите, че декларацията за поверителност на сайта Ви е актуална и направете всички необходими промени до 8 април 2009 г. Тъй като сайтовете на издателите и законите в отделните държави се различават, за съжаление не можем да Ви препоръчаме конкретна формулировка за декларацията Ви.

За повече информация относно рекламирането въз основа на интереси можете да посетите и блога Inside AdSense (на английски език) на адрес http://adsense.blogspot.com/2009/03/driving-monetization-with-ads-that.html.

Оценяваме участието Ви и очакваме с нетърпение предстоящото подобрение.

Поздрави,

Екипът на Google AdSense

Предпочитания за имейлите: С това задължително служебно съобщение, изпратено по имейл, Ви уведомяваме за важни промени, свързани с AdSense или с профила Ви.

Google Inc.
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA 94043
 
От: Adsense ?? WTF?!?

сутрешния спам от адсенс.
дошло на БГ и на ЕН ей тъй да има
ми.. скоро ше си го видим по настройките.
ама....
няма да е нещо много гъвкаво.
"любител на скап" няма да се обособи.
"любител на сайт за оплаквания" също

не грее много много това ама ще се види де, скоро (казват)
 
Не мога да разбера, защо Google не кажат официално, че следят всеки потребител в мрежата им, а децата трябва да си измислят privacy policy за сайтовете? Иначе тази промяна ще бъде полезна на advertiser-ите, но по никакъв начин няма да се отрази на приходите на publisher-ите.
 
От: Adsense ?? WTF?!?

Малко оффтипк но сири /// Ако може някой да ми даде примерен privacy policy за сайт че даже и в момента с този които съм не съм сигурен дали е много точен. Ако може и да е съвсем нов с новите промени ще сте идеални :)


Иначе и аз като четох тези неща които получих и аз ... наистина доста се замислих за това как Гугал почва да следи всички и всичко. Даже страх ме хвана по едно време.
 
От: Adsense ?? WTF?!?

И аз го получих днес ! Тия друга работа нямат ли си :p
 
От: Adsense ?? WTF?!?

Google са дали примерен текст за Privacy Policy в хелпа (на линка в писмото, после разцъкайте), обаче особеното е, че това се изготвя "в зависимост от законодателството на страната"... т.е., доколкото разбирам, не самите Google държат на такава Policy, а просто ако сайтовете искат да са "в рамките на закона на страната си"... а нали се сещате, у нас кой сайт би бил "погнат" за липса на подобна Privacy Policy :)
 

Горе