Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

biaaro

Well-Known Member
НетИнфо отвори рекламната си мрежа за външни издатели. Смятам да ги пробвам, макар че мисля, че са като другите и ще хвърлят жълти стотинки. Но, дано да греша. При всички положения е добра новина, защото се получава по-голяма конкуренция при рекламните посредници. Отделно рекламните им формати са като на етаргет, а всички знаем, че точно този формат не е от най кликаемите.




Adwise, най-добрата услуга за реклама на клик в България, може да се похвали с нова функционалност, която ще Ви предостави още по-големи възможности за повишаване на Вашите приходи от реклама.

От месец януари 2013 г. Adwise Ви предоставя възможността да оптимизирате използваемостта на пространството на Вашия собствен сайт и същевременно да повишите приходите си посредством поставянето на блокчета с Adwise реклама на него.

Готови ли сте да започнете партньорство с нас сега?
Регистрирайте се като Издател на www.adwise.bg и поставете блокчета с Adwise реклама на Вашия сайт.

Условията на партньорската програма Ви дават възможност да получите 50% от генерирания от рекламните Adwise блокове оборот.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Интересна новина, как ли ще отговорят от другите. :)
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Първи впечатления... Както и очаквах системата е много добра - проста, лесно се работи и отчита почти в реално време. Поне импресиите отчита, за кликове мисля, че е рано да се каже, все пак поне 10-12 часа трябва да минат. Не се чака одобрения и глупости, направо се почва с произволен сайт. Хелпа е много подробен и почти не оставя неизяснени въпроси. Единствено не ми хареса това, че имат малко формати и не предлагат банер реклама, но предполагам, че ще се ориентират в обстановката и така ще реагират. На пръв поглед добре са нещата. Само да видим цените на клик как ще са, че това в крайна сметка е най-важното.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Мен само това ме смути:
Комисионната се изплаща по банков път в рамките на 10 работни дни след получаване
на фактура от Ваша страна.

Което какво ще рече, че работят само с фирми ли?
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Току що и аз получих писмо с покана да се включа в тяхната мрежа, все още го обсъждам със себе си :D
Но този ход вече ми се струва края на изиитата :)

П.п. към поста над мен. При регистрация като издател може да посочиш, че си физическо лице
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Мен само това ме смути:


Което какво ще рече, че работят само с фирми ли?

Предполагам, че става въпрос за проформа фактура, която се връща попълнена към посредника. При httpool е така и при още някой, но сега не се сещам кой беше.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Отворени са и за физически лица - при регистрацията го посочвате....
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Хубаво е да има и банери, не само текстови :)
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

При мен седи само тяхната си реклама ...
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

впечатление от първия час - много импресии без нито един клик
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

много кофти... на мен ми трябва 250х250 а те нямат такова.

п.п. В тоя ред на мисли, колеги я препоръчайте някаква добавка за WP за рекламите :) Ползвам сега една, но тя е само за адсенса и в общи линии не прави нищо повече.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

8000 импресии, нито един клик. Вярно че мястото е малко убито, но на адсенса си взима по 7-8 клика на 1000 импресии.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

8000 импресии, нито един клик. Вярно че мястото е малко убито, но на адсенса си взима по 7-8 клика на 1000 импресии.


Същата история... Явно това, че са голяма фирма нищо не значи. Поредните дето предлагат нищо за нещо... язък. Ще ги изчакам до утре и приключвам и с тези.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Същата история... Явно това, че са голяма фирма нищо не значи. Поредните дето предлагат нищо за нещо... язък. Ще ги изчакам до утре и приключвам и с тези.

Аз и до утре няма да ги чакам. Направо ги разкарах...
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Адсенс не може да се сравнява с нито една друга мрежа.
1. рекламите, които се показват на сайта ви са ориентирани спрямо съдържанието на сайта, което определя и по висок процент на кликаемоста.
2. Посетителите, ако са търсили в търсачката на гоогле (90% от бг го правят) рекламите, които им се показват са много сходни с това което са търсили.

По този начин рекламата се таргетира според интерес и заинтересованост на потребителя, при останалите мрежи просто се показва някаква реклама ...
Ако сайта ти е за туризъм, гоогле ще предлага главно реклами за екскурзии, самолетни билети и прочие, а останалите рекламни мрежи каквито реклами имат може да са за надгробни плочи, за бетоновъзели, продажба на коли. Естествено, че по-голяма е вероятността да използват адсенс потребителите а не другата рекламна мрежа.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

А какво се случва, ако решите да сложите рекламата на "Нетинфо", която медийна група е на първо място по посещения в българия
Хипотеза... - дали е възможно да вземат следната информация и да си правят собствена статистика ...., за да подобрят още повече техните собствени сайтове ..., защото в крайна сметка ние сме си конкуренти с тях...
- ще разберат ли броя на нашите уникални посещения на ден
- ще разберат ли броя на нашите импресии в сайтовети ни на ден
- ще знаят какво е най-популярното съдържание в сайтовете ни ... и други
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

ха ха ха .... искат ми ЕГН, да няма да теглят заем от мое име ....
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

Аз ги пробвах за няколко часа, каре с текстови линкове (468x90) в хедъра на сайта. 800 импресии и един клик за 5 ст.
 
От: Adwise (НетИнфо) отворен за външни издатели

При мен разносметката
около 15 000 - 6 стотинки печалба :)

отказах се от тази 'златна' мина
 

Горе