Adwords Управление на реклами

Twis7

Active Member
Здравейте, започнах adwords кампания като ще рекламирам в дисплейната мрежа. Посочил съм 4 ключови думи, но вече 4 часа няма изпратен човек към сайта ми.Когато кликна на ключова дума получавам това съобщение:"Рекламите Ви показват ли се в момента?Не

Ключовата Ви дума съответства на много малко страници в дисплейната мрежа."

Какви са възможнистите, да търся сайтове, в които да рекламирам или да добавя кампания и за searcha, освен дисплейната мрежа?
 
От: Adwords Управление на реклами

Кои са четирите думи? При положение, че в мрежата има хиляди сайтове на всякаква тематика е малко вероятно да си посочил думи, които нямат релевантни сайтове. Или да си сложил и други ограничения може би?!?
 
От: Adwords Управление на реклами

Ограниченията са, че сайтовете трябва да са на финландски. По рано писах тук за съвет как да похарчим бюджета. Засега сме намерили 4 директории и си плащаме директно на тях. Вчера заредих акаунта, но явно в диспейната мрежа няма да намерим повече такива сайтове.
 
От: Adwords Управление на реклами

Да спомням си темата, и аз писах в нея.

За съжаление не знам как е с финландските сайтове. Но предполагам и те имат на всякаква тематика страници. Дали вече има импресии? В началото може да са се забавили с одобрението от екипа на Адуърдс.
 
От: Adwords Управление на реклами

Все още няма нищо, думите са цък цък. В сърча доста хора рекламират за нея. Да не би рекламите да не се показват заради ниското CPC което съм посочил 0,20 лв ?
 
напълно е възможно може да дадеш по високо - преди като рекламирах си пишеше и колко високо трябва да биднеш за 1 страница (само че еабсурдно висока сума на места)

бидваш до това ниво захапвате показва ти импресии... почваш да обираш цената на клик надолу...

най тънкия начин да рекламираш в дисплейната мрежа е да харесаш конкретен сайт който ти е нишов за продуктите и да пуснеш реклама конкретно в него само че е на импресии от 25 цента за 1000 почват цените - но пък ако е добро това което предлагаш и добър начина на предлагане се избива
 
От: Adwords Управление на реклами

Да, coolice, ме е преварил. Надуй цената в началото, а след това полека намаляй, докато стигнеш добра цена за теб.
 
От: Adwords Управление на реклами

Да, coolice, ме е преварил. Надуй цената в началото, а след това полека намаляй, докато стигнеш добра цена за теб.
Надух цените и в момента рекламите се показват. Средно CPC за диспейната мрежа 1,70 и 1.50 за сърча. Проблема е че нисшата е с твърде малко търсене, а цените са прекалено високи. Ако намаля цената за клик рекламите спират да се показват. Конкуренция са ни големи фирми във Финландия и мисля, че с този бюджет просто няма как да стане.
 
ти сайта ли рекламираш или имаш лендинг пейдж за кампанията.... има ли още в аудрдс quality score (трябва да има едва ли са го махнали пускаше се като дадеш от менюто където са ти киурдите допълнителни опции от менюто) как говоря за едно време все едноче съм супер стар :)

какъв ти е за думичките за който бидваш ако куалити скор е под 6 въобще забрави целиш 8+ ако е нисък препоръчвам лендинг пейдж който е леко стъфнат с киурдите който бидваш и вариации на тези киурди (означава хитро да са вкючени в текста на лендинг пейжа поне няколко пъти като класическото сео) за всяка дума ползва отделна реклама в която думата присъства в заглавието на рекламата а ако нее стъфарско нещо подобно и да има в текста на рекламата или някоя подобна

това помагаше едно време сега незнам

ако не стане план Б

намираш ръчно сайт с адсенс който смяташ че е подходящ и си пускаш реклама на импресии... в него през адурдса
 

Горе