Affilate маркeтинг въпроси

ZzZaPyr

Member
Такамз...
Разбрах , че от adsense за момента трудно ще спечля пари , да не говорим че още не е официално на бг , а и с мойте ~100 уникални - не е си работа...
За това реших да се пробвам в афилейт маркетинг-а .
Аз отдавна имам планове и куп идеи ми минаха през главата , но така и не се решавам да го почна веднъж за винаги...
Имам обаче няколко въпроса преди да започна:
Мога ли да предлагам продукти на няколко фирми (JoeBucks , Gen Bucks , More Niche etc.) на един и същ сайт ???

Какво мислите по въпроса сайта да е блог и да се хоства в блогспот ? В момента нямам никакви средства за инвестиция в хост и домейн :) ученик съм а идат 2 екскурзий и ~5 рожденни дни - на червено съм и нямам пари за допълнителни разходи за това :)

Чел съм статията за маркетинг чрез блог , въпроса ми е по специално ако се хоства там и е с име ime.blogspot.com

Благодаря ;)
Ако възникне нещо ще питам пак ;)

АА да , мога ли да комбибнирам афф+адсенсе :)
 
Няма проблеми да смесиш програмите :)

Преди време Blinky беше постнал свой блог от блогспот със смесица от moreniche и genbucks(май те бяха..)
 
Здрасти отново, ще ми е приятно да т отговоря на въпросите, доколкото мога. :) Знам че ще получиш и други мнения, но държа да кажа и своето. :)

От adsense не се печели трудно, даже никак. Въпроса е колко трафик идва към сайта ти и колко от този трафик клика по адовете. Ако мислиш да се занимаваш с това - един малък трик - адовете в контента или мехду него са по кликъбъл от тези в която и да е страна на сайта ти. Ако са и сходни с контента - тогава и кликовете са повечко.

Можеш да продаваш от един сайт продукти на повече от една програма, този сайт се нарича компер или ревю сайт, но е хубаво нишата да я дъжиш една и съща. Примерно ако селкаш weight loss products, гледай да избереш тези продукти от съответните програми. Освен ако не става въпрос са шоп, който има подстраници с различните здравни продукти (примерно страница с weight loss products, друга с men's health products...).

Да блогването е вариянт за момента, да не кажа че е екстра вариянт. Това да даваш инфо и после да предоставяш решения (продукти) на посетителите ти е много добър маркетингов трик, защото както се знае всеки потребител си задава въпроса "Как има тма за мен?" преди да купи. В някой случаи това им се отговаря в Sales-Copy-то, но ти и инфо фри им предоставяш. Което от своя страна го прави още по-силен маркетингов инструмент. :)

Може да носи името, което си си избрал, но аз лично бих ползвал нещо което е сходно с информацията която предоставям - примерно healthtips.blogspto.com или нещо подобно. Или каквато е тематиката на блога, изглежда по-добре, освен ако не градиш бранд (марка), в случаят - ime.blogspot.com

И последно - да може да комбинираш афф+адсенсе, но само да ти кажа че така ако правиш аффилиейт маркетинг, ще ти бяха трафика през адсенсе-а. И ще губиш от него, за да спечелиш от клик по рекламата. По добре се насочи в конкретният модел на печелене, това ще ти е от по-голяма полза. Може да сложиш в дъното. Ако случайно не им харесва продуктите или искат да видят нещо друго да ги отпратиш с адсенсе. Но след като са минали и са се оверили че не си им от полза. :) :wink:

Еми надявам се да съм бил максимално изчерпателен, а и другите се надявам да дадат по някой друг съвет. Успехи ти пожелавам. :)
 
Blinky за пореден път изчерпателен :) само не можах да разбера
Освен ако не става въпрос са шоп, който има подстраници с различните здравни продукти (примерно страница с weight loss products, друга с men's health products...). з
начи ако имам шоп с много продукти няма да се продава така ли?
 
Sobieski каза:
Blinky за пореден път изчерпателен :) само не можах да разбера
Освен ако не става въпрос са шоп, който има подстраници с различните здравни продукти (примерно страница с weight loss products, друга с men's health products...). з
начи ако имам шоп с много продукти няма да се продава така ли?
Tой имаше предвид ,че ако имаш такъв шоп вече можеш да комбинираш нишите , а не само една.Поне така го разбрах аз :)

Иначе - страшно много ти благодаря за изчерпателния отговор :)
Мисля след 2-3 дена да започна работа и да видим какво ще излезе в крайна сметка ;)

Offtopic към Sobieski:
Преди да-три дена имаше някакви банери в подписа си и по това което четях (не ги кликнах нз що) ми приличаха на пирамиди. Спечели ли нещо или си сам вътрешно ? Щото знам един два такива сайта , които плащали ама скоро ще залязат и не искам да рискувам , а с нещо младо има повече шанс :)
 
Става да продаваш продукти на много фирми. Дори е препорачително според мен. Въпроса е да не продаваш един и същи продукт на две фирми на една страница. Но представи си продукти изброени с рейтинги и твоите препоръки. Тогава хората ще разгледат всичките и може да им хареса еди какво и така да купят :)
 
@Blinky

Сигурен ли си за афф & адсенса заедно на един сайт ? :)
 
Афф + адсенс не особено добра идея. Ако потенциален клиент не хареса продукта и кликне на адсенса за да види други продукти ще спечелиш 5ц например, ако кликне на твои афилиеит линк за конкуретна програма може да спечелиш и $50 (все пак тои търси това което предлагаш)
 
coolice каза:
Афф + адсенс не особено добра идея. Ако потенциален клиент не хареса продукта и кликне на адсенса за да види други продукти ще спечелиш 5ц например, ако кликне на твои афилиеит линк за конкуретна програма може да спечелиш и $50 (все пак тои търси това което предлагаш)
Да и аз така си го обяснявам, идеята да са едновременно не е много добра, но ако някой има желание, винаги може да комбинира. Аз лично никога не бих. Поради причината че потребителя ще се огледа за алтернатива на сайта ми и ще ми избяга преди да съм се пробвал да му продам. Това е като в магазините за цигари един до груг. Ако не ви хареса дори и изражението на продавача, другата алтернатива е на една крачка до вас. А тук е още по лесно - на един клик разтояние.

Така че е по-добре да се съсредоточи даденият webmaster към определен модел за печелене, и ако трафика ти търси продукта който предлагаш, ще е тъпо да му предоставиш и конкуренцията на сайта си, на който той може да купи от теб необходимият му продукт/услуга. :) Това е моето мнение, но има и други мнения по въпроса.
 
Най-Накрая го започнах ;)
http://burn-fats.blogspot.com/
На няколко минутки е ;)
Споделете мнение :) Къде какво да променям ;)
Ако някой иска партньорство да пише :)
 
ZzZaPyr каза:
Най-Накрая го започнах ;)
http://burn-fats.blogspot.com/
На няколко минутки е ;)
Споделете мнение :) Къде какво да променям ;)
Ако някой иска партньорство да пише :)
"Fast Weight Loss" ;)

Сложи менютата на английски, така ще зачудиш посетителите с английско съдържание и български менюта на Blogger.
 
Митака каза:
ZzZaPyr каза:
Най-Накрая го започнах ;)
http://burn-fats.blogspot.com/
На няколко минутки е ;)
Споделете мнение :) Къде какво да променям ;)
Ако някой иска партньорство да пише :)
"Fast Weight Loss" ;)

Сложи менютата на английски, така ще зачудиш посетителите с английско съдържание и български менюта на Blogger.
Много се чудих за това заглаиве дали е правилно :)
Мерси ;)
 
Имаш грешка в подзаглавието:
Safe , effective and natural weight loss programs

Преди запетаята не трябва да има интервал. Само след пунктуационни знаци се слага интервал.

По-надолу имаш още 7 такива грешки.
 
happyslacker каза:
Имаш грешка в подзаглавието:
Safe , effective and natural weight loss programs

Преди запетаята не трябва да има интервал. Само след пунктуационни знаци се слага интервал.

По-надолу имаш още 7 такива грешки.
Aз съм свикнал да пиша около запетаята интеревали навсякъде :)
не знаех че е грешка ;)
 
coolice каза:
Афф + адсенс не особено добра идея. Ако потенциален клиент не хареса продукта и кликне на адсенса за да види други продукти ще спечелиш 5ц например, ако кликне на твои афилиеит линк за конкуретна програма може да спечелиш и $50 (все пак тои търси това което предлагаш)

:idea: А ако сложиш кодче с попъп след затварянето на страницата ти (както примерно при www.register.com ) и в него има адсенс - свързани с уейт лос (примерно) :wink:
 
Така звъчи добре, но имай предвид че има и блокове за тези прозорци в браузаритре. :)
Аз лично използвам такива. :wink:
И това със запетаятя, да грешка си е, но може и така. Но е по-добре да ти е добре подредено. Нали ще ти е на страницата отгоре. Може да прави впечатление на някой посетители. Такива които обичат да гледат и имат набито око. :wink: :roll:
 
takamato каза:
:idea: А ако сложиш кодче с попъп след затварянето на страницата ти (както примерно при www.register.com ) и в него има адсенс - свързани с уейт лос (примерно) :wink:

Google забраняват да се слагат техни реклами в изскачащи прозорци.
 
А какво ще кажете за Text Links Ads - не съм сигурен дали е пише така - имам предвид програмата , чрез която продаваш място на сайта ти . Не е ли по-добър избор от AdSense - защото в AdSense всичко зависи от кликове , един месец ще направиш $1000 , друг $100 , а с TLA взимаш някакви конкретни и сигурни пари :roll:
 

Горе