Affiliate - правила за отчитане на продажба ?

maiak

New Member
Здравейте,
Въпросът ми е за афилиейт програмите и по-точно отчитането на посещение/продажба след време, когато клиента се насочви направо към основния сайт. Как да разбирам този текст:

"...we know to credit you when a purchase is made, even if it is made up to 90 days later..."

Значи ли това, че ако от моя сайт съм изпратил посетител и той е купил стока, /останал е доволен/ и след 90 дена директно е посетил основния сайт /прескачайки моя/, и купил стока, аз ще получа комисионна?
 
на 91 вия ден вече не важи коя е тази програма ГБ дават лаифтаим куки (освен ако не си изтрике кукитата) затова наи добрата опция е темпелит на домеин все едно ти си шопа Private Label Reseller
 
В рамките на 3 месеца ще получиш комисионна.
За продажби извършени след този срок няма да получиш нищо.

Аз не знам за човек, с кредитна карта или PayPal, който да не си чисти Temporary Internet Files / Cache, а с това и кукитата поне веднъж дневно ;)
 
Не е точно така. Преди един месец си отворих нов акаунт към генбъкс, за да се запиша през реферала на кулайс, блинки и арсенал, като стария си го запазих.

Е откакто нямам никакви линкове с id-то на стария акаунт, имам 4 поръчки през него. От генбъкс казаха, че мога да не го закривам. :mrgreen:
 
ГБ е с лайф таим куки :) докато има програми при които е по кратко а някои като амазон нямат кукита затова темплеит и праивът леибъл риселъра рулира ( с брандабъл домеин)
 
Отговарям на въпроса на coolice - програмата е на forzieri.com
За участие с тях трябва да имате сайт, който минава през проверка, че е подходящ. В момента чакам да ми върнат майл с отговори /зададох им и въпроса за 90те дни/.
 
Реално програмата не е на forzieri.com ами по-скоро на http://www.linkshare.com/index.shtml
Всички сайтове, които предлагат там афилиейт програми са с лайфтаим на кукитата, max до 120 дни.
 

Горе