AI / Neural Net - как?

EliaCapaccio

Well-Known Member
Пробвал ли е някой и как се поставя началото? Какъв код се пише като стартов?

Има ли специфичен код за да прави изчисления и само да развива възможности неограничено но по зададена насока? За нещо базово говорим.
 
това не може да се обясни във един пост ако нямаш основата... отделно ML е по-доброто в момента
 
За какво приложение става въпрос, защото AI е много обширно понятие? Аз се занимавам с разпознаване на изображения и ако имаш конкретен въпрос в тази област, мога да ти дам насоки какво да четеш.
 
Пробвал ли е някой и как се поставя началото? Какъв код се пише като стартов?

Има ли специфичен код за да прави изчисления и само да развива възможности неограничено но по зададена насока? За нещо базово говорим.
Ти пък да не чуеш нещо...
 
Като за начало разбери как изобщо работи една елементарна невронна мрежа и после мисли за код. "Hello word" на невронните мрежи обикновенно е алгоритъм за разпознаване на ръчно написани цифри от 0 до 9, но дори това е доволно сложен проект..
 
Гледах че има изработен AI за разпознаване на резултат на футболни мачове. Колко време им е отнело според вас?

Искам AI на подобна игрова или изчислителна на резултати тематика. Като онзи AI който размаза най-добрите Покер играчи и им обезмисли съществуването.

Да речем че искам да започна с AI за Сантасе, Покер и Шах.
 
Последно редактирано:
Гледах че има изработен AI за разпознаване на резултат на футболни мачове. Колко време им е отнело според вас?

Искам AI на подобна игрова или изчислителна на резултати тематика. Като онзи AI който размаза най-добрите Покер играчи и им обезмисли съществуването.

Да речем че искам да започна с AI за Сантасе, Покер и Шах.
Тези неща не са за начинаещ. В момента и аз се уча да създам AI, но определено ме очаква още много много четене и учене.
Поздрави
 
Гледах че има изработен AI за разпознаване на резултат на футболни мачове. Колко време им е отнело според вас?

Искам AI на подобна игрова или изчислителна на резултати тематика. Като онзи AI който размаза най-добрите Покер играчи и им обезмисли съществуването.

Да речем че искам да започна с AI за Сантасе, Покер и Шах.

Колко опит имаш в програмирането ? В математиката ?
Ако отговора и на двете е 0 - тогава 3-4 години не ти мърдат.
 
Преди време и аз се бях запалил да прогнозирам футболни резултати, но се оказа трудна работа. Ето една статия, писана от екип от Технически университети в Германия и Белгия на тема "Prediction of the FIFA World Cup 2018" - https://arxiv.org/pdf/1806.03208.pdf
Интересен модел са измислили, но не са успели да познаят световния шампион :)
 

Горе