Ajax chat ?

krasimir00

New Member
Здравейте.
Имам сайт,който в момента се доразработва,нещо като социален сайт и ми се иска да си сложа чат между потребителите.Чата ми се иска да наподобява нещо като този във facebook,но доколкото знам този тип чат иска огромна разработка и не се знае дали ще ни е по силите.Въпросът ми е има ли някакви други варианти.Ползвате ли ajax chat и евентуално някакви препоръки да дадете.
 
От: Ajax chat ?

Кой да чете...... а и бутона "Подробно търсене" сте го направили да не се вижда :mrgreen:
нещо като <H2>Подробно търсене</H2> ми се върти из главата:D
 
От: От: Ajax chat ?

Явно трябваше да ползвам търсачката,има няколко теми за ajax chat ,извинявам се.
В момента се чудя колко би натоварвал хостинга един такъв чат.Ако има примерно 3-4 хиляди човека които си чатят, дали споделен хостинг би ми свършил работа или задължително трябва да е vps ?
 
От: Ajax chat ?

едва ли има такъв сайт в българия честно казано където повече от 1000 души ще чатят едновреммено ? но все пак като за начален тест на скрипта пробвай на споделен :) а вече ако се издигне сайта , просто няма как да не си на vps
 
От: Ajax chat ?

едва ли има такъв сайт в българия честно казано където повече от 1000 души ще чатят едновреммено ? но все пак като за начален тест на скрипта пробвай на споделен :) а вече ако се издигне сайта , просто няма как да не си на vps
Сайта е на английски и е предназначен за международна аудитория и затова питам,за да знам какво да очаквам ,ако в един момент се накачулят доста хора едновременно да чатят.
 
От: Ajax chat ?

Сайта е на английски и е предназначен за международна аудитория и затова питам,за да знам какво да очаквам ,ако в един момент се накачулят доста хора едновременно да чатят.
Нормално е първо със споделен хостинг и после с VPS. Освен ако още при създаването не се регистрират 5000 души и всички те изпълняват един скрипт едновременно :)
 

Горе