Alibaba оглежда Варна за логистичния си център в Европа

tipto

Active Member
"Стоките от китайския гигант за онлайн търговия Alibaba ще са с 20% по-евтини и ще идват в рамките на 2 дни. Това ще бъде възможно, ако компанията позиционира логистичния си център за Европа във Варна.

След като стоките ще се складират у нас, митата ще паднат за страните от целия ЕС.

Всъщност първоначално, докато Alibaba навлезе на пазара в България, може да не се усетят трусове при търговците на дребно. На по-късен етап обаче, когато китайският гигант стане популярен у нас всеки ще предпочете да пазарува от него заради ниските цени на стоките."

Ако ви се чете цялата статия
 
Не ми харесват такива новини :) но ти Благодаря.
 
Цените на имотите във Варна рязко скочиха и заплатите станаха по 1600 евро минимална
 
Попринцип ако не им се изпречи някой малоумен чиновник, Варна и като цяло България има шанс за нещо такова. А това ще е много дабре за региона. Обаче има много ако̀-та. Звучи като поредния план за милиардни китайски инвестиции.
 
Не разбирам защо да е проблем това ? Хората ще могат да си отварят от тук магазини из Европа и да продават на много конкурентни цени.
 
През няколко месеца китайци правя мегаинвестиция. Не ви ли омръзна? То не бяха заводи, магистрали.... Черно Море, Шипка, Белене...
Преди няколко години същите китайци "щяха" да си "правят" база на летище Стара Загора, после в Бургас, после нейде из ТИЗ, сега пък дойде ред на Варна. Представям си как българските кметове се събират всяка година за да разпределят кой китайски инвеститор ще позлати общината им, а после китайските делегации си ги поръчват онлайн.
Жалки ставаме вече
 
Цените на имотите във Варна рязко скочиха и заплатите станаха по 1600 евро минимална
Е аз съм във Варна и продължавам да плащам заплати по 600-700 лева и никой не реве. :)
 
Е аз съм във Варна и продължавам да плащам заплати по 600-700 лева и никой не реве. :)

Щом им стигат, аз си знам цената и тя е еднаква и в София, и във Варна и в Сливен.....
 
Последно редактирано:
Това е хубава новина за гр.Варна и като цяло за България ако стане реалност
 
Не мисля, че това ще е плюс за бг онлайн търговията, поне за малките.
 
Локуми, локуми, локуми и към края....
От Министерството на икономиката заявиха пред “168 часа”, че никой от ведомството не е запознат и не е присъствал на подобни преговори за позиционирането на логистичния център на Alibaba във Варна.
 
Щом им стигат, аз си знам цената и тя е еднаква и в София, и във Варна и в Сливен.....
Ти може и да си я знаеш, но като я обявиш в Сливен ще си седиш без работа и ще се върнеш пак в София :)
 
Ти може и да си я знаеш, но като я обявиш в Сливен ще си седиш без работа и ще се върнеш пак в София :)
Зависи на кого я обявяваш, по какъв начин, какви обороти прави и много други фактори. Но ако това те вълнува, стоя в София предимно заради семейството.
 
Докато ГЕРБ са на власт това няма да се случи в България, вижте че досега отрязаха китайците по няколко проекта в които искаха да инвестират. От щатите ще му дърпат ушите на Боко ако пусне по-големи проекти на китайците в България
 

Горе