Alibaba счупи всички рекорди по продажби- $9 млрд. за 24 ч.

Welder

Active Member
Рекордни продажби направи китайският интернет търговец Alibaba. Сайтовете на групата са реализирали продажби за 9,32 млрд. долара в рамките на едно денонощие. Акцията бе посветена на отбелязвания в Китай на 11 ноември "ден на самотните сърца", който е своеобразен аналог на празнувания на запад ден на Свети Валентин.

Активната рекламна кампания, сериозните отстъпки и гигантският пазар позволиха на китайската компания неколкократно да изпревари западните си конкуренти по показатели за най-силен период – коледните разпродажби, предаде ТАСС, цитирана от БГНЕС.

Потребителите са похарчили 3,5 милиарда долара или 60% повече, отколкото миналата година на същия ден (11 ноември), посочи Alibaba в съобщение днес.

Вчерашната разпродажба засенчи най-големите промоционални дни за пазаруване в САЩ, тъй като общите продажби за Деня на благодарността, Черния петък до Кибер понеделника миналата година са се равнявали на 5,3 милиарда долара.

За съжаление беше абсолютно невъзможно да се добереш до изгодните сделки. Всичко изчезваше още преди да си помислиш да натиснеш бутона за купуване. Имайки предвид забавянето в нета, предполагам китайците са имали най- голям успех.
 
От: Alibaba счупи всички рекорди по продажби- $9 млрд. за 24 ч.

Ами не само,
до колкото четох в една статия,
заявки за поръчки са се правили от преди седмица.
Просто в самия ден са били изпълнявани.
 
От: Alibaba счупи всички рекорди по продажби- $9 млрд. за 24 ч.

И аз напазарих един чувал боклуци. Ама да се вредиш за нещо изгодно е невъзможно.
 
От: Alibaba счупи всички рекорди по продажби- $9 млрд. за 24 ч.

А аз имаше един период на липса на 1 продукт и всеки пускаше не знам защо поръчки за него - а той го няма и на всеки се обаждахме и да го питаме може ли да изчака вноса и всеки казваше НЯМА ПРОБЛЕМИ и в тоя ден имах чувството, че имаме магазин само с 1 продукт. Нещо интернета беше откачил и през целият ден опаковахме и го изпращахме тоя продукт.

А после :lol: като проверих, продукта по ключовата дума бил на 1-ва позиция и за това така станало :lol:
 
От: Alibaba счупи всички рекорди по продажби- $9 млрд. за 24 ч.

Пролетарите от комунистически Китай много бедни бе, живи да ги ожалиш :-o
 

Горе