All in One Schema.org Rich Snippets

SoulReaver

Active Member
Здравейте, колеги :)

Правя един сайт на WordPress и се старая максимално да подобря всичко по него, преди да се започне с линк билдинг-а. Току що инсталирах All in One Schema.org Rich Snippets плъгина, за да мога да категоризирам отделните страници и публикации в зависимост от това за какво точно са, защото доколкото се запознах Google обръща сериозно внимание на тази част. Ако някой използва плъгина би ли споделил дали това дава резултат, защото след като го активирах се появява таблица в края на всяка публикация, която съдържа тази информация, а по този начин малко ми се чупи подредбата на съдържанието...
 
Има ли нещо в сетингса, защото няма как дане се чупи. Където и да съм слагал все неговото си знае. Оправих след като писах в коментарите на плъгин страницата. Но няма как да го измислят да е културно и дизайнерски, все нещо се чупи. :)
 
От: All in One Schema.org Rich Snippets

Добавка за рейтинг на текста ще слагаш ли? Ако ще има такава тя си има и снипети, при това ги вади в СЕРП-а. За справки знаеш кои блогове да погледнеш.
 
От: All in One Schema.org Rich Snippets

Има ли нещо в сетингса, защото няма как дане се чупи. Където и да съм слагал все неговото си знае. Оправих след като писах в коментарите на плъгин страницата. Но няма как да го измислят да е културно и дизайнерски, все нещо се чупи. :)

Май за момента ще се размина само с малко редакция на CSS-a на плъгина, защото цветовата схема просто ме убива. Повече ме притеснява това, че под всяка публикация излизат, а четох, че не трябва да ги крия.

Добавка за рейтинг на текста ще слагаш ли? Ако ще има такава тя си има и снипети, при това ги вади в СЕРП-а. За справки знаеш кои блогове да погледнеш.

Има такава, да. Чакам да мине индексирането да видя дали ще излизат рейтингите в резултатите от търсенето. Иначе докато тествах през WMT ако съм избрал ревю за тип на публикацията излиза рейтинга който и давам аз, докато отбелязвам, че това е ревю.
 
Е нали трябва да се виждат. Мен ми е било много страно такива рейтинги в серпа, отиваш на страницата, нема никой. :) Фейковете ги махат. Ако направят и на форумите - за темите и постовете, ще е велико, но за момента няма такива плъгини. Или поне не съм срещал.
 
От: Re: All in One Schema.org Rich Snippets

Е нали трябва да се виждат. Мен ми е било много страно такива рейтинги в серпа, отиваш на страницата, нема никой. :) Фейковете ги махат. Ако направят и на форумите - за темите и постовете, ще е велико, но за момента няма такива плъгини. Или поне не съм срещал.

Разбрах, благодаря :) Сега остава да му дам необходимото време да ги индексира и да се надявам, че някога ще се покажат. Не пречи да опитам с тях и да видя дали това ще се отрази на класирането на сайта.
 
От: All in One Schema.org Rich Snippets

Здравейте, колеги :)

Правя един сайт на WordPress и се старая максимално да подобря всичко по него, преди да се започне с линк билдинг-а. Току що инсталирах All in One Schema.org Rich Snippets плъгина, за да мога да категоризирам отделните страници и публикации в зависимост от това за какво точно са, защото доколкото се запознах Google обръща сериозно внимание на тази част. Ако някой използва плъгина би ли споделил дали това дава резултат, защото след като го активирах се появява таблица в края на всяка публикация, която съдържа тази информация, а по този начин малко ми се чупи подредбата на съдържанието...
Играх си с него преди 3 месеца. Много е далече от All in one. Накрая стигнах до собственоръчно писани темплейти за WP.

Е нали трябва да се виждат. Мен ми е било много страно такива рейтинги в серпа, отиваш на страницата, нема никой. Фейковете ги махат. Ако направят и на форумите - за темите и постовете, ще е велико, но за момента няма такива плъгини. Или поне не съм срещал.
Гошо си е казал (сега ме мързи да ровя за линка) цитирам по памет - "Всичко което не се вижда от юзъра, не се появява в рич снипетите на СЕРПА"
 
За ревю сайтове, магазини и продуктови. Изчислява дадените ревюта дадени за продукта и ги диспейва с SERP-а. Това вдига CTR–а от своя страна. ;)
 
От: All in One Schema.org Rich Snippets

В Webmaster tools са вкарали един раздел Data Highlighter и мисля, че играе абсолютно същата роля. Та влизам там маркирам си всичко както трябва и накрая google ми генерира код с micro data и трябва, това което ми е добавил в оригиналния код да го добавя в сайта. Но не знам как в WordPress да си отворя системните файлове. От контролния панел няма да стане май със сигурност.

И едно въпросче пак ми изниква, значи имам около 60 продукта в сайта. И като ги маркирам с Data Highlighter един път в общата страница където са всички, нужно ли е да ги маркирам после още 1 път и по отделно!?
 

Горе