Amazon.com Associates проблем

danko6

Well-Known Member
1- Преди 8 месеца си направих акаунт в Associates програмата им и ми приеха сайта и всичко ток. Днес акаунта блокиран приходите занулени и ID-тата изтрити останало само главното ID. Пратили ми мейл, че сайта ми не бил одобрен... това 8 месеца след регистрацията, приходи и поне 4 сайта вързани към акаунта.
Нямам сайт под 40 статии уникално съдържание от минимум 1000 думи статия...

2- Влизам сега да пробвам да направя нова регистрация докато чакам бавния им съпорт да ми отговорят и 4 български номера пробвах за верификация от България и на всичките ми пишеш, че на Амазон не е позволено да звънне за верификация до тези номера.....
 
Какъв точно е проблемът, не каза? Не виждам нещо необичайно нито в 1., нито в 2.

upload_2017-11-2_20-28-47.png

Еднакво е положението и почти всички или всички Sillicon Valley + като цяло US/CA компании. Банани за щяло и нещяло, glitch-ове, причини за банани без посочване на причините тип „няма да ти я кажем, за да не я bypass-неш следващия път“ и т.н.


Стандартно.
 
Активирал ли си Тwo steps verification ?
Имаше нещо, че акаунти които не са активирали two steps verification до 31 октомври ще бъдат блокирани.
 
Всичко беше верифицирано да, сйтовете също напълно изрядни без никакви шмекерии, ако има такива при тях или нещо такова. Въпроса е че след 8 месеца ми пращат мейл, че сайта ми не е одобрен и регистрацията ми е изтрита и това:

Unfortunately, we arent able to review an application once its been rejected. If your website has been further developed and now contains appropriate content, youre welcome to submit another application by using the following URL:
https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/join


Първия ми проблем е бана за нищо и приходите от акаунта които отидоха на майната си, другото е че не мога да си направя нова регистрация понеже на стъпката за верификация по телефона не ми пирема нито един Български номер ?
 
My Amazon Associate Account Closed Cost Me 100k And How You Can Avoid The Same

след доста търесне и пълна проверка, че не съм нарушил нито едно от тези правила смятам да пратя тези 4 малки сайта право в кофата на -$1600(съдържание) плюс един по-голям сайт с 300 уникални статии за които дори не ми се смята колко пари дадох....
амазон 10 пъти ми отговориха да кандидатствам отново, ако искам, но без отговор къде точно е проблема за блокирването на акаунта.

Вече дилемата ми е следната, дали да пробвам да закупя от някой акаунт и да пробвам отново (според по-горната статия няма да има успех) или директно да търся друга афилейт алтернатива на амазон.... Ако знаете други алтернативи или имате някакъв съвет ще ми е от полза, понеже сайтовете добре се котираха с амазон и сега просто нямам идея какво да ги правя...

15 пъти пробвах да регистрирам нов акаунт от България и верификацията им при мен изобщо не работи на тия идиоти, шибаните индиици от съпорта им само ти повтарят скрипта които са им задали и си седим на едно място...
 
Към него ще се опитам да насоча част от съдържанието, но просто повечето ми статии са за продукти които не се продават при тях.
Infolinks гледам също е някаква алтернатива, но не плащат много изгодно...
При създаването на нов акаунт стигна ли до верификация на номера +359
Amazon is prohibited from making calls to the number you have entered. Please enter a different phone number and try again.

Псоледно ползвах тулчето на Амазон за Wordpres и откъм дизайн се котираше страхотно със сайта ми и беше супер свежото:
screenshot-5.png
 
Последно редактирано:
Нови домейни, нови hostings и пренасяне съдържанието от предните 4 сайта там, не става ли? Или смяташ, че ще те link-нат по асоцииран content?

Тел., навярно до седмица-две ще го fix-нат този проблем, Не, че не можеш да си купиш карти съседни държави и да тестваш.

Също и разрови из Seller Central Forums за хора, коментирали вече този проблем, изнамирайки темите в съответните подфоруми.
 
Пича от по-горната статия е направил всичко и пак са го баннали без да разбере как. Въпроса е, че като не казват каква е точната причина няма как да променя нищо по сайта, всички изисквания съм ги покрил и затова не съм очаквал някакво блокиране или нещо такова. Те дори са ми писали това:

Hello,

Thank you for applying for the Associate program. Upon review, we are unable to accept your application. A part of our criteria is that your site has to be established with enough unique content. We rejected your application due to one or more of the following reasons.

- Lack of content which is original to your site and beneficial to your visitors
- Pages that are mainly empty when advertisement content is removed

Unfortunately, we arent able to review an application once its been rejected. If your website has been further developed and now contains appropriate content, youre welcome to submit another application by using the following URL:

https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/join

Thank you for your interest in Amazon Associates.


Как да променя нещо като не казват какво е, ще направя нова регистрация и ще пусна пак същия сайт с 300 статии за одобрение към акаунта като главен да видя дали ще ми блокнат отново акаунта.
И получавам 8 месеца по-късно съобщението, че не съм одобрен и ми блокирват акаунта, защото не са ми приели сайта някак супер нереално ми е всичко...
 
Какво имаш предвид под „същия сайт“? Ест. и логично е, че host IP + domain + whois (!) + content трябва да са други, т.е. нищо не пиша тук. Content-а малко трудно, но всеки случай някой трябва да му платиш, за да го „преобразува“ или размести думи/изречения, текст.

upload_2017-11-3_17-30-53.png

Реално от това нищо не излиза. Т.е. НЕ дава отговор дали е:

A) Асоцииран с предния си AZ профил (едва ли) ИЛИ съдържанието (content articles);
B) Просто самото съдържание не е било достатъчно unique или benefit за visitors. На някои хора са им давали причините.​

Т.е. подобен род съобщение за „review app rejected“ ще рече просто „you've received a banana from us“ преведено. А не, че сайтът или сайтовете са били одобрени.

upload_2017-11-3_17-36-14.png

upload_2017-11-3_17-37-10.png

upload_2017-11-3_17-37-47.png

https://affiliate-program.amazon.com/help/operating/agreement

Всичко може да е, кое да е от 4-те или комбинация от тях, или друго, за което пише в agreement-а.

Прерови в 100-тина tabs из форумите и др. блогове, и сайтове с подобни истории по кл. думи. Много повече отговори навярно ще се открият, отколкото тук по-горе съм изсипал.
 
Сега в процес на проверката, в единия от 4-те малки сайта съм създал страница Продукти и вътре е ползван плъгина
WooCommerce Amazon Affiliates - Wordpress Plugin
При което имам качени 100 продукта, като изображенията са свалени от сайта на Амазон качени са на моя сайт добавена е цена и Add to card и при натискане на добавяне в кошницата редиректва към Амазон продукта..... Въпроса е, че дори не съм закачил старинцата към менюто и напълно съм забравил за нея, а е направена преди 5-6 месеца... не знам може и от това да е... Ще чета и ще гледам, но със сигурност първо смятам да пробвам отново с един от старите сайтове които знам, че всекидневно се пише в него и е перфектен откъм правилата им..
 
Последно редактирано:
Да, но ако се използват само снимките с линк или снимки с текст и линк, които те дават няма да ли да бави прекалено много сайта ако на страница имаш примерно 10-тина такива?
 
Супер бави понякога и доста товари този плъгин, но предимно го ползвам за онланй магазини за грабване на продукти, но тук бях решил да правя експеримент и съм ги плеснал така и съм си забравил като нищо. Само заради това смятам, че може да са ме блокнали то наистина на най-скапания сайт от всички....
За верификацията съпорта ми отговори да пробвам периодично просто.... Като чекнах в google за България отпреди септември е проблема та ще търся вариант с USA номер...
 
Аз от няколко дена се мъча да си направя акаунт в Amazon AWS и ми дава грешки при верификацията на телефона. Какво ли не опитах, различни мейли, различни браузъри и не ще. Накрая писах на поддръжката им и ми отговориха следното:
I'm really sorry for the trouble you've had activating your account, and I see this is due to an issue with our automated phone verification system, and I'd be more than happy to help verify your number!
To help get you activated as quickly as possible, we can manually verify the phone number on your account by calling you directly.
Явно имат някакъв проблем с позвъняването до български номера (моя е мтел-ски). Сега чакам да ми звъннат ръчно, защото автоматичната им система нещо се е бъгнала.
 
На Вивател също не става просот им е бъгясана системата, а с чакането на обаждането много често се измъкват и после не звънят :D Все се питам за какво са им тия съпорти като никога нищо не могат да свършат..
 
Нпаравих нова регистрация и пуснах един от старите сайтове за удобрение 100к думи съдържжание поддържан с приятен дизайн. Верифицирак с USA номер от BHW за 4 долара. Сега ми е интересно колко време се чака да разбереш дали става или ще те блокнат пак, от това по-долу според мен 180 дни поне :D
upload_2017-11-7_17-21-54.png
 
А те какво имат в предвид с това „3 x qualified sales“ преди условието беше за 90 дни, да направи 1 продажба или закриваха акаунта, сега това е ново.
 

Горе