Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

venci

Active Member
Здравейте,

имам 2 идентични сайта на различна тематика - WP, Темата е същата и Плъгини са същите които използвам

на каква мислите се дължи следното нещо

Сайт 1
mobile - 60%
desktop - 30%
tablet - 10%

Сайт 2
mobile - 30%
desktop - 60%
tablet - 10%

Т.е при сайт 1 - посетителите главно са от мобилен телефон, а при сайт 2 - главно от десктоп

Нишите са различни, но все пак дали може да се направи нещо и за сайт 2 за да си развия mobile влизанията, и съответно при сайт 1 desktop посещенията

ПС - и двата са удобрени според гугъл за mobile frendly
 
От: Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

Колко точки получаваш на двата сайта от тук:
developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

приблизително еднакви +- 2/3 точки

като на

Сайт 1
mobile - 60%
desktop - 30%
tablet - 10%

сничките не отговорят на изискванията, но пък имам повече влизания от мобилни телефонни

докато на

Сайт 2
mobile - 30%
desktop - 60%
tablet - 10%

снимките съм ги направил да отговарят на изискванията / защото не са много и си поиграх/, но пък имам повече влизания от декстоп
 
От: Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

Един въпрос,
давами да си оптимизирам изображенията, могло с още 6% да ги оптимизирам
вие как ги оптимизирате ?
 
От: Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

Обикновено трябва да са олекотени максимално без да се губи качеството, това става с различни компресиращи .jpg или .gif формати програми
 
От: Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

Един въпрос,
давами да си оптимизирам изображенията, могло с още 6% да ги оптимизирам
вие как ги оптимизирате ?

https://tinypng.com/
https://tinyjpg.com/

Или директно си смъкваш оптимизирана версия от Google PageSpeed услугата там където пише "Download optimized image, JavaScript, and CSS resources for this page."
 
От: Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

аха,
Но примерно на фотошоп на какво качество записвате , за да са оптимизирани
 
От: Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

Качеството зависи индивидуално от самата картинка. Не мога да ти кажа % защото не знам при теб кога ще излязат артефактите и качеството ще се деградира.

Напълно ориентировъчно почваш от 85%, после 75%, и на финала 66%. Ако си ербап пробвай и 50%, но там вече риска от артефакти е огромен.
 
От: Analytics - Аудитория - Mobile Vs Desktop

На фотошоп цъкаш на "Save for web" и си избираш формат...ако изображението ти е фиксирано, гледаш да е със същите пиксели, като мястото на показване в сайта
 

Горе