Analytics и Tyxo

cumo_bg

Member
На скоро обновиха tyxo, всички видяха това, честно казано на мен ми е по-удобен той за моментна проверка на посещенията, аналитикса не ми е толкова удобен. Както и да е, не знам на кой брояч да имам доверие, преди да обновят тухо-то той показваше с 10% повече от аналитикса, обновиха го и показваше с 15% по-малко от аналитикса, преди 4 дни тухо-то показа 2но повече посещения от колкото аналитикса, а сега показва 50% повече от аналитикса :shock::shock::shock: . Иска ми се да вярвам на тухото ама разума ме насочва, че достоверните посещения показва аналитикса... но пък съм направил и собствен брояч, който пък съвсем няма нищо общо с двата брояча. :oops:

Разкажете нещо за вашите наблюдения относно броячите.
Кой е най-добър, за нововъведенията при тиксото и т.н. :)
 
От: Analytics и Tyxo

Tyxo още го правят и не е готово, така че не му вярвай много, поне засега. Аз го сравнявам с histats и като гледам разликата не е много голяма.

Ето тук може да видиш, сложени са двата брояча на един сайт:
histats - http://www.histats.com/viewstats/?SID=1390644&f=1
t
yxo - https://www.tyxo.bg/d/128079/daily
 
За сравнително малки сайтове, разлика почти не се забелязва, но при големи разликата е фрапантна:
1. Посещения
1.1. Според тухо - 6000
1.2. Според аналитикс - 4000
1.3. awstats - 4100
2. Импресии
2.1. Според тухо - 18000
2.2. Според аналитикс - 20000
2.3. awstats - 21500
3. PPV
3.1. Според тухо - 2.97
3.2. Според аналитикс - 5
3.3. awstats - 5.1

Склонен съм да вярвам повече на аналитикса, поради близостта на данните с awstats. Тухо в момента измерва адски грешно.
 
От: Analytics и Tyxo

На един сайт Тухо ми дава уникални посещения при всяко кликване(това 2 пъти досега)
А на друг сайт ми дава от дни,че имам по 1
Отказвам се :mad:
 
От: Analytics и Tyxo

Наскоро опропастиха тиксото, беше си просто и работещо, що им трябваше да го пипат :) ... Сега аналитик и това е. При мен показва с доста голяма разлика посещенията - от 1000 до 1500 разлика на всеки 5000
 
Булшитс. awstats си остава най-добро решение.
 
От: Analytics и Tyxo

Tyxo ми е най-удобен и подреден, но в момента показва с по 150-200 повече спрямо Аналитикса на 1200-1500 посетители. Ползвам и w3counter.com, но са много досадни със предупрежденията си, че ще спрат статистиката ако не си платиш, защото имаш над 5000 импресии.
 
От: Analytics и Tyxo

Тиксото показва повече, защото май отчита някои импресии като уникални. Предполагам че няма да е проблем да го оправят това, а иначе го направиха по-добре от колкото беше преди.
 
От: Analytics и Tyxo

След, като видях новото Тиксо и каква посещаемост показва тотално се отказах да го ползвам.И аз, като ktomov се доверявам на awstats.
 
От: Analytics и Tyxo

Защо не пробвате: wStats.org и да видим дали ще останете доволни?

Защото много се дънеше последно като го ползвах и ми бавеше страницата.
Говоря за сайт с 38 000 посещения дневно при малко не знам как е, но тогава :) (преди пандата да ми резне крилата) го ползвах известно време и се отказах като при почти всяко презареждане на страницата ми или не им се зареждаше кода или бавеше много.

Иначе тиксото в момента на сайта в подписа ми показва почти идентични данни с аналистика като изключим часта с реферациите нещо бърка там, но мисля че ще го оправят.
 
От: Analytics и Tyxo

Според мен и тиксото и аналистика стават има малки разминавания,но аз си ползвам и двете.
 

Горе