Android маниаците да помагат :)

Fozzy

Well-Known Member
Приятели, никога не съм харесвал тези телефони с Android. Нося си една Нокия, желязна (буквално), опускал съм я от втория етаж - без грешка работи. Тънка, малка, абе перфектна за телефон. Телефона винаги ми е трябвал, за да говоря по него.

Напоследък изпитвам нужда, обаче от Андроид телефон. Защо? Не за гъзария и игри, ами ми се налага в ежедневието да го ползвам за работа.

Какво ми трябва? Телефон, който работи бързо в Интернет и който не се товари от включен Скайп + 3,4 прозореца в браузъра.

Защо питам? И сам мога да си избера, но онзи ден разцъках Samsung Galaxy S 2. Страхотен телефон! И по-специално дисплея. Адски много ми допада това, че не е гладък като на останалите, ами е леко грапав. Не мога да обясня как, но е по-различен и ми е в пъти по-комфортно да работя с него.

Предложете някакви други телефони с такъв дисплей, по-новички :)
 
От: Android маниаците да помагат :)

Ако не те притеснява да пазаруваш китайски реплики, бих ти препоръчал веднага - за 200-240$ получаваш телефон с четириядрен процесор и избор на дисплей с големина между 5 и 6 инча ...
Аналог за тези пари няма просто :)

Иначе ако искаш да не се притесняваш за гаранция - Galaxy S2 или S3
 
От: Android маниаците да помагат :)

Не си казал бюджет?
Иначе за бюджетен читав телефон (втора употреба) бих препоръчал HTC Desire.
За нов, не-бюджетен, Самсунг S III :)
А пък щом ти трябва основно за удобен телефон и за работа, по-добре си вземи iPhone 4 (бюджетно) или iphone 5 (по-скъп)
 
За бюджет де да знам. Още не съм преценил дали нов или втора ръка. При всички случаи ако е втора ръка макс 500лв, ако е нов до 1000 да речем.

Иначе тези, които ми предлагате имат ли я тази особеност на дисплея?
 
От: Android маниаците да помагат :)

Аз съм с Galaxy s2 от близо 2 години и съм много доволен. Работи добре и е бърз като цяло, до сега не ми се е случвало нещо да не работи както трябва на него, за това ако го вземеш - няма да сгрешиш. Може и s3, ако ти се дават повече пари, на мен пък той нещо на дизайн много не ми харесва. Iphone не ми харесват, защото са с ios и са по-малки.
 
От: Android маниаците да помагат :)

аз пък бих ти препоръчал този http://www.gsmarena.com/sony_xperia_p-4436.php всичко си има за което се сетиш,става и да захвърлиш някой с него,но не ти препоръчвам :) при мен работи все още.
 
То май най-добре ще е да взема от приятели да разцъкам и да видя кой ще ми лепне :)

Иначе Галакси 2 е готин, ама старичък, така де - като ще е гарга да е рошава.
 
От: Android маниаците да помагат :)

Приятелю, машините които бих взел са три: подредени по предпочитания
HTC One X+ (700-750 лв може да се намери)
Nexus S
Sony Xperia Z
не са евтини но поне 2 години си актуален с тях за всичко.
 
От: Android маниаците да помагат :)

Privileg S7100

Операционна система



Google Android 4.1.1 ( БГ меню)

Брой на SIM слотове



2 слота за 2 SIM карти (Dual SIM GSM), двете карти работят едновременно

Процесор



MTK6577 1GHz Dual core

Памет



512MB RAM, 4GB NAND FLASH


това е малка част от инфото за него
 
От: Android маниаците да помагат :)

Приятелю, машините които бих взел са три: подредени по предпочитания
HTC One X+ (700-750 лв може да се намери)
Nexus S
Sony Xperia Z
не са евтини но поне 2 години си актуален с тях за всичко.

Тъкмо щях да пиша за One X+ - влюбих се в телефона още в момента, в който ми легна на ръката!
Наскоро си играх със S2 American Edition и S3 - и с тях няма да сбъркаш, който и от двата да вземеш. Въпреки, че S3 е наистина по-голямо и по-бързо.
 
От: Android маниаците да помагат :)

Fozzy имам S3 от 2 месеца. Бях пред същата дилема като теб какво да купя. Имах HTC Sensation - НИКОГА не си купувай такъв телефон. Аз го поръчах по приятел да ми го донесе от USA и го ползвах 1 седмица след което седя 3 седмици в сервиза и го продадох. Проблем с батерията ( не държи ), проблем с обхвата ( има си фабричен дефект ), сглобката на панела е покъртителна ( скърца ), имах за капак и проблем телефона сам се изкл
ючваше, защото батерията не уплътняваше хубаво и трябваше да сложа хартийка за да не се размества и да се изключва в джоба. Та после се чудех много какво да купя и се спрях на 3 - HTC One X, Samsung S3, Samsung Note. Предварително този път огледах много внимателно темите в интернет за евентуални хардуерни или софтуерни проблеми с телефоните. Ами HTC One X има често срещан дефект с дисплея, за това се отказах с риска да попадна на такава бройка. Самсунгите се оказаха с най-малко проблеми, както и добра поддръжка на андроида. Единствения проблем на S3 е с дисплея на черен фон, ако си в тъмно помощение се виждат едни черни петънца, които се получават при слепването на дигитайзера за дисплея, защото е Super AMOLED.При мен тези петънца са няколко малки, при някои са много и големи, при някои въобще ги няма. Но нека да отбележа, че те се виждат само на много тъмно и ако правиш нещо на черен фон. Не пречат на работата. Дори вчера излезна новина, че Samsung s3 ще получи ъпдейт първо до 4.2.2 андроид и по-късно Adroid 5.0 , който се очаква да бъде презентиран май месец на Google I/O. Моя съвет е направи първо проверка за дефектите на даден телефон. След като излезна Galaxy S4 спокойно можеш да вземеш S3 втора ръка с гаранция на цена от 500 кинта според мен.Изкачат добри оферти във форума на андроидбг.ком. Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави,
Галин
 
Според мен, ако ще даваш пари, ги давай за high-end устройство, а не просто за Андроид телефон.

Лично аз изтървах влака за Samsung Galaxy S, както и за SGS2 (макар, че бях на косъм да го купя, защото за кратко приятел ми даде да го "разходя"), но тогава излезе S3. Реших, че е крайно време да се оборудвам и макар, че беше доста пари (като за телефон), не бях сменял моята Nokia 6630 от както я взех през 2004 и имах нужда от нещо ново, особено след като имах близък достъп до S2 ;)

Наканих се, взех си S3-ката и мога да кажа, че това е един от най-добрите телефони, защото бях огледал и прочел доста неща, преди да го взема.

Бързината, която търсиш със сигурност ще я намериш в S3. Изключително добре балансиран телефон, който се поддава на модифициране до такава степен, че можеш да му бръкнеш и да му настроиш абсолютно всичко. Ако ти се заиграва, може да използваш Custom ROM-ове, които още по-добре се възползват от хардуерните характеристики на S3.

И най-важното, в момента вече може да се намери на цена от 780лв НОВ с 2 години гаранция, което го прави "Оферта, която не можеш да откажеш", поне за мен.

Ако си решил пък да вземаш последен писък на модата и технологиите - Galaxy S4 скоро ще бъде достъпен и в нашата мила родина, само че на цени от 1200лв+

Относно дисплея - този ефект може да се постигне с протектор, който не е идеално гладък, в смисъл има такива матирани модели, които при допир имат по-голямо сцепление.

Поздрави,
Борисов
 
Последно редактирано:
Според мен грешиш с насоката си към телефон.

НЯМА андроид телефон който да издържа на нормално бизнес натоварване (примерно цял ден разговори, проверка на мейли няколко пъти на ден и разговори по скайп).

Един разговор през скайп от 5-10 минути и батерията ще ти замине. За да използваш телефон с андроид и ще трябва да го държиш постоянно вързан в контакта - леко се губи смисъла.

Според мен не ти трябва телефон, а таблет - повечето държат по 6-9 часа ПОСТОЯННА РАБОТА - било то гледане на филми, сърфирана в нета или разговори през скайп. Отделно имаш нормална резолюция на която можеш да прочетеш всякакви документи като човек, а не да се кьориш. Цената на телефон и таблет е една и съща, но разликага е огромна.
 
Според мен грешиш с насоката си към телефон.

НЯМА андроид телефон който да издържа на нормално бизнес натоварване (примерно цял ден разговори, проверка на мейли няколко пъти на ден и разговори по скайп).

Един разговор през скайп от 5-10 минути и батерията ще ти замине. За да използваш телефон с андроид и ще трябва да го държиш постоянно вързан в контакта - леко се губи смисъла.

Според мен не ти трябва телефон, а таблет - повечето държат по 6-9 часа ПОСТОЯННА РАБОТА - било то гледане на филми, сърфирана в нета или разговори през скайп. Отделно имаш нормална резолюция на която можеш да прочетеш всякакви документи като човек, а не да се кьориш. Цената на телефон и таблет е една и съща, но разликага е огромна.

Разговори - средно по 1-2 часа на ден. В Скайп само чата ползвам и ми трябва браузър. Без музика, филми и т.н. При тези обстоятелства как мислиш? Ще държи ли?

Таблета кофтито е, че не можеш да си го пъхнеш в джоба. Ако е с таблет, по-добре един нет бук да взема по-тъничък и ще по-удобно ще ми е.
 
Няма нищо общо между таблет и нетбук!

Първо нетбука държи макс 3-4 часа и второ е 3-4 пъти по-тежък, а също и по-обемен.

Разговори - средно по 1-2 часа на ден. В Скайп само чата ползвам и ми трябва браузър. Без музика, филми и т.н. При тези обстоятелства как мислиш? Ще държи ли?

Таблета кофтито е, че не можеш да си го пъхнеш в джоба. Ако е с таблет, по-добре един нет бук да взема по-тъничък и ще по-удобно ще ми е.
 

Горе