ASP хостинг !?

po_taka

New Member
някой има ли впчалелния от бг асп хостинг ?
мисля да пробвам един проект на асп да го направя но от към хостинг нещо много слабо...
ако знаете и в Пловдив да има офис....че лице в лице контакта си е важен.
 
От: ASP хостинг !?

предполагам, че говорим за asp.net? bulhostpro.net ти препоръчвам или hostforasp.net (не съм ги използвал, но един колега е доволен от тях и били по-добре от първите)
 
От: От: От: ASP хостинг !?

Защото по лесно се намира хостинг + още доста неща...
какви доста неща ?

@entwickler така каго гледам почти всичко е на 2005, и май май само с идеята ще си остана :), 10х все пак
 
От: От: От: От: От: ASP хостинг !?


Cost
Zend не е безплатен (from $1495) прай си сметка
- Speed
не е чак толкова голяма разликата
-Platform Compatibility
сякаш има значение
-Additional Costs
както казах Зенд си иска пара, пък и ако не си на mysql пак ще се бръкнеш

-Base Language
в асп имаш ВБс и С# -> два езика, поне аз главно тях мяркам, има и още!

Айде убори ме, като не съм започнал даже с нещата които АСП има а ПХП няма, маи не си ползвал АСП изобщо ? имаш ли идея за какво говориш?

п.п. да не се обаркате нещо, и на мен ми е по-приятно на пхп да пиша :D
 
От: ASP хостинг !?

просто са различни нещата и не може така да се сравняват.
ASP.net е за по-сериозни и мащабни неща... разработката е скъпа и т.н. (аз лично съм такъв разработчик). php (лично мен много ме кефи и хостинг и панели... . са по установени и готини). Има страхотни cms-и на Php и мод-ове и т.н.
 
От: ASP хостинг !?

така е ,

ама виж кво каза пича в началото
По добре се насочи към php ;).

е тва е супер нагло!

Все едно да питам: "От къде да си взема нов аспух за Маздата"
и той да каже "По-добре си купи Опел"
 
От: От: ASP хостинг !?

така е ,

ама виж кво каза пича в началото


е тва е супер нагло!

Все едно да питам: "От къде да си взема нов аспух за Маздата"
и той да каже "По-добре си купи Опел"

Не си ме разбрал правилно. Аз не ти заповядвам какво да правиш, просто си казвам мнението а ти какво ще избереш си е твоя работа. Моята мисъл беше че asp хостинг се намира по трудно и съответно е по скъп.
 
От: От: ASP хостинг !?

е тва е супер нагло!

Ако според теб е супер нагло някой да ти предлага Mercedess S класа, а ти да настояваш за Москвич - ОК :D

П.п. не е ли по-лесно да си инсталираш това ASP на личния компютър?
 
От: От: От: ASP хостинг !?

Ако според теб е супер нагло някой да ти предлага Mercedess S класа, а ти да настояваш за Москвич - ОК :D

П.п. не е ли по-лесно да си инсталираш това ASP на личния компютър?

аз съм си го качил на моя си, както и да е....


аз знам горе долу как е направено пхп-то и къде са му слабите страни,
сега искам да видя и АСП-то и да си преценя кое е по-добре.
Защото пхп-то в началото е супер яко, няма топове, няма дефиниране, няма чувствителост, но... фукнцииите имат....пален баркоч става....


ако искате да направим една тема и вътре да спорим пхп вс асп
и понеже сте повечето за пхп, аз ще застана на страната на АСП и да поспорим, че и без тва ми е интересно
 
От: ASP хостинг !?

Ще споделя лично мнение, което е в страни от темата:

Преди време бях голям мераклия да си напиша сам супер-, хипер-, омега-, ултра як CMS, защото смятах, че всички налични системи имат недостатъци и аз мога да направя нещо по-добро. Тъй като след 1-2 години вършене на дадено нещо ми омръзва, дойде ден, в който ми омръзна да програмирам.

Сега с удоволствие ползвам готови системи и не се занимавам с глупости; почти не си губя времето да пиша нищо, защото има от пиле мляко и само трябва да избереш и комбинираш подходящите налични неща. Рядко може да ми се наложи да изпрограмирам нещо, което не е налично или не е точно такова, каквото го искам.

Т.е. аз лично предпочитам да вложа времето си в нещо, което след някой друг месец ще ми върне многократно вложените средства. Имам предвид, че сега работя за нещо, което след някой друг месец ще работи за мен - например да развиваш афилиейт блог или друг вид сайт, който някой ден ще носи приходи.

А кода, който ще напишеш, сам по себе си няма да ти носи никакви паври, освен ако го продаваш. Ще цитирам отчасти един от членовете на форума: дали ще използваш един или друг език, инструмент или каквото и да било, не е толкова съществено. Важното е, когато в края на месеца теглиш чертата, да си реализирал значителен приход. :wink:
 
От: ASP хостинг !?

хехе еми тва е както каза voic4e има толкова готови системи за всичко което ти трябва или ако го няма по добре дай 100 долара ще ти го напишат а това сам да си пишеш CMS-a е най-добре но според мен ти трябва екип от дизайнер кодер и т.н. а ако го правиш сам ти излиза малко по скъпо защото времето е пари.

Ако например направим сравнение кой ще направи по добър блог(да прави повече пари) аз ще те мина ти ще започнеш да си пишеш блог система която ще ти отнеме поне 2-3 седмици а аз ще си дръпна wordpress и за 1-2 дни блогът и дизайнът ще се готови...

Това е лично мнение има просто много фактори. Явно тоя АСП твари доста уиндоуските машини кой знае..
 

Горе