AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - помощ да го подкарам (ползвам)

baydan

Active Member
Привет,
ще си правя сайт с хиляди картинки подредени в отделни галерии по категории и искам да го направя точно както е в този _fishershotcrete.com. Какво имам предвид - създавам да речем 15-20 parent pages и съответно по няколко children pages във всяка parent page. Във всяка children page слагам галерия от картинки.
Когато цъкнете на някоя от parent pages на екрана виждате "таблица" с clickable thumbnails водещи към всяка една от children pages на отворената в момента parent page. Същия ефект го има и когато сте в Home page - тогава обаче на екрана виждате "таблица" с clickable thumbnails водещи към всяка една от parent pages.
Това се постига с инсталирането на AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - _wordpress.org/extend/plugins/autonav/screenshots/.Инсталирал съм от същия автор и Hierarchical Pages Widget. С поледния нямам проблеми, но плъгина не мога и не мога да подкарам!? Тези пусти clickable thumbnails така и не ми се появяват никъде!!?? Пробвах с няколко различни теми - Snapshot 2.2.1, Cinch 1.0.2, Mingle 1.2, Twenty Ten 1.2 и все тая :(.
Четох и по съппорт форума но намерих само един с моя проблем- там се оказа че на човека не му бил активирано glob () function от хостинг компанията му и след като го активирали всичко му е ок. Аз снощи питах по тел и после и писах на суперхостинг.бг как е това при мен и те ми отговориха, че glob () функцията се поддържа на сървърите за споделен хостинг също и "Също така до колкото виждаме на вашият сайт успешно се генерират описаните Thumbnail на снимките, но връзките със самите снимки не работят коректно. Също така не откриваме записани грешки е error_log файла в акаунта или в администрацията на системата. Препоръчваме да ревизирате настройките на темата и плъгина, които използвате. Например в секция "Design Settings" в меню "Default layouts" да изберете съответните layouts."
А може би трябва да дбавя някой код някъде , за да тръгнат нещата? Description на плъгина пише, че "The plugin is invoked with the [autonav] shortcode, with two basic modes: 1.NAVIGATION-.... 2.GALLERY-.... " и съответно са дадени примери за 1. и 2. , но аз съм лаик и не знам тези shortcode дали трябва да ги добавя някъде ръчно??:cry:
Моля зa помощ...
 
От: AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - помощ да го подкарам (ползвам)

Шорткодовете се поставят в съответните страници, за да извикат плъгина. Самата му инсталация не може да му осигури автоматично поместване в темата, или на някоя страница. Така че, постави шорткодовете в страниците - във визуалният редактор, като обикновен текст, явно ти трябва вариант 1;
 
От: От: AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - помощ да го подкарам (ползв

Благодаря много за отзивчивостта! Както казах, аз съм лаик ... просто не ми беше ясно как да ползвам shortcode, къде трябва да го поставя, за да "извика" плъгина :). Още веднъж - БЛАГОДАРЯ, сега вече на всяка parent page ми се появява clickable thumbnails водещи към всяка една от children pages на отворената в момента parent page! Но...сега пък имам друг проблем, с който не мога да се справя пак.... Иде реч за това как на Home страницата ми да се виждат такива clickable thumbnails водещи към всяка една от parent pages (както е и на _fishershotcrete.com) ? Мисля, че това не може да стане автоматично от плъгина както от children към parent pages - просто, защото в parent pages не слагам никакви картинки, там има само генерираните от плъгина linked clickable thumbnails.
Ок, чета в "Description" относно вариант 2.GALLERY следното: "Creates one or more tables of linked thumbnail pictures based on the current page's attachments, or on specified directories of picture files under the uploads directory" и дадения пример с този шърткод - [autonav display="/project2" include="32,37,56"]. Доколкото разбирам по втория(подчертания) начин мога да направя това, за което питам? - ако е така - къде трябва да поставя този шърткод? А и след като в шъртцода променя името на папката, как да изпиша кои точно картинки искам да ми ползва от тази папка за linked thumbnails? В примера тези числа 32,37,56 какво са всъщност - имената на файловете ли?
А първия начин(based on the current page's attachments) какво е всъщност не мога да схвана....

Дано не ставам досаден с подробните си въпроси, но... както казват ...тъп, но упорит :)
 
От: AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - помощ да го подкарам (ползвам)

Плъгина е в състояние да създава галерия, като за целта е необходимо да създадеш папка в wp-content/uploads и да качиш там избраните снимки. После посочваш папката в опциите на плъгина. Тия цифри са имена /нумерик/ на изображения, ако искаш да включиш тях конкретно, а не всички. Това е за Галерията, но не мисля, че това търсиш.
За да си направиш навигация от началната страница, първо създай някоя си страница /именувана Начало например/ и от Settings/Reading - задай за начална страница Static Page и я посочи. Сетне си сложи пак шорткода в тази страница, както досега. Вероятно ще трябва да ползваш и елементи като

postid="category:17" ,

за да вмъкнеш навигиране към определени Категории,
като за начална страница, вероятно към всички, или

postid="риби/костури"

с абсолютен път към дадена страница.

 
От: От: AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - помощ да го подкарам (ползв

Плъгина е в състояние да създава галерия, като за целта е необходимо да създадеш папка в wp-content/uploads и да качиш там избраните снимки. После посочваш папката в опциите на плъгина. Тия цифри са имена /нумерик/ на изображения, ако искаш да включиш тях конкретно, а не всички. Това е за Галерията, но не мисля, че това търсиш.
За да си направиш навигация от началната страница, първо създай някоя си страница /именувана Начало например/ и от Settings/Reading - задай за начална страница Static Page и я посочи. Сетне си сложи пак шорткода в тази страница, както досега. Вероятно ще трябва да ползваш и елементи като
postid="category:17" ,

за да вмъкнеш навигиране към определени Категории,
като за начална страница, вероятно към всички, или

postid="риби/костури"

с абсолютен път към дадена страница.
Привет и пак БЛАГОДАРЯ!
Ок, създадох си страница "HOME" и я посочих нея като зададох за начална страница Static Page. За следващите ти напътствия обаче пак не схванаххх:cry:.Какво всъщност имам предвид:

1. Сетне си сложи пак шорткода в тази страница, както досега.... - Ей тук се омотах, защото моята лаишка логика е такава : шорткода , който ползвах досега е [autonav display="images" pics_only="1"] - добре, доколкото разбирам, той се слага в parent страница и генерира clickable thumnbails от нейните дъщерни страници, с които да навигирам към дъщерните и страници - обаче сега тази моя нова начална страница наречена "WELCOME" не трябва да има дъщерни страници и как тогава плъгина ще генерира в "WELCOME" clickable thumnbails от всичките ми parent страници след като в тях нямам сложени никакви картинки??

2. Вероятно ще трябва да ползваш и елементи като
postid="category:17" , за да вмъкнеш навигиране към определени Категории - какво ще рече да ползваш и елементи като postid="category:17" ?
Дококото разбирам, за да вмъкна в началната страница навигиране към всичките ми главни страници или към нпкои от главните ми само, трябва в шорткода да добавя postid="category:17" ? Ако е така - има ли значение къде, на кое място, се добавя в него, пунктуацията колко е важна- трябва да е отделено със space от другия текст ли? Не че ми е ясно кога и за какво и в кои случаи да ползвам Pages или пък Posts, Categories, но в това postid="category:17" числото 17(или друго някое) какво означава-броя на главните ми страници ли ил неще съвсем друго? Какво трябва да добавя в шорткода в двата различни случая: -ако искам да имам наввигация към всичките ми главни страници или пък -ако искам да имам навигация само към някои от тях?

3. .... или

postid="риби/костури"

с абсолютен път към дадена страница - това трябва да добавя в шорткода, ако искам в началната страница да имам път единствено само към една конкретно посочена страница ли? И в твоя конкретен пример риби/костури риби е име на главна страница, а костури е име на нейна дъщерна страница ли?

Към момента съм създал следната структурата на страниците в сайта ми :
>ANIMALS (главна)
- Cats (дъщерна)
- Dogs (дъщерна)
>FOOD
- Aaam (дъщерна)
- Baam (дъщерна)
>PEOPLE
- Faces (дъщерна)
- Bodies (дъщерна)

Направих една проба с добавяне в шорткода ,
-ето как изглеждаше сайта ми преди да сложа шорткода:
25.07.11-before shortcode 1.jpg25.07.11-before shortcode 2.jpg25.07.11-before shortcode 3.jpg25.07.11-before shortcode 4.jpg

-а така изглеждаше след като ми хрумна идеята да сложа следния шорткод [autonav display="images" pics_only="1" postid="ANIMALS,FOOD,PEOPLE"]

25.07.11-after shortcode.jpg

Поочти се получииии, нооо... както виждаш, на началната страница има пътища към всяка от съществуващите дъщерни страници, а не към главните??
 
От: AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - помощ да го подкарам (ползвам)

Цифрите след postid="category: обозначават id-то на определена категория.
Вижда се като влезеш в менюто Категории в Администраторската част.
postid="риби/костури" е път към страницата ти например от сайта http://voden-svjat/риби/костури - ако разбира се пермалинкс са ти на пейджнейм, това е без значение, просто виж окончанието в навигационната лента на браузъра си.

 
От: От: AutoNav Graphical Navigation and Gallery Plugin - помощ да го подкарам (ползв

БЛАГОДАРЯ!
Схващам повечето неща, които ми казваш, но някои не мога и затова пак пиша :cry: Сигурно не е приятно да пълня форма с лаишките ми въпроси...
Опитах се да ти пиша на лично с предложение да продължим в скайп(ако ти е възможно и желаеш де), за да не задръствам форума с лаишките ми въпроси, но нямам право на лични...Можеш ли да ми отделиш 10-тина минутки в скайп - civilengbg ?
 

Горе