bazar vs prodavalnik

bobbydigital

Active Member
Колеги, гледам че нещо се конкурират яко тези два сайта с реклама по телевизията. Не ми е ясен бизнес модела на сайтовете от какво печелят толкова, че да си позволяват такива рекламни бюджети. Като собственик на сайт за обяви просто не мога да си представя как ще искарат 50-100 бона за да си прокрият цената на реклама.
Въпросите са 3:
1. Колко струва според вас изработването на клиповете
2. Какви са рекламните бюджети
3. От какво печелят толкова че да си позволят тази реклама
 
Така достигат до потребители който не са онлайн много (пример мойте родители и продавалник) те друг сайт за обяви не знаят нищо че ползват имейл и фейсбук гугъл дори не им хрумва да търсят такъв... (но един ден отивам при тях на къщата и ги гледам седнали на лаптопа си ровеха за градински столове) като имаш волюм имаш и униклани обяви и уинкални купувачи - продавачите се научават че посетителите в даден сайт купуват и се завъртат нещата

едно приятелче който не е много по онлайн ... пише урлтата на сайтовете в полето за сърч, незнае че има реклами в гугъл, има имейл (който чете веднъж на три седмици ако му пратиш снимки трябва да му звъннеш да ги отвори или да чакаш цял месец да ги види) и скайп ама не го включва освен на работа да си пише с други треидъри на акции, няма фейсбук, не сваля от торенти, чете само инвестор.бг има 4 поста във форума за 6 години и спортала го чете на аифоните си на който не инсталирал нито един апликеишън повече от 4 години откакто е със смартфони... (решихме да го тестваме знае ли за продавалник) не само че знаеше ами си беше продал старите ските през него... за един ден и беше доволен :)

базар е много стар сайт ама не го знаят много не онлайн хора и продавалник ги изместиха... сега се опитват да наваксат като и те достигнат до такива уникални потребители при който не може да стигнеш по друг начин онлайн
 
От: bazar vs prodavalnik

Мнооого тъпа реклама на базар и в авто и в имоти яко натискат..
НОВИНИ ВЪВ ВЕСТИ БГ
ЖЕНА ПРОДАДЕ МЪЖА СИ ...:cry:

Прос народ, алтава рекалам...
и като си помисля че тези които я гледат и и се кефят са 90% от населиението....:cry::cry:
 
От: bazar vs prodavalnik

да добре, спор няма че достигат до такива потребители, но тези потребители как ги монетизират. твоя приятел например не вярвам да си е направил обявава вип със плащане през борика или да си поръчал куриер през сайта на продавалник.
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

да добре, спор няма че достигат до такива потребители, но тези потребители как ги монетизират. твоя приятел например не вярвам да си е направил обявава вип със плащане през борика или да си поръчал куриер през сайта на продавалник.

създава волюм от уинклани който иначе ги няма с очаквания като се завъртят нещата да ги избият...

ако лятото някой е продавал градински столове например освен през продавалник няма начин да стигнал до родителите ми уникален трафик (купуващ) при наличие на такъв продавачите рано или късно се усещат (виж колко хора от форума правят бизнес там) точно заради уникалния купуващ трафик който са си докарали
 
От: bazar vs prodavalnik

Знам само че Saphire от форума направи логото на Базар. Затова и са ми по - симпатични на мен лично. Не ползвам нито един от двата сайта, но харесвам маркетинговата политика на "Базар".
 
От: bazar vs prodavalnik

Не ги харесвам и двата.

Няма как да харесам сайтове които са сива икономика.
Заради тях фалират много почтенни фирми, които спазват закони и данъци...
Всеки може да изкара 50о лева в продавалника и да не им плати данък нали,
но ако фирма го направи я гонят да я клиецат...
няма как да ги харесам, освен ако не съм сивак или черняк.
 
  • Like
Реакции: spy
От: bazar vs prodavalnik

създава волюм от уинклани който иначе ги няма с очаквания като се завъртят нещата да ги избият...
това е ясно, докарват потребители, стават продажби, въпроса е самите сайтове как печелят от това? смс - не вярвам, банер реклама - не вярвам, адсенсе - пак не вярвам, тогава от какво?
 
впоследвие като го имат трафика очакват да привлечат търговци който да плащат - дали ще се получи незнам... продавалник вече доста време нямат нова реклама но са популярен сайт от топ три на класацията на гемиус (аудиенсе бг)
 
От: bazar vs prodavalnik

Пране на пари и всичко останало е второстепнно
 
От: bazar vs prodavalnik

Тоя гемиус като го чуя и лошо ми става. Ако нямаш гемиус един вид не се надявай на хубава платена реклама. Бтв аз от няколко дена мрънкам да се направи секция във сайта за бизнес чрез подобни сайтове.
 
От: bazar vs prodavalnik

И двата сайта са ми неприятни, до си призная съм ровил в продавалника да огледам за някои продукти. За сега още нищо не съм купувал от там.
В базара не съм влизал от години, дори го бях забравил, добре че сте вие да ме подсетите с тази тема.

А ТВ не гледам че да се образовам от рекламите!
 
От: bazar vs prodavalnik

Ще объркат народа сега с тия ТВ реклами :) Сега ще има масово за незнаещите: "Абе оня сайт за обяви продавалник или базар беше ?"
 
От: bazar vs prodavalnik

Избиват си парите от ВИП обявите - Мой познат само за октомври и ноември им е набил над 200лв в преебалника - Идиотите обаче му изтриха впоследствие обявите без никакво обяснение и сега вече не си пуска платени обяви - Тия верно са царе да убиват работещи бизнеси.

С този темп щеше да им даде около 1500лв за една година, а такива като него сигурно има поне 1000
 
От: bazar vs prodavalnik

Моето мнение е ,че базар дърпат много пари от имот.бг , няма да ви обяснявам как дерат бранша ...... в него съм и всеки четвъртак си го знаем ! но за продавалника незнам
 
От: bazar vs prodavalnik

аз от продавалник съм много доволен

каквото и да не съм пускал съм го продавам до макс 10 минути. Един лаптоп го пуснах и след 5 мин вече купувача ми звънна.
А простотии като банкноти от зимбабве избиха рибата :D
 
От: bazar vs prodavalnik

Продавалник май е добре за частни обяви, но няма добра алтернатива за фирми към момента.
 
От: bazar vs prodavalnik

Базара ако се ориентират правилно ще ги бият - Продавалника разчита на платени обяви и в същото време трие обявите на хората дето рекламират - Аз по голяма тъпотия не съм виждал - Базара ако имат правилно политика с яко реклама по телевизията и с правилно отношение към хората ще им измъкнат платежоспособните потребители и ония много бързо ще втасат
 
Да, Базарът има повече шанс да мине Продавалник, защото си е стар бранд, но в един момент оставиха пазара в ръцете на друг. Онлайн преди време наливаха много. Банерите им не слизаха от някой сайтове. И то на челни позиции. Това е слабото място на Продавалник - онлайн много много не присъства, но като цяло добре се налага като бранд. Няма спор. ;)

На мнението на @mantaman съм, че ако Базара си направят някаква стратегия, ще успеят да се догонят. Защото в момента изостават от този пазар, определено. Продавалник разчита и на ВИП обявите си и чат пат на банер реклама, както и адсенс. ;)
 

Горе