bgreklama.bg - спамери

Странникът

Well-Known Member
Отварям нарочно, и то тук тази тема, за да съобщя, че един от прехвалените партньори на програмата "Успей с нас" - bgreklama.bg са спамери. Винаги съм се изказвал против такива практики, и когато съм писал против това във форума винаги са ми казвали, че уж внимават и те такива неща не правят, че уж само пращат писма на хора които изрично са пожелали това.
Обаче това вече е недопустимо.
В писмото ме кефи и чувството им за хумор - поздравяват ме за спама който са ми пратили: "Поздрави,...".
Обаче другото въобще не е за пренебрегване: "То е еднократно изпратено до Вашия e-mailадрес, който е получен от Вас, от Вашипартньори или от публичното пространство."
Значи, вие се регистрирате някъде, и от там Ви продават имейла и почват да Ви спамят? И това ако не е нагло... .
И разбира се, за да не съм голословен, ето снимка с получения техен спам в една от пощите ми:
spam-2.jpg
attachment.php


И накрая за да не забравя, ще се възползвам от тяхната практика и аз като тях ще завърша с удивителен.
!
 
От: bgreklama.bg - спамери

И при мен е така, явно действат доста масово. Обаче аз лично баш ми дреме от всякакви подобни, свикнал съм един вид, и вече съм придобил навика да не обръщам никакво внимание :)
 
От: bgreklama.bg - спамери

Такива като ги получа и директно в КЗП. До месец почват да ми звънят да оттегля жалбата. Директно целите домейни съм регистрирал :)
 
От: bgreklama.bg - спамери

Ибал съм ги и мен ме спамят постоянно , ама дирекшън с един клик изчезват. Вче почти не обръщам внимание на подобни писма.
 
Само не разбрах какво общо има с кампанията, но карай. :) Няма как да отговаряме за това какво правят партньорите от кампанията. Реално за това ще си понесат последствията и не знам защо са предприели такъв "тип маркетиране" на хората.

И аз съм получавал от тях, но с практиката си съм свикнал да не обръщам внимание. Някак ми идва като нормална част от мейлинг прегледа за деня. А това, че са те...голям шок, няма що, пак някой ги е "изконсултирал" добре. :)
 
От: bgreklama.bg - спамери

Отварям нарочно, и то тук тази тема, за да съобщя, че един от прехвалените партньори на програмата "Успей с нас" - bgreklama.bg са спамери. Винаги съм се изказвал против такива практики, и когато съм писал против това във форума винаги са ми казвали, че уж внимават и те такива неща не правят, че уж само пращат писма на хора които изрично са пожелали това.
Обаче това вече е недопустимо.
В писмото ме кефи и чувството им за хумор - поздравяват ме за спама който са ми пратили: "Поздрави,...".
Обаче другото въобще не е за пренебрегване: "То е еднократно изпратено до Вашия e-mailадрес, който е получен от Вас, от Вашипартньори или от публичното пространство."
Значи, вие се регистрирате някъде, и от там Ви продават имейла и почват да Ви спамят? И това ако не е нагло... .
И разбира се, за да не съм голословен, ето снимка с получения техен спам в една от пощите ми:
Виж файлът 7807
И накрая за да не забравя, ще се възползвам от тяхната практика и аз като тях ще завърша с удивителен.
!

А тъй! Бой по канчето мамицата им мръсна! Вчера цял ден чистих лайна от мейлите ми заради такива боклуци
 
От: bgreklama.bg - спамери

Мръсна напаст са спамерите. Преди няколко дни някакви наглеци дори ми пращаха на имейла оферта да ми продали незнам си колко хиляди имейл адреси на български потребители.
 
От: bgreklama.bg - спамери

Да, и на мен така - 500 000 мейла за 200 лева, деба и кретените.
 
От: bgreklama.bg - спамери

Цитат от моя FB:
Уважаеми [email protected] , добре е когато предлагате за продажба мейлинг листи, чрез електронната поща да се погрижите в хедърите на съобщението да не ви лъсват голите задници:

Received: from client-36-145.speedy-net.bg (client-34-124.speedy-net.bg. [212.117.34.124])

Чудя се дали имам познати в SpeedyNet които ще се зарадват на това

и малко по-надолу....
Аууу днес са по-модерни

Received: from jobsgate.co.uk (jobsgate.co.uk [31.193.141.225])
 
Re: От: bgreklama.bg - спамери

Цитат от моя FB:


и малко по-надолу....

Преди 2 дни, ако не се лъжа, ти четох статуса и ми направи впечатление, че явно правят доста голяма масовка, щом са познали и хора от този бранш да обработват. Също така по спомени видях, че на Калин бяха му пратили за някаква руска салата и пица. Което още повече ме озадачи. :)

П.П: Не искам да се стряскате, но идва Коледа и Нова година, очаквайте увеличение на спама и "атрактивните" им предложения. ;)
 
От: Re: От: bgreklama.bg - спамери

Преди 2 дни, ако не се лъжа, ти четох статуса и ми направи впечатление, че явно правят доста голяма масовка, щом са познали и хора от този бранш да обработват. Също така по спомени видях, че на Калин бяха му пратили за някаква руска салата и пица. Което още повече ме озадачи. :)

П.П: Не искам да се стряскате, но идва Коледа и Нова година, очаквайте увеличение на спама и "атрактивните" им предложения. ;)
Репорт в КЗП...надявам се да ги одрусат с няколко стотачки, като 10 човека пуснат по един репорт ще им хареса.
 
Репорт в КЗП...надявам се да ги одрусат с няколко стотачки, като 10 човека пуснат по един репорт ще им хареса.
Подкрепям. То пък бива бива кретения, ама то път тяхната няма граници. И аз го получих. Салата и пица в Гозила. Много убаво, ама в София нема такова животно, до Пловдив са стигнали и това е. А за тези от bgreklama.bg не знам защо така са преценили. Имах един познат, който правеше такъв ти "маркетинг" и в същото време SEO, и му вкам - "Ти е*аваш ли се с мен?" И мейла и домейна на едно IP. Не беше истински. Та и тези така. Не знам дали са на едно IP, но няма да се учудя ако са. ;)

П.П: Странник, странен избор за подфорум. Поне ника ти лепи в тази ситуация. :)
 
От: bgreklama.bg - спамери

Само не разбрах какво общо има с кампанията, но карай.

П.П: Странник, странен избор за подфорум. Поне ника ти лепи в тази ситуация. :)



А, избора ми за подфорум, къде да пусна темата хич не е случаен. Мислех да пусна темата на друго място, но когато потърсих дали те присъстват във форума и с изненада ги намерих сред медийните партньори на "Успей с нас". И за това го направих нарочно, защото както споменах в поста си - гледам, че тия образи са записани като партньори на програмата "Успей с нас". А целта ми е да покажа, как те с това действие уронват реномето, престижа на тази програма, която в началото си имаше добри намерения, но в последствие както не един път съм казвал се превърна в проекта "Не успявай с нас!"

Ако бях на организаторите на този проект, щях да ги премахна веднага bgreklama.bg от медийните партньори, защото лично на мен такива спамери и "професионалисти" не ми трябват, аз не искам да "Успявам с тях".
 
От: От: bgreklama.bg - спамери

А, избора ми за подфорум, къде да пусна темата хич не е случаен. Мислех да пусна темата на друго място, но когато потърсих дали те присъстват във форума и с изненада ги намерих сред медийните партньори на "Успей с нас". И за това го направих нарочно, защото както споменах в поста си - гледам, че тия образи са записани като партньори на програмата "Успей с нас". А целта ми е да покажа, как те с това действие уронват реномето, престижа на тази програма, която в началото си имаше добри намерения, но в последствие както не един път съм казвал се превърна в проекта "Не успявай с нас!"

Ако бях на организаторите на този проект, щях да ги премахна веднага bgreklama.bg от медийните партньори, защото лично на мен такива спамери и "професионалисти" не ми трябват, аз не искам да "Успявам с тях".

Прав си, но тя кампанията нещо замря, така че ....
 
От: bgreklama.bg - спамери

Кампанията не е замряла - живее чрез нас ;)

Относно агресивната спамърска практика, надявам се собствениците на bgreklama.bg да вземат поука от темата и да променят стратегията си.
 
Re: От: bgreklama.bg - спамери

А, избора ми за подфорум, къде да пусна темата хич не е случаен. Мислех да пусна темата на друго място, но когато потърсих дали те присъстват във форума и с изненада ги намерих сред медийните партньори на "Успей с нас". И за това го направих нарочно, защото както споменах в поста си - гледам, че тия образи са записани като партньори на програмата "Успей с нас". А целта ми е да покажа, как те с това действие уронват реномето, престижа на тази програма, която в началото си имаше добри намерения, но в последствие както не един път съм казвал се превърна в проекта "Не успявай с нас!"

Ако бях на организаторите на този проект, щях да ги премахна веднага bgreklama.bg от медийните партньори, защото лично на мен такива спамери и "професионалисти" не ми трябват, аз не искам да "Успявам с тях".

Логиката ти е на 5-годишен. Но щом си вярваш, това е важното. Те са промотирали кампанията Успей с нас, после са направи глупост със спам и това е. Не намирам грам общо между двете. Това, че утре аз се изтаквоам пред парламента, пак ли ще пуснеш тема в тази секция, защото съм част от форума, и кампанията и не знам си какво. :) Баце....плийс. :)
 
Re: От: bgreklama.bg - спамери

Кампанията не е замряла - живее чрез нас ;)

Относно агресивната спамърска практика, надявам се собствениците на bgreklama.bg да вземат поука от темата и да променят стратегията си.

Да, така е. Имаме и честно нови материали:

lyw1.jpg


ФИФИ, сложи банер на кампанията ни тези дни. Иначе не е като в началото, да, но пък си я има и си се отнася за форума. :)

Който иска може да драсне някой друг ред за нея. ;) Все още си тече тук.
 
От: bgreklama.bg - спамери

$INeed$ - име се гради цял живот и се разваля само за секунди. Но ако това което правиш се отразява и на професионален аспект, това няма как да се пропусне. Просто си носиш последствията и това е.

А в конкретния случай това е една лоша практика и тия образи ще си носят последствията. И с тези свои действия показват какво не трябва да се прави, но ако няма кой да покаже тези лоши практики, то те могат да заблудят хората, които тепърва навлизат в тази сфера на бизнес. А знаем много добре как завършват спамерчетата, нали?
 
Re: От: bgreklama.bg - спамери

$INeed$ - име се гради цял живот и се разваля само за секунди. Но ако това което правиш се отразява и на професионален аспект, това няма как да се пропусне. Просто си носиш последствията и това е.

А в конкретния случай това е една лоша практика и тия образи ще си носят последствията. И с тези свои действия показват какво не трябва да се прави, но ако няма кой да покаже тези лоши практики, то те могат да заблудят хората, които тепърва навлизат в тази сфера на бизнес. А знаем много добре как завършват спамерчетата, нали?
:D :D :D

Аз какво те питам, ти какво ми отговаряш. :)

Това урок по кризисен PR ли е или се опитваш да ми кажеш нещо. Не ти разбирам логиката. Как връзваш двете събития. От едната страна секция, в която хората се учат и потребителите на форума помагат. А от друга някой си се о*рал с мейли. :) Бил медиен партньор. :) Да извадим кълбото и да напишем кой следащ медиен партньор ще рати спам или нещо друго щуро. :) Че да ги вадят от там още отсега. :) Поне ми е забавно като ти ги чета. :)
 
От: Re: От: bgreklama.bg - спамери

Поне ми е забавно като ти ги чета. :)

Радвам се, че те забавлявам.
 

Горе