BHW trollin' in the deep :D

SeoKungFu

New Member
И така, снощи попадам на едно фейсфуцк адче, което ме води в един thread на BlackHatWorld, където някакъв юнак-смелчага продава линкаж в издания като HuffPo, Forbes, WSJ, NYT и подобни. Списъченца, цени, обеснения...

Минах оттам само да видя какво точно предлага, както и да му напиша, че в тези, и много други сайтове( десетки хиляди върху десетки хиляди други ! ) линкове взимаме почти регулярно( между няколко пъти понякога няколко-, понякога ежемесечно, до няколко пъти седмично ), и при това на по-добри условия - ресурса, който инвестираме и като пари, и като човешки усилия е много по-изгоден. И нашите източници са далеч по-разнообразни и богати. Единствената инвестиция е работа( основно моя, плюс хората, които обучавам и работят по linkbuilding-а ) и време. Пари за линкове НЕ даваме !

Те, подобно на всякакви подобни ощипани путчици ме "наказаха", щото съм им бил тролил sales нишката...Нищо, да са живи и здрави, препцувах ги, за да ми е хубаво на душата и си заминах.

Днес, встрани от дори гореизброения факт, че редовно имаме линкаж на хипер добро ниво, имаме два ( 2! ) линка в една ( 1! ) статия на един от въпросно изброените, а именно - WSJ ( Wall Street Journal ).

О, а дори сега-засега само подгряваме !

Amateurs gonna amateur !
Deal with it !
 
Последно редактирано:
От: BHW trollin' in the deep :D

А превода? Или подскажи поне на какъв език си писал, че и Гугъл се затръднява?
 
От: BHW trollin' in the deep :D

по принцип не си прав, в случая си им натролил темата, всеки има право да продава / купува каквото сметне за добре. Ако беше купил сървис и е лош, ок, коментирай, но в случая си е баш тролене.
 
От: BHW trollin' in the deep :D

Понеже съм виждал линковете на @SeoKungFu ще ви кажа че наистина е така и няма шега, няма измама. Ако са ви големи топките вие вземете/дайте интервю от/със Krugman или Stiglitz и ги помолете някак така "небрежно" във следващата статия да ви линкнат сайтчето/фейсбук страничката или там със каквото се занимавате.

Общо взето това което там се опитват да направят е ето така:
1. Пишман търговец Х пуска обява че продава S-Klasse за 100k (изберете си валутата) със отстъпката като за "наш човек" защото струвал нещо като 150-200k. Всъщност той е прекупвач, но във интернеда никой не знае че си куче. (много стара интернед шега от един комикс)
2. Във темата "слочайно" влиза оригинален търговец който продава на месец 1000 S-Klasse (във ЛОШ месец!) и казва "ма ти що толкова скъпо го продаваш? от мен ако го вземат ще им излезе $50k обаче имат сервиз, гаранция и т.н. Ей на днес продадохме 20, а е едва обяд."
3. Ада се отприщва тип "Другари! Дайте да дадем"; "ама вие биете негрите"; "комунист/капиталист/ционист/анархист/ильоменат/фашист/etc" pick one.
4. Честния търговец бива баннат във името на "гоУемата далавера"

Често срещано...
 
От: BHW trollin' in the deep :D

По въпроса дали съм прав: не се съобразявам с правила, не ги признавам, в чието създаване не съм участвал :) Решил съм да напиша това - написал съм им го ! Feel free to feel free.

Видял съм някъв аматьор да продава линкаж, който ние грабим с пълни шепи - нахранил съм го, защото така съм решил :D !

Не за да си чеша егото и за да си мерим линковете, а защото обичам работата си и съм щастлив с резултатите. До еуфория !

Ето линк профила на една-единствена статия, не е най-добрата, но илюстрира ситуацията. Общо-взето това е направо ежедневие. Статията е на малко по-малко от месец.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/15yVw0yg1HlJtYjhhCvKPkrsKCU87wYZaQsQSFsC71n0/edit?usp=sharing

NJoy !

First rule of Real Deal LinkBuilding is You Do Not Talk About Real Deal LinkBuilding - YOU JUST DO IT !
 
От: BHW trollin' in the deep :D

Между другото, линк профила е непълен и то поради леко смешна техническа причина - и дебил::опер-ите знаят, но се подпичкосват и не правят миграцията - имаме https за логнати потребители, и когато вземат оттам, тръгват и линкове, обикновено по-малко на SSL, но вече > 1/2 обиколка около най-близката звезва време се подмотват и не мигрират изцяло на https, с безумно тъпи обЕснения...и това е вредно, загуба си е, щото освен canonical към non-SSL-а, нищо друго няма, и https-линкажа е реално загубен като входящ поток, отива си паралелно. Чакам ги да се наканят да измигриргат :D
 
От: BHW trollin' in the deep :D

И въпросното "ежедневие" за сдобиване на такива линкове е резултат от дългогодишна работа, безброй обучения на дузини върху дузини хора, включая C-suite, и много, много ама много умен, интелигентен, упорит и прогресивен труд.
Не виждам причина да не съм щастлив и доволен, но и не виждам причина и нямам мотивация да се спра дотук, напротив: само сме подгряли !
 
От: BHW trollin' in the deep :D

Писал съм на Небесни Езици, Heavenly Tongues, why askin' ?
 
От: BHW trollin' in the deep :D

По въпроса дали съм прав: не се съобразявам с правила, не ги признавам, в чието създаване не съм участвал :) Решил съм да напиша това - написал съм им го ! Feel free to feel free.

Ами като не се съобразяваш с правила, що мрънкаш, че са те сапунисали? Апропо, сам ли си говориш в последните 4 поста или просто аз не го виждам, че ми стана любопитно?
 
От: BHW trollin' in the deep :D

Ами като не се съобразяваш с правила, що мрънкаш, че са те сапунисали? Апропо, сам ли си говориш в последните 4 поста или просто аз не го виждам, че ми стана любопитно?

От това SEO изперка народа.
 
Kugfou, ти си луд. Прегледай се. Все още има шанс, евентуално.
 
От: BHW trollin' in the deep :D

така ли те се струва бе, пичо, че мрънкам - не ве, кефя се !
 
От: BHW trollin' in the deep :D

ами да, вие като сте нормални - хопа, хопа пофалете се с нещо различно от жопа :D
Аз си праим линкбилдинг на отвъд световно ниво и ме боли дедавия, а вие "нормалните" какво стаа а :D
 
От: BHW trollin' in the deep :D

Ей така докато си говориме чикижийската зехме линкаж от LATimes - нещо необичайно, доса само NYTImes, Bloomberg, WSJ, и подобни :D
ФАКАЙТЕ СЕ :D
 
От: BHW trollin' in the deep :D

НОРМАЛНИТЕ НЕ САМО НЕ ОЦЕЛЯВАТ - НОРМАЛНИТЕ ГО ДУХАТ АХАХАХХААААААААААА :D
 

Горе