Bidvertiser

mantodeus

Member
Здравейте

Някой рекламирал ли е свой сайт при тях ? Някакви отзиви ?
Мисля да ги изпробвам,но ме притеснява,че става някаква бъркотия с ключовите думи като се напишат на български.Искам да рекламирам български сайт и държа да присъстват ключови думи на български,но явно не ги подържат.Някой знае ли нещо повече по въпроса ?

Поздрави
 
От: Bidvertiser

Здрасти,

Аз ги тествам и не съм очарован, ама проявявам търпение.

можеш да видиш тук: http://odgc.net

Ползвам и GA и препоръчвам GA, но може и да се оправят нещата и при Bidvertiser... от скоро разрешиха и БГ ...
 
От: Bidvertiser

Опс извинявай, не рекламирам собствен сайт при тях - моя грешка.
 
От: Bidvertiser

Няма да крия, че малко или много съм фен на Bidvertiser. Не съм ги пробвал като рекламодател, но като издател съм сравнително доволен. Единственият им недостатък са малкото рекламодатели, но не може всичко да е идеално, я. Радвам се, че рекламодателите нарастват.
 
От: Bidvertiser

И на мен първите ми впечатления са много добри,единствено ме притеснява,че вече втори ден чакам отговор от съпорта.
 
От: Bidvertiser

Според мен са мошеници исках да подсиля един сайт с цел да достигна плащане от Г
и пуснах реклама в Бидвертисер ! Първо си изтеглиха парите предварително за една седмица напред бюджета ми беше 5$ на ден , изтеглиха си 35 $ за една седмица ?
ето статистиката за един от дните :



а вижте какво показва аналитикса за същия ден , като уточнявам : в този сайт никога не съм имал директни посещения и след като спрях рекламата в Б. също нямам !



и спрях рекламата сега си стоят 13$ в Б. и се чудя какво да ги правя . Искам да уточня че въобще нямаше никакъв ефект от тези около 200 клика които ми отчетоха от Б. кликовете в Г. така и не се увечиха:(
 
От: Bidvertiser

Те тези данни са неточни дето ги показваш. Иначе аз моите кликове (когато рекламирам) си ги броя по логовете на мой си брояч, който показва кой от къде е дошъл и колко посещения (посещение за час) и импресии е направил. Отклонения са допустими в границите на 5 на 100 клика по причина вероятна грешка при отчитане.
И все пак бомбата на съмнението, която пусна, трябва да се проучи. Аз лично нямам тази възможност, защото не рекламирам чрез тях, но едни вътрешни логове на сайта (ако се направи такава система) спокойно могат да засечат ако наистина има измама.
Ако разчитате само на външни броячи, то много се прецаквате. Понякога свързаностите до сървърите на броячите не са добри, а често сървърите им отхвърлят някой друг уникален (т.е. не само няколко случайни импресии) поради моментни претоварвания.

П.П.:
Не ми се иска да вярвам, че Bidvertiser са мошенници и дано наистина не са.

П.П.П.:
Относно кликовете и ефективността им.
Вероятно очаквате всеки клик да е реален, но той често е автоматичен (това е по-рядко явление, но се случва), симулиран (т.е. кликове от издателите и/или техни хора; това е често срещано явление при ниски цени за клик или алчност) или реален неадекватен, т.е. който просто е отворил сайта ти и си е излязал бързо (тук делът е най-голям). Дори когато е насочена по ключови думи, по мои наблюдения, едва около 1% и рядко повече от кликналите остават като реални посетители и то при условие, че сайтът има с какво да ги задържи. По тези мои груби сметки, вероятно, с тези 200 клика си получил реално 2-5 човека, които навестяват през няколко дена сайта ти. Така не можеш лесно да ги отчетеш, защото тези посетители не всеки ден посещават сайта ти и ти ги броиш за много по-малко (т.е. за случайно явление).
 
Последно редактирано:
От: Bidvertiser

Беше ми изтекла картата,взех си новата и вкарвам информацията :

Card Issuer Response: Transaction was not authorized (Rejection Code: 004)


Не мога да разбера какво не му е наред пък сега ... С тази карта не пазарувам за първи път.
 
От: Bidvertiser

Някой който си е купувал реклама от там да знае случайно да нямат някакви такси за активация на акаунт или ? Имам един купон,активирал съм го,но ми иска да вкарам и карта.Вкарвам я,но ми я отказвам.Имам 2-3 лева вътре,но не мога да разбера защои ми я отказва след като ползвам купон.Не би ли трябвало само да я провери и да приключим до там ?
 
От: Bidvertiser

Имам от няколко дни акаунт, сложих на две места реклама и два реферални бутона, обаче няма рекламодатели за бг - само две реклами се появяват, а на бутоните никой не цъка и ги махнах. Оставих само в една страница една рекламка - 27 цента е направила досега за седем клика.
 

Горе