Bitcoin - неизбежната финансова революция

Martin Radev

New Member
Здравейте, добри хора!!! Предполагам всички от нас, в тази ситуация в България, мечтаят за финансова независимост и допълнителни доходи, а защо не и основни такива. Винаги съм имал нуждата да показвам на хората доброто, а пък ако можех и сам да им го направя - най-добре. Не се притеснявам да давам, защото аз се чувствам богат (нищо, че имам доход под средния), широко скроен съм и с отворено сърце към всички. Може би не всички ще го прочетат, със сигурност няма всички да го разберат, защото на самия мен ми беше страшно трудно за асимилиране, но който има интуиция ще се престраши да нагази по-дълбоко, а шансът да постигне мечтите си ще зависи изцяло от него и благоразположението на световните финансови пазари.


Всичко започна преди 2 години (2015г.) когато съвсем случайно чух думата "биткойн", били някакви си електронни пари. До тук добре, но аз си имам дебитна карта и мога също електронно да се разплащам. Какво им бе толкова специалното на тези "биткойни" нямах никаква представа. Поразрових се в интернет и с дълбоко учудване разбрах, че 1 биткойн струва 460 лева - да, не 46 лева, не 4 лева, а 460. Недоумението вече беше пълно, объркването още по-голямо. Четях, четях - ставаше все по-сложно. Единственото, което тогава разбрах бе, че тези компютърни пари могат да се генерират от самите нас, но и това не разбирах как се случва. Да си правиш собствени пари - легитмни и ликвидни - ами, супер, щом са го измислили хората!


За да разберете идеята на това, което Ви говоря най-добре прочетете ето това - http://danigeorgiev.com/2017/07/05/какво-е-bitcoin/


Това е фундамента, на който да стъпите, за да осмислите нещата и накъде отива светът.


Тази статия ще ви позволи да нагазите в дълбокото, но не чак толкова - отново е сравнително опростена и мисля, че ще се разбере от по-широката аудитория - http://hash.bg/какво-е-биткойн/


Впрочем, общо и двете статии се четат за 8 минути. Не си мислете, че ще ви карам да четете сложни анализи на компютърен език :)


Та, да се върна на историята. Когато разбрах малко повече за този "биткойн" и нещата ми станаха поне мъничко по-ясни си казах, че трябва да се сдобия с поне едно такова. Добре, но 460 лева. Ами това тогава си беше половин средна заплата. Забележете, ако човек искаше да си закупи дори 0,1 биткойна, трябваше да си приготви скромната сума от 50 лева. Петдесет лева за колко - 0,1 биткойна. Не, че знаех какво ще правя с тях, но исках да ги имам. След като се реших на стъпката се сблъсках със следващия сложен проблем - тяхното съхранение. Тъй като това е виртуална валута, не можеше просто да си я сложа в джоба и да съм горд собственик на 0,1 биткойна. Тук идват и т.н. биткойн портфейли. Държа да отбележа, че нещата тук също не са толкова прости, но съм ви подготвил една сравнително опростена статия, която ми помогна и на мен при избора на портфейл за съхранение на електронните пари.


Как да изберем подходящ биткойн порфтейл - http://hash.bg/биткойн-портфейли/


Как да си направя онлайн портфейл в BlockChain.info -

http://hash.bg/как-да-си-направя-биткойн-портфейл/


Тези два изчерпателни наръчника ще Ви свършат необходимата работа при избора на крипто портфейл. Накрая е хубаво да знаете че, ако сте опитали да си създадете виртуален портфейл за крипто валути, той би трябвало да прилича на това:


17P89YCmp6u3QCtyDzAjzRorEVUNC6ha55


И за да съм докрай честен, ще си призная, че не си купих "биткойн". Както казах нещата бяха доста сложни към онзи момент и се отказах, а и парите ми се видяха много. Преди няколко седмици случайно отворих български сайт за търговия с крипто валути и какво да видя - тези умопомрачителни 460 лева за единица "биткойн" бяха станали 4040 лева. Да всеки може да сметне, че това са близо 10 пъти увеличение за 2 години и ако бях малко по-сериозен и настоятелен в любопитството относно този "биткойн"... Няма какво да говорим по-натам, човек се учи от грешките си.


Ето и доказателство към моите твърдения - таблица в реално време за цената на биткойн-а:

https://s.tradingview.com/widgetembed/?symbol=COINBASE:BTCUSD&interval=D&symboledit=1&saveimage=1&toolbarbg=f1f3f6&details=1&studies=[]&hideideas=1&theme=White&style=1&timezone=Etc/UTC&studies_overrides={}&overrides={}&enabled_features=[]&disabled_features=[]&locale=en&utm_source=www.cryptocoinsnews.com&utm_medium=widget&utm_campaign=chart&utm_term=COINBASE:BTCUSD


Връщам се на историята. На 19.07. 2017 с изумление видях, че цената на биткойн е около 4040 лева, а само 3 дни преди това на 16.07.2017г. е била около 3200 лева. Явно е имало някакви сътресения и тук идва моментът да кажа, че тази валута е силно волатилна, което означава, че цената е доста нестабилна на моменти. Няколко дни след достигнатата сума от 4040 лева (може би за около 4-5 дни), цената на биткойна бавно се покачи на 4700 лева и то трайно (пикът беше близо 5000 лева). Ако имах шанса (не, че го нямах преди 2 години когато сумата беше около 460 лева) да се срещна отново с биткойн-а в началото на юли и да видя, че и преди резкия спад от 16.07.2017г. биткойна е държал цена от близо 3000 долара (обърнете внимание, че става въпрос за долари), то със сигурност вече щях да се сдобия с някакво количество биткойни на цена от около 3200 лева. Какво да се прави - времевите обстоятелства са от критична важност.


Цената към днешна дата е 4499.45 лева (в xchange.bg). Не знам за вас, но тази цена е меко казано непосилна за повечето от нас. Разбира се, всеки може да си закупи 0.0223 биткойна за цена от 100.43 лева, но дали има смисъл точно сега при тази крайно волатилна валута. Само и само, да кажеш "Аз имам биткойни и чакам да стана милионер". Надявам се, че ме разбирате какво искам да кажа - нека бъдем търпеливи, защото тя отново ще бележи спад, е със сигурност не до 460 лева (нивото от 2015г.), но спад ще има, бъдете убедени в това. Всеки сам ще вземе своето решение дали изобщо и евентуално колко биткойн-а да закупи.


Навярно помните някогашните потенциални възможности за онлайн печелене на пари, и то най-често в долари. Беше доста трудно да успееш да натрупаш някаква сума, още повече да ти я изплатят. Е, сега пак има подобни сайтове (фосети), но с разликата, че вече събираме части от биткойни или по-точно казано - сатоши-та (Сатоши Накамото - бащата на биткойн-а). Сатошита-та най-просто казано представляват стотинките на биткойна. Интернет прелива от сайтове, които позволяват към вас да потекат безплатни сатошита. Много важно условие към тях е да се отсеят тези фосети, които реално ще ви преведат "заработеното" от Вас към вашия личен биткойн портфейл. Както по-горе казах, в момента цената на биткойн е висока - дали спекулативно или съвсем резонно, тя е висока. Регистрирането в няколко такива фосета за безплатни сатошита се оказва единствената успешна алтернатива за "трупане на богатства", докато не се получи отново някой срив в цената и всички ние да имаме възможността да направим инвестиция във времето.


Аз лично се регистрирах в 10 фосета и да Ви призная, не е чак толкова трудно и невъзможно, човек да прави опити да се погрижи за себе си и за своето бъдеще. Който е имал опит със сайтове за онлайн правене на пари знае - кликане, кликане и пак кликане, но не е чак толкова сложно особено когато имаш благоразумието да имплементираш всичко това на смартфона си. Да, батерията и пръстите са единствените потърпевши. На всеки 10 минути, или на всеки час (зависи от сайта), отваряте съоветния фосет, вкарвате си кода на биткойн портфейла и с няколко клика сатошита-та идват към Вас. Ако сте сериозни и изълнителни, повярвайте ми ще постигнете целта си. От тези 10 фосета (може би най-сериозните за безплатни биткойни) за 3 (три) дни с труд, подплатен със симпатична доза упоритост, разбира се живота ми не се върти само около това, като тегля чертата се получава сумата от 18810 сатошита. Да, за (3 три) дни. Та, ако сметнем какво "богатство" съм натрупал - 18810 х 4499,45 лева = 85 (осемдесет и пет) стотинки :) Тези от Вас, които са прочели статиите знаят, че 1 биткойн = 100,000,000 сатоши-та. Та пак да преговорим 0,00018810 биткойн-а обърнати в лева са 85 (осемдесет и пет) стотинки. Тъй като курса на биткойн, както казахме е силно волативен, при хипотезата, че цената отново падне, сайтовете ще дават още повече сатоши-та (между другото именно това пише във всеки сайт) - абсолютен пазарен принцип. Има ли търсене, цената ще е по-висока (по-малко сатоши-та), няма ли търсене броя на безплатните сатоши-та ще е по-голям. Съответно, ако спадне цената, средната печалба от фосет ще се увеличи, което значи, че ако тези 18810 са спечелени на този висок курс, на по-нисък курс на биткойн спечелените сатоши-та ще са 20 000+ и нагоре. Хората, които са учили икономика се надявам, че са ме разбрали.


Тези 85 стотинки може и да са нищо, но предполагам всички имаме навик да поглеждаме в бъдещето. Прочетете тази статия - https://www.xchange.bg/bg/novini/bi...ateg-ot-uolstriit-prognozira-21-kraten-rastej . Тук се предвижда покачване на цената на биткойн до 2022г., а тя да е между 20 000 и 55 000 долара. Нека сметнем отново 0,00018810 х 55 000 долара = 10, 3 долара или 17 лева и 20 стотинки само за 3 (три) дни. Нека по-дребните душици да оставят инфлацията за сега и да прочетат възможността, която им се дава.


Понеже аз съм рационален човек, който обича да живее опростено, Ви показвам как изглежда моя интернет експлорър на телефона. Никакви досадни сайтове за новини, клюки и глупости - просто 10 (десет) фосета, който избирам когато поискам (колкото по-често, толкова повече сатошита). Най добре е основната регистрация да бъде направена през компютър за по-бързо и удобно попълване, а после през телефона да синхронизирате регистрациите на фосетите.


http://www.img-share.eu/f/images/398/fosetiWefx9Jz.jpg



Ето го и списъка на т.н. биткойн фосети. Може да изберете един, няколко или всичките. Максималният брой е за препоръчване - повече "работа", но и повечко сатошита :)




Това е от мен засега, надявам се да съм ви бил полезен и най-вече да сте ме разбрали. Ако някой се чувства обиден, ощетен или просто иска да обижда, няма проблем. Аз искрено прощавам на всички.
 
Последно редактирано от модератор:
Ако толкова искаш да си полезен, да беше спестил купчината реферални линкове.
Чиба.
 
Принципно може да се изкарат някакви дребни койни с тези сайтове , но най-добрия начин е просто да извадиш пари и да си купиш биткойни (или алт койни)
 
Ако толкова искаш да си полезен, да беше спестил купчината реферални линкове.
Чиба.

Ти чувал ли си за win-win стратегия...очевидно не. Българинът е страшно завистлив народ, не допуска друг да се опита да направи нещо...реферални линкове, а? Хем искаш да му направиш добро, хем те нахока после. Нито ще ти взема нещо ако си ми реферал, нито нищо. НО си казваш "Абе що тоя ще е по-напред от мене", за тва на българскиq казан в Ада няма дяволи, които да ги пазят да не изпълзят нагоре. Бъди жив и здрав!!!
 
 
Ти чувал ли си за win-win стратегия...очевидно не. Българинът е страшно завистлив народ, не допуска друг да се опита да направи нещо...реферални линкове, а? Хем искаш да му направиш добро, хем те нахока после. Нито ще ти взема нещо ако си ми реферал, нито нищо. НО си казваш "Абе що тоя ще е по-напред от мене", за тва на българскиq казан в Ада няма дяволи, които да ги пазят да не изпълзят нагоре. Бъди жив и здрав!!!
Чиба казах. Бюджета ми за реклама на месец е повече от колкото ще изкараш за 10 години с миризливите си линкове.

Първо постигни нещо в този живот, после давай на акъл ...
 
Чиба казах. Бюджета ми за реклама на месец е повече от колкото ще изкараш за 10 години с миризливите си линкове.

Първо постигни нещо в този живот, после давай на акъл ...
Бахти тъпото мислене
 
Бахти тъпото мислене
Благодаря, че има поне един застъпник. В България много хора, които ако направят нещо като тоя форумен "богаташ" се за самозабравят и не ходят сред простосмъртните хорица, които се опитват да постигнат какводо и да е, ама много обичат да дават акъл. Спокойно, бе, мистър-реклама, не си мисли, че Вселенския закон ще те пропусне ;) И не смей да ме гониш, щот тоя форум не е твой, като не ти харесва, изчезни от моята тема!!!
 
Бахти тъпото мислене
Бахти "ЕнтеЕлегентоно" парче си :D

Значи според твоя супермозък е тъпо хора с изграден реален бизнес да не се връзват на всеки пишлигар, който е открил топлата вода със спаменето на реферални линкове по форуми?
А този гений е уцелил и форума ... тук всички трева пасат и за бити коне не са чували :)
 
Бахти "ЕнтеЕлегентоно" парче си :D

Значи според твоя супермозък е тъпо хора с изграден реален бизнес да не се връзват на всеки пишлигар, който е открил топлата вода със спаменето на реферални линкове по форуми?
А този гений е уцелил и форума ... тук всички трева пасат и за бити коне не са чували :)
Според моя супермозък не беше нужно да си излизаш хейта по този селски начин. Като не ти харесва - не му се връзвай и тва е. Не си ти човекът, който ще казва чиба.
Реакцията ми не е породена от това дали говорим за bitcoin-и или крави, а от това, че човек, който е изградил "реален" бизнес се държи по този начин. Когато дойде някой клиент, който не е на 100% в час с нещата, чиба ли му викаш?
 
Последно редактирано:
Според моя супермозък не беше нужно да си излизаш хейта по този селски начин. Като не ти харесва - не му се връзвай и тва е. Не си ти човекът, който ще казва чиба.

Именно, знаете ли, на 28 години съм, скоро правя 29...омръзна ми в тая България такива отношения между хората...уж велик народ сме, ама като цяло много прост и с много селско мислене, ЕРБАП, ама пред този, който евентуално е под него...няма смисъл...опитайте се да бъдете по-добри хора...
 
Dude.

giphy.gif




ЦЪк
 
Ти чувал ли си за win-win стратегия...очевидно не. Българинът е страшно завистлив народ, не допуска друг да се опита да направи нещо...реферални линкове, а? Хем искаш да му направиш добро, хем те нахока после. Нито ще ти взема нещо ако си ми реферал, нито нищо. НО си казваш "Абе що тоя ще е по-напред от мене", за тва на българскиq казан в Ада няма дяволи, които да ги пазят да не изпълзят нагоре. Бъди жив и здрав!!!
Всеки, който ги превъзхожда с нещо, започва да ги дразни. (българските форумни тролове на минимална работна заплата)
 
Бахти "ЕнтеЕлегентоно" парче си :D

Значи според твоя супермозък е тъпо хора с изграден реален бизнес да не се връзват на всеки пишлигар, който е открил топлата вода със спаменето на реферални линкове по форуми?
А този гений е уцелил и форума ... тук всички трева пасат и за бити коне не са чували :)
Ти и бизнес?! Гевреците около Витошка ти ли ги продаваш?
 
Всеки, който ги превъзхожда с нещо, започва да ги дразни. (българските форумни тролове на минимална работна заплата)
Разсмя ме. От една година чакам призовка или да се срещнем с документи и да си ги премерим и ти като истински лаладжия се скатаваш.
 
Разсмя ме. От една година чакам призовка или да се срещнем с документи и да си ги премерим и ти като истински лаладжия се скатаваш.
Ела да те цунка мама...
Нали не си мислиш, че имам време за човек, който ще брои стотинките за такси до съда?
 
Ела да те цунка мама...
Нали не си мислиш, че имам време за човек, който ще брои стотинките за такси до съда?
О да! Нали си форумния клоун и летиш всяка седмица до чикаго и назад :D

Относно броенето на стотинките - предложението ми винаги е в сила. Среща с разпечатка на финасовите потоци от ТР + справка за изплатени суми на физически лица (в твоя случай фишчето ти за заплата). Мерим си ги и те черпя една ракия.
 
О да! Нали си форумния клоун и летиш всяка седмица до чикаго и назад :D

Относно броенето на стотинките - предложението ми винаги е в сила. Среща с разпечатка на финасовите потоци от ТР + справка за изплатени суми на физически лица (в твоя случай фишчето ти за заплата). Мерим си ги и те черпя една ракия.
Ракия не пия. Само уиски, но ти моето няма как да си го позволиш.
 
Ракия не пия. Само уиски, но ти моето няма как да си го позволиш.
Арлекино, няма човек, който да е прекарал повече от месец в този форум и д те възприема сериозно. Така че остави ги тези лафове за колежките си.
Офертата, която така тактично подмина е в сила. Намери два свободни часа в така напрегнатия си график и докажи, че си този баровец от въображаемият ти живот :D
 

Горе