Blog или портална система да използвам

ddimitrov

Member
Днеска ми щукна идеята че от нямане какво да правя през 6-те часа които спя да пусна едно по скоро информативно сайтче ей така за мой гъдел. Нямам време обаче и не ми се занимава да си пиша аз цялата система и за него. Сайтчето ще е с насоченост статии в помощ на всички работещи с компютри. Ще събира в себе си how 2- та така да се каже. От доста години работя за Download.bg и имам и доста мой статии. Та се чудя за подобна инициатива дали да използвам някоя CMS система като Joomla или да ползвам Blog система или Wordpress? Също мислите ли че ако не му копувам отделен домейн ми го пусна примерно на neshtosi.mitak.info може да придобие популярност?
 
За такова нещо по-добре Joomla, според мен. Що се отнася до домейна, от теб зависи дали то ще придобие реалност или не. Мисля, че mitak.info се помни също толкова добре, колкото dir.bg. Само че така ще изглежда в Google повече като размислите на някакъв хлапак, отколкото като някакви професионално написани помагала. Но пък ако искаш да популяризираш mitak.info или пък просто себе си - давай като събдомейн.
 
Български, международен пък и да си привеждам материалите на англииски не. Аз съм твърдо ЗА едно пълноценно и добро българско интернет пространство. Не гледам от маркетингова гледна точка че в българския уеб пари няма и всеки се насочва към чуждестранен трафик.
 

Горе