Blogger въпроси!

dalasweb

Well-Known Member
Започнах първия си блог спот чикчирик и т.н
и се появиха първите пречки!
Дръпнах си една тема инсталнах я и изобщо не стана като при демото на темата.Бутони на едно място менюто на друго място- защо е така ?- не е като при wordpressa!!!

Цяла седмица вече търся подобна на тази тема btemplates com (темата е на самия сайт btemplates com/ но никъде не мога да я сваля.
 
Предполагам, че темата на бтемплейтс е къстъм т.е. сами са си я моднали и я няма за теглене никъде. Колкото до бутоните, ако са хардкоднати трябва да промениш кода на темплейта - относително лесно е. Вероятно обаче просто са ти разместени гаджетите. Влез в дизайн и виж кое къде стои. Размести ги тук таме - с блогър се свиква много по-лесно отколкото с уордпрес - доста по-просто е

м др относно темплейта може да потърсиш нещо подобно и леко да го промениш според нуждите си. примерно този като структура е подобен http://btemplates.com/2012/blogger-template-thefocus/demo/
 
От: Blogger въпроси!

Търсиш такава тема за блогър или за Уърдпрес?
Защото btemplates е на уърдпрес и темата им не е шаблон от конвейр, а е правена за тях.
 
От: Blogger въпроси!

Търся тема само за блогър и визуално/като схема на менюта и рекламите/ да изглежда като на btemplates
Сега разбирам що няма, всичко се прави за ворда!Иначе си е добра
слагаш си рекламките и категориите и печелиш кинти!
Подобно животно като на btemplates за блогър дали изобщо правят?!

Ако ме иззори този блоггер си купувам един домейн слагам си ворда и си джъткам,но няма да имам посещаемост.Регистрирах блогера и от вчера до днес имам 24 човека посетители ,а нямам дори и пост!Затова харесах блогера!

Едно нещо не разбрах ,да се боря за к.думи ,които не се търсят много в гугле или обратно!
 
От: Blogger въпроси!

Регистрирах блогера и от вчера до днес имам 24 човека посетители ,а нямам дори и пост!Затова харесах блогера!
Това как го разбра, сложил си брояч? Блога ти има вграден брояч, но си сложи и твой, мисля, че най-добре да е Аналитикса, разбира се, при желание може да го комбинираш и с друг. Посещенията които виждаш може да са отчетени от теб самият. Има една настройка в която това се оправя и вече не отчита твоите собствени посещения. Потърси я сред настройките и ще я видиш.
 
От: От: Blogger въпроси!

Това как го разбра, сложил си брояч? Блога ти има вграден брояч, но си сложи и твой, мисля, че най-добре да е Аналитикса, разбира се, при желание може да го комбинираш и с друг. Посещенията които виждаш може да са отчетени от теб самият. Има една настройка в която това се оправя и вече не отчита твоите собствени посещения. Потърси я сред настройките и ще я видиш.

Направих го още при инсталирането на темата и всичкото народ идва от щатите, но клщчовата дума е убиец!
та искам и темата да е убиец:)
 
От: Blogger въпроси!

А какво точно те интересува в тази тема - двете странични ленти ли? Докато намериш подобна тема може да влезеш отново в настройките и после в персонализиране на шаблона и си правиш с три колони да ти е шаблона.
 
От: Blogger въпроси!

Едно нещо не разбрах ,да се боря за к.думи ,които не се търсят много в гугле или обратно!
Е, не е толкова просто. Трябва да има търсения, разбира се. Въпросът е, освен това да не забиеш в някоя препълнена ниша, дето няма скоро да изкласиш
Потърси идеи за keyword research във форума, има доста изписано
 
От: Blogger въпроси!

@Caprice
ок ще погледна за keyword research
но мислим ,че с думата ,която съм избрал избива рибата и толостолоба с нея:)
Вече имам 76 посетители -лелелел, можех да ви покажа блога ,но мне е страх да не ми гепят к.дума,докато се лутам в настройка на шаблона-нали треба хлеб да се яде!
 
От: Blogger въпроси!

Здравеите
Нов сам в Blogger и имам въпроси :)
На 1000 показвания по колко печеля?Има ли значение от коя дяржава са показванията и ако е така показвания от България по колко се печели?
Благодаря предварително :)
 
От: Blogger въпроси!

нищо не печелиш от показване
 
За коя рекламна система говорим, за AdSense или друга? И има значения, БГ рекламодатели не дават много, респективно не е голям пазара като чуждестранния и от там няма как да са повече пари от български блог. Виж, ако е чуждестранен, по друг начин седят нещата. И само та ти кажа, че и от части зависи и от нишата, в която е блога (индустрията).

Добре си ни дошъл и ти пожелавам приятен престой тук. :)
 
От: Blogger въпроси!

Да за AdSense става въпрос, ами като парична сума на 1000 посещения колко е ?
 
Re: От: Blogger въпроси!

Да за AdSense става въпрос, ами като парична сума на 1000 посещения колко е ?
Ясно. Но както написах, зависи от няколко неща. Блог на БГ в ниша рецепти би изкарал с 1000 посещения една сума, а такъв на ЕН в ниша финанси пак с 1000 посещения - съвсем друга. Също така зависи от CTR-а, който имаш. Какъв трафик влиза. Ако си по-конкретен, може да имаш отговор, и той ще е от човек с по-детайли наблюдения. Но е много относително. Ако пробваш, ще видиш. Да речем в момента имаш блог в определена ниша с 20 на ден. Така може да си сметнеш (приблизително) колко би правил със 100 посещения на ден, 1000 и т.н. ;)
 
От: Blogger въпроси!

зависи от цената на клик, да речем че CTR ти е 2%, т.е на 1000 посещения имаш 20 клика. При средна цена на клик от 0.05 евро, това ти прави 1 евро. но всичко е относително.
 
От: Blogger въпроси!

Разбирам благодаря ви много момчета.
Само и това искам да ми стане ясно че сам често нов в тези неща :D
AdSense за съдържание – хост ми пише 1,29% за да получавам приходи трябва ли да си хостна профила защото на AdSense за съдържание CTR на страница е 0,00% а на AdSense за съдържание – хост CTR ми е 1,29% ?
Благодаря отново
 
От: Blogger въпроси!

колеги, как да създам собствен имейл в блогър съдържащ името на домейна , примерно [email protected] ? намерих някакви статии на английски ама не ми е ясно вече платена ли е тази услуга в google apps или е още безплатна ?
 

Горе