BTV - Гледане на реклами в интернет

Sammy

Well-Known Member
Туко що по новините по БТВ, започнаха да говорят как по 10 минути на ден.. може да се прави една средна заплата ... само гледайки реклами във интеренет.. и след това пуснаха репортаж със някъв смешник, който на всяка прегледане реклама получава по 10 цента :X:X:X:X Това беше върха на простотията... :arrow::arrow::arrow:
 
От: BTV са п*дераси!!!

и според тях как става това?
 
От: BTV са п*дераси!!!

и аз го чух това , но важното от този репортаж беше че доходите от този вид труд не са регулирани в нашето законодателство ,
т. е извода е че ако няма някакъв вид договор не се дължат данъци
 
От: BTV са п*дераси!!!

Споменаха ли имена на сайтове - CashFiesta, Spedia и т.н.?

По принцип данъци се дължат. Ако парите са дарение - плаща се данък. Ако не са - пак се плаща. В случая парите не са дарание, а се заплащат за извършване на услуга - гледане на реклами. Не съм сигурен обаче дали трябва да се плащат данъци, ако гледащия реклами не си получи парите.

В днешно време е нормално телевизията да служи за дезинформация...
 
Последно редактирано:
От: BTV са п*дераси!!!

Гледах го и ме издразни. Сега още много такива ще опитат да печелят от интернет с лични PTC кампании, атакувайки форумите. Очаквайте вълни от послания към вас - потенциалните реферали.:lol:
 
От: BTV са п*дераси!!!

И аз го гледах, чудя им се защо подлъгват хората с такива глупости. То бива мерки за изход от кризата, ама чак пък такива. По едно време ми се счу нещо, че някаква организация давали 250 000 долара за откриването на човека, създал някакъв вирус, обаче около мен се вдигаше шум и не разбрах за какво става дума. Казах на мъжа ми, че ще го предадем него и със сина да вземем парите, а той да се прави на Далай Лама и да не ще да барне компютър(щото и без това не знае откъде се пуска де) и стана голям смях.
 
От: BTV са п*дераси!!!

В днешно време е нормално телевизията да служи за дезинформация...
Точно ...
Добре че има обаче форумчета като този където щат не щат хората ще попаднат за да им обясним някои работи.:)
Даже според мен BTV направи индиректна реклама на форума с този репортаж .
 
Последно редактирано:
От: BTV са п*дераси!!!

а 1ви април :) по бтв ми казаха, че са казали и че лева ще девалвира като валута само дето след това са си признали шегата, този човек който е интервюиран просто се е пошегувал :)
 
От: BTV са п*дераси!!!

Споменаха ли имена на сайтове - CashFiesta, Spedia и т.н.?

По принцип данъци се дължат. Ако парите са дарение - плаща се данък. Ако не са - пак се плаща. В случая парите не са дарание, а се заплащат за извършване на услуга - гледане на реклами. Не съм сигурен обаче дали трябва да се плащат данъци, ако гледащия реклами не си получи парите.

В днешно време е нормално телевизията да служи за дезинформация...

напротив даренията не се облагат на данъци! Замисли се малко - ако всички тия фондации плащаха данъци за даренията .... Или пък като се събират пари за операцията на някой. Даренията не се облагат на данъци! А тия от БТВ са кретени ...
 
От: BTV - Гледане на реклами в интернет

немога да кажа че са кретени тъй като не са запознати и е нормално да вярват че наистина може по този начин...
 
От: BTV - Гледане на реклами в интернет

Ако не бях попаднал на този форум преди няколко месеца ,щях да се хвана на тия глупости.Сега единствената медия ,която ме интересува е тук.Защото тук има 97% качествено инфо.
 
От: BTV - Гледане на реклами в интернет

Даренията се облагат с данъци. Друг е въпроса дали се плащат. Не ми се търси в кой закон го пише, но намерих това на първата страница с резултати на Google:

Да, има значение.Данък дарение е 0.5% при роднини по права линия и съпрузи, 0.7% между братя и сестри и 5% в останалите случаи. При възмездно прехвърляне данъкът е 2% върху продажната цена. Освободени от данък дарение са хуманитарните организации.

Източник:
http://www.filibe.com/ukazatel/request/advokat_arch7.html

Значи всеки си регистрира по една хуманитарна организация и по този начин си осигурява персонален данъчен рай :)
 
От: BTV - Гледане на реклами в интернет

"Сега единствената медия ,която ме интересува е тук.Защото тук има 97% качествено инфо. "

инфото че е качествено , качествено е но и тук не е много здравословно :)
 

Горе